Uitnodiging jaarlijkse Algemene Vergadering (met excursie in Apeldoorn) Heemschutdag 5 oktober in Hilversum Excursie naar marinewerf Den Helder en Wieringen Excursie Limburg Excursie door Alblasserwaard 35 De jubileumcommissie met v.l.n.r. de heren A. A. E. M. Gijsbers, B. J. M. Duimel, mevrouw C. M. van Dam, mr. W. Hopperus Buma en ir. J. M. Veldhuis, (foto C. Lucas). De Jaarlijkse Algemene Vergadering van de Vereniging zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 1 juni in Apel doorn in de gebouwen van Paleis Het Loo. U kunt vanaf station Apel doorn bus 102 of 104 nemen. Bus 102 gaat elk uur om 3 over half. Bus 104 gaat elk uur om 10 over heel. Uitstappen bij 'De Naald'. Het programma van de dag op deze schitterende locatie ziet er als volgt uit: 11.00 uur: Opening van de vergadering met een kopje koffie 13.15 uur: Gelegenheid tot lunch in het restau rant van het paleis. Na de lunch volgt een korte uiteen zetting over het paleis en de tuinen door de conservator van museum Paleis Het Loo. Daarna is er de mo gelijkheid het paleis en de tuinen te bekijken. De agenda voor de vergadering luidt als volgt: 1Opening en uitspreken jaarrede door voorzitter J. Franssen. 2. Notulen van de vergadering van 26 mei 1990 in Sociëteit Amicitia in Amersfoort. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Verslag van het verenigingsjaar 1990. 6. Goedkeuring van de rekening en verantwoording over 1990 van de penningmeester. 7. Mededeling van het door het be stuur van de 'Stichting Heem schut Restauratie Hulpfonds' over 1990 gevoerde beheer. 8. (Her-)benoemingen leden van het Bestuur. 9. Voorziening in vacatures. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Uitvoerige vergaderstukken zijn ver krijgbaar bij het landelijk bureau (tel. 020-6225292). De landelijke Heemschutdag vindt dit jaar op zaterdag 5 oktober in Hil versum plaats. Hilversum is sinds de aanleg van de spoorlijn Amsterdam- Amersfoort van een klein agrarisch dorp uitgegroeid tot de grootste plaats in het Gooi. In de dorpskern zijn nog oude boerderijen aanwezig, waarvan er enige gerestaureerd wer den door de stichting 'Hilversum Pas Op!' Om het centrum zijn interessan te villaparken met architectuur uit de tweede helft van de vorige eeuw. De jongere monumenten zoals het stad huis van Dudok uit 1931zijn scho len, de schouwburg Gooiland en het sanatorium Zonnestraal van Duiker zijn veelbesproken; Hilversum heeft grote problemen. Met medewerking van 'Hilversum Pas Op!' en de Histo rische Kring 'Albertus Perk'wordt het excursieprogramma voorbereid. In volgende Heemschutnummers wordt dit gepubliceerd en wordt ruim schoots aandacht aan Hilversum be steed. Op zaterdag 1 juni zal de provinciale commissie van Noord-Holland een excursie organiseren naar de mari newerf in Den Helder en het voorma lig eiland Wieringen. Wij vertrekken per bus om 9.30 uur vanaf het NS station in Alkmaar via een rit langs de Hondsbosse naar Den Helder, waar wij om 10.30 op de werf zullen worden ontvangen. Na een rondleiding over de oude werf met zijn bijzondere droogdokken en gebouwen zullen wij om 12.00 naar Wieringen gaan. De lunch zal wor den gebruikt in Hippolytushoef, waarna een rondleiding met de bus over het eiland wordt gemaakt. Na afloop zal een bezoek worden ge bracht aan het museum Jan Lont. Om 16.30 uur zal de bus richting Alkmaar gaan, waar wij om 17.30 bij het NS station zullen aankomen. U kunt zich voor de excursie opgeven door 40,- (incl. lunch) over te ma ken op giro 124326 t.n.v. Heem schut, Amsterdam, met vermelding 'excursie Noord-Holland'. Meer ge detailleerde informatie zal u dan wor den toegestuurd. De jaarlijkse excursie van de afde ling Limburg zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 7 september a.s. Zij zal gaan naar Zuid-Limburg met als spe ciaal doel: monumenten en land schappen in het gebied van de Geul vanaf Valkenburg tot aan haar uit monding in de Maas. In een volgende aankondiging zullen meer bijzonderheden volgen over route en kosten. Op 25 mei organiseert de Provincia le Commissie Zuid-Holland van Heemschut een dagtocht door de Al blasserwaard waarbij we u een beeld willen geven van de cultuur en natuur van deze prachtige waard. Vertrekpunt is het station van Dor drecht om 9.30 uur. Vandaar per touringcar over de Mer- wede-brug richting Kinderdijk met z'n prachtige molencomplex en bezoek aan het Gemeenlandshuis van de Nederwaard. Hier krijgt u van de oud-dijkgraaf drs. S. v. Harten uitleg over de geschiedenis van deze waard 1277) en het werk van het Hoogheemraadschap. Vervolgens gaan we door de polder langs de riviertjes Alblas en Graaf- Vervolg op pagina 42

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1991 | | pagina 35