Landelijke Heemschutdag vol variatie vQ AANNEMERSBEDRIJF HUURMAN B.V. DELFT o 9 De Landelijke Heemschutdag, op 5 oktober in Hilversum gehouden, ken de een gevarieerd programma, dat er zijn mocht. De honderden aanwezigen maakten, verdeeld in groepjes, 's morgens een wandeltocht door de Hilversumse binnenstad, 's Middags werden per bus de buitenwijken bezocht. Het ging langs projecten van Dudok, im mer van buitengewone klasse, de mooie villawijken waarmee de stad vooral geassocieerd wordt, met een stop bij Zonnestraal en ten slotte een ontvangst op het Raadhuis. Er waren ook toespraken. De voor zitter van de vereniging Pas Op! sprak over het kerkhof Gedenk te sterven, midden in de stad gelegen, dat niet meer als zodanig in gebruik is, maar waar geen onderhoud ge pleegd wordt en de jeugd vrij spel heeft. 'Zelfs de doelpalen verrotten!' zei de spreker. Uit de zaal riep ie mand: 'schande!'. Ook CdK Roel de Wit was aanwezig, in zijn functie van voorzitter van de stichting Jonge Bouwkunst. Hij benadrukte nog eens dat de Bij de boerderij van Houtman (foto J. Kamerling) decentralisatie van de monumenten zorg veel te ver is doorgeschoten. 'Dat zal heroverwogen moeten wor den. Op rijksniveau zal meer voor de zogenaamde Kanjerpot gereser veerd moeten worden.' De Amsterdamse gemeenteraad was volgens hem 'volstrekt onnodig' akkoord gegaan met de bouw van de 210 meter hoge Larmagtoren in Sloterdijk. 'Ik weet dat een voortref felijk geredigeerd bezwaarschrift van Heemschut op bepaalde raadsleden indruk heeft gemaakt. Helaas niet op iedereen. De eerste slag is nu verlo ren, maar Larmag heeft nog niet ge wonnen. Er is gelukkig nog een pro vinciaal planologisch toezicht.' Een hoogtepunt vormde het in wer king stellen van het gerestaureerde carillon van het raadhuis. Dat had per telefoon moeten gebeuren, maar de techniek faalde. In de ook geres taureerde Burgerzaal werd vice- voorzitter D. van Leeuwen van Heemschut uitgenodigd het carillon schreeuwend e werking te stellen. De heer van Leeuwen: 'Ik begrijp dat ik nu moet gaan schreeuwen.' Na enige aarzeling, met passende stem verheffing: 'Carillon, speel!' Red. o> o V% CD "2 Groot onderhoud exterieur BINNENHOF te 's-Gravenhage opdrachtgever: Rijksgebouwendienst Directie 's-Gravenhage architect Ir. R. G. M. Stringa, Rijksgebouwendienst adviseur B.T.P.W. BNA architecten en adviseurs Buitenwatersloot 316, 2614 GR Delft Tel. 015-141745 Postbus 87,2600 AB Delft Telefax 015-130322

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1991 | | pagina 9