In memoriam oud-Heemschut voorzitter G.K.J.M. Hamm Kerkepad 1992 Acties succesvol 4 Sober en kernachtig tegelijk werd zijn overlijden wereldkundig ge maakt: 'Op donderdag 16 april over leed zeer onverwacht mijn Guus en onze lieve pappie.' In zijn geliefde St. Cannat in Frank rijk overleed die dag onze oud-voor zitter en mijn directe voorganger Guus K.J.M. Hamm. Vorig jaar nog was hij aanwezig tijdens de jaarvergadering in het Ko ninklijk Paleis het Loo in Apeldoorn. Hij zei tijdens de vergadering niets, maar toen wij die middag samen naar Amsterdam reden gaf hij niet alleen onverbloemd zijn mening over wat besproken en verzwegen was, maar spoorde hij ook aan op de in geslagen weg door te gaan. Het was de laatste keer dat ik hem zag en sprak. Kort daarna vertrok hij weer naar Frankrijk - zijn geliefd Frankrijk - waar hij gedurende een aantal jaren zo hard had gewerkt aan het opknap pen en verfraaien van het huis dat hij daar eerder had gekocht om zich er mr. G.K.J.M. Hamm. na zijn pensionering te vestigen. Het mooie huis was zo goed als klaar toen zijn vrouw Angelina, die ook ge durende vele jaren in tal van politieke en maatschappelijke functies actief was geweest, zich uit die functies te rugtrok en zich bij hem voegde. Zij hebben uiteindelijk maar kort samen mogen genieten van datgene waar zo hard aan was gewerkt en waar zo intens naar was toegeleefd. De dood heeft hen verrast. De ver slagenheid is daardoor extra groot. Gemis en verlies kunnen wij niet wegnemen. Wij kunnen wel in woord en geschrift en in gedachten meele ven met Angelina, zijn vrouw, en met de zoon en schoondochter, die dit gemis in het bijzonder ervaren. De Bond Heemschut verliest in Guus Hamm een oud-voorzitter, die op vele fronten actief is geweest. Hij was een beschermer, maar ook een beschermer die onderscheidde wat behouden moest blijven en wat ver loren mocht gaan, opdat het echt waardevolle behouden bleef. Zijn on vermoeibare inzet voor de herbouw van het Noord-Zuidhollands Koffie huis in Amsterdam is er een school voorbeeld van geweest. Onder zijn voorzitterschap vierde de Bond in aanwezigheid van Hare Majesteit de Koningin het 75-jarig bestaan. Die gelegenheid greep hij aan om de presentatie naar buiten te vernieuwen. De vernieuwing van het tijdschrift vormde het speerpunt in dit streven. Na een bestuurslidmaatschap van 15 jaar en een voorzitterschap van 9 jaar droeg hij de voorzittershamer in 1987 aan mij over. Ik vond het een eer deze oud-wethouder van Am sterdam als voorzitter te mogen op volgen. Nu is hij niet meer. Zijn heengaan laat een leegte achter, met name bij zijn vrouw. Haar wensen wij veel kracht toe. De Bond Heemschut her denkt haar oud-voorzitter met veel respect en dankbaarheid. J. Franssen Voorzitter Bond Heemschut Bezoekzaterdagen 13 juni 8/6 20 juni 20 juni 27 juni 27 juni 4 juli 15/6 22/6 Zomerstop 29 augustus 24/8 5 september 5 september 31/8 12 september 12 september 7/9 19 september TV-Route Apeldoorn e.o.: Apeldoorn (Grote Kerk, Mariakerk) Beekbergen (NH-Kerk) Loenen (NH-Kerk, RK-Kerk) Hoenderloo (NH-Kerk) Zeeuws Vlaanderen: Hoofdplaat (NH-Kerk) Biervliet (NH-Kerk, RK-Kerk) IJzendijke (NH-Kerk, RK-Kerk, Streekmuseum) Waterland kerkje (NH-Kerk) Oostburg (Geref. Kerk) Noord Holland: Broek in Waterland (NH-Kerk) Monnickendam (NH-Kerk, Lutherse Kerk) Edam (NH-Kerk, Lutherse Kerk) Friesland: Langweer (NH-Kerk) St. Nicolaasga (NH-Kerk, RK-Kerk) Joure (NH-Kerk, RK-Kerk, Doopsgez. Kerk, Streek museum) (Data Friesland en Bentheim waren in vorige Heem schut verwisseld) Bentheim (Dtsl): Ref. Kirche (Gildehaus), Bad Bentheim: Katharinenkirche (Schlosskapelle) Röm.-Kath. Kirche, Reformierte Kirche. Roermond (stadsroute): OLV-Munsterkerk, St. Christoffel Kathedraal, Caroluskapel, Minderbroederskerk, Gem. Museum. De luchtbrug of liever gezegd het lucht- gebouw als brug over de Tweebaksmarkt tussen het Fries Museum en de Kansela rij in Leeuwarden is van de baan. B. en W. van Leeuwarden hebben het plan hiervoor na veel protest van met name Heemschut ingetrokken. Het college gaat naar alternatieven zoeken. Alternatieven voor B. en W. zijn een slankere brug, een ondergrondse verbinding of helemaal geen verbinding. Tenslotte kun je ook ge woon even oversteken. Ook bij de actie rond de Berckepoort in Dordrecht is Heemschut succesvol. Op verzoek van de Bond heeft de Raad van State de mo numentenvergunning voor de restauratie opnie.uw buiten werking gesteld en de bouwvergunning geschorst. Zoals be kend heeft Heemschut grote bezwaren tegen het restauratie-plan van de ge meente (zie laatste twee nummers). Gecorrigeerd overzicht Kerkepadroutes 1992 19 februari 1992 Wijzigingen voorbehouden. Extra Ledenvergadering De algemeene vergadering van leden van Bond Heemschut heeft een statu tenwijziging aangenomen. Daar er geen quorum aanwezig was heeft de vergadering besloten om 9 juli een extra ledenvergadering te beleg gen. Informatie kunt u inwinnen bij Bond Heemschut 020-6225292

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1992 | | pagina 4