Vooral Uw Leiwerken BON JON 29 Exposities nieuw, reparatie- en onderhoudswerken ook Eternit en shingles - daken door geheel Nederland >70 jaar Sinds 19 22 Fa. Hekkers v. 't Spijker Walstraat 58, Deventer Tel. 05700 - 14410 Meubelmakerij gespecialiseerd in antiekrestauratie Eig. A. G. M. Willemsen Privé 05716 - 1769 Een heel bijzondere collectie Engelse bronzen, loden en stenen tuinornamenten, staat opgesteld in de fraaie landschappelijke tuin van Ton van Rijsbergen. ten karakter aan de straatzijde van het complex. Door ruimten als bad kamers, bergingen en entrees aan die zijde van de huizen te situeren, is dit gesloten karakter bewaard geble ven. In de panden werd het oor spronkelijke houtskelet bewaard en de nieuwe indeling werd door middel van houten scheidingswanden en gipsplaat geconstrueerd. In veel ge vallen zijn de huizen voorzien van entresols, waardoor de oude hout constructie in het interieur zichtbaar bleef. Het beeld van het exterieur van de loodsen wordt bepaald door de 6-, 8- en 14 ruits ramen, deuren over de hele lengte van de gebou wen en wanden van gepotdekselde planken. Alle oude potdeksel-delen die tijdens de verbouwing vrijkwa men zijn opnieuw gebruikt. Voor en kele nieuwe delen was het echter noodzakelijk de bestaande handels- maat in vuren te verbreden door middel van een opgelijmd stuk hout. Tijdens de restauratie werden er sporen van de oorspronkelijke kleur teruggevonden. Vóór de restauratie was het complex namelijk wit ge schilderd, maar nu heeft het weer een zachtgele kleur gekregen. Samengaan behoud en nieuwbouw In dit project zijn behoud en nieuw bouw samen gegaan. Het resultaat is een woonwijk aan de rand van de Goese binnenstad met een heel ei gen karakter. Het geeft duidelijk aan dat industriële panden vaak uitste kend hergebruikt kunnen worden en niet gedoemd hoeven te zijn uit het stadsbeeld te verdwijnen. De hout schuren zijn slechts een voorbeeld van de verschillende projecten in het kader van de stadsvernieuwing in Goes. Hier werken monumenten zorg, gemeente en lokale architecten samen om het karakter van de bin nenstad te behouden en de leefbaar heid te vergroten. Anne Karina Lemstra is kunsthistori ca te Veen (N.-Br.). 'Rondom het station'. Over het geïn tegreerde plan van Amsterdam, de NS en de Amsterdam Waterfront Fi nancieringsmaatschappij over het Amsterdamse CS en omgeving. Ma t/m vr 12.30-16.30 u. Do.avond 18- 21 uur. 'Strijd tegen het water' en 'Pronk der waterschappen' in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Tot 30 aug. Het Binnen en Buitenmuse um is dagelijks open van 10-17 uur. 'Jonge bouwkunst 1850-1940', een expositie van Heemschut Gelder land, die de hele provincie afreist. Van 15 juni tot 10 juli op het stadhuis van Nijkerk, open tijdens kantooru ren. Wie belangstelling heeft om de expositie te laten zien kan bellen naar 08895-41914. Bouwen op Heilige grond, 'Cees Dam in Middelburg', met aandacht voor de uitbreiding door Dam van de Statenzaal; t/m 5 juli in het Ned. Ar chitectuur instituut in Rotterdam Leidekkersbedrijf M. Maurix Bolswarderweg 2, Tjerkwerd (Fr.) Tel.(05157) 2030 Wildenborchseweg 13, 7251KB Vorden. Telefoon 05752-6763. Open dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. BON TON: "MEI, JUNI BLOEMSCHILDERIJEN IN OLIEVERF UIT HEEL EUROPA"

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1992 | | pagina 29