BONTON ■JUK. tuinornamenten \t\V Engelse loden en stenen tuinornamenten zoals: vazen, beelden, vogelbaden, fonteinen en sokkels. Ton van Rijsbergen AANNEMERSBEDRIJF BOUW '75 B.V. Postbus 58, 8710 AB WorkUïïl Tel.: 05151-2133/05157-3519 13 nietigd. Er zijn daarover ook geen gegevens. Toen echter in 1980 aan de westzijde van de Parade nieuwe kastanjes werden geplaatst, kwamen er al op een diepte van een halve meter resten van bebouwing naar boven. Niet doen Het zal duidelijk zijn dat als er op die plaats een bak met een doorsnede van ruim 60 meter en een diepte van 18 meter in de bodem wordt ge plaatst, geen enkel restje van dit Be gijnhof bewaard zal blijven. De vraag is of het de moeite waard zal blijken? Heeft Den Bosch (voor deze hoe veelheid geld) een nieuwe concert zaal nodig? En is het niet doodzonde een zo belangrijk archeologisch do cument te vernietigen? De meningen lopen uiteen. Voor zowel wethouder Dona als de stadsarcheoloog Jan sen is de keuze eenvoudig. De één vindt de vooruitgang, de ontwikkeling en de status van de stad binnen de provincie belangrijker dan het ar cheologisch bodemarchief. Hij is van mening dat de documentatie van de opgraving één van de belangrijkste punten is en niet het bewaren van de bodemresten zelf. Deze documenta tie zal vóór de bouw van de zaal plaats kunnen hebben. Drs. Jansen is van mening, even als de heer Bergé, dat de zaal er niet moet komen. Het belang van het ar cheologisch bodemarchief moet niet onderschat worden en moet worden beschermd tegen een uitholling van de stadsbodem door ondergrondse garages, musea, concertzalen en andere bouwwerken. Als het op deze manier doorgaat, is men syste matisch bezig dit bodemarchief te vernielen. De heer Jansen vindt dat de Parade een archeologisch monu ment zou moeten worden, waarbij een deel, bijvoorbeeld de Nicolaas- kerk zichtbaar gemaakt kan worden. De verbetering van het plein (de auto's er af en de weg verleggen naar de achterkant, waardoor de vorm van het plein beter uitkomt) zou nog steeds doorgang kunnen vinden. Dit is niet afhankelijk van het plannen onder de Parade en is zeer zeker de moeite waard om uit te voeren. Over het nut van een concertzaal in het belang van het middeleeuwse Begijnhof zal iedereen zijn eigen me ning hebben. Het is alleen wel te ho pen dat, mocht de bouw doorgaan, het Bossche Begijnhof goed en grondig wordt opgegraven en gedo cumenteerd en dat een tekort aan geld en gebrek aan tijd niet alleen zullen zorgen voor de vernietiging van het Begijnhof zelf, maar ook voor het verloren gaan van alle infor matie. Misschien is dan toch het al ternatief een zaal op de hoek van de Hekellaan en het Nachtegaallaantje, een betere oplossing! mi Wildenborchseweg 13 - 7251 KB Vorden Telefoon 05752 - 6763 Open dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Restaureren betekent cultuurmonumenten IEIE1S1 een warm hart toedragen. Restaureren is IE1E151 een vak apart. Aan elke restauratie gaat ISllfil hoog gespecialiseerd onderzoekwerk vooraf. Gebeurt dat niet dan komen er vroeg of laat brokken. Daarom is het essentieel zeker te weten dat uw restauratie in deskundige handen komt. lid St. Vakgroep Restauratie restauratie N.H. kerk te Woudsend opdrachtgever Stichting B.K.G. .•fwvctwppwa

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1991 | | pagina 13