Vereniging Echtpaar Scheltema onderscheiden Giften, schenkingen en legaten Conserduc/Renofors 40 jaar Heemschut-agenda Expositie Hollandisches Viertel Potsdam in Amsterdam Afscheid Ellen Hekker 42 De heer en mevrouw Scheltema uit Naarden, beiden actieve heemschut ters - de heer Scheltema is voorzitter van Heemschut Noord-Holland - zijn onderscheiden voor hun grote inzet voor de restauratie van de vesting Naarden. De heer C. G. Scheltema ontving op 10 september op het stad huis van Naarden uit handen van bur gemeester drs. E. Kastein de erepen ning in zilver van de gemeente Naar den. Mevrouw E. A. Scheltema-Vrie- sendorp ontving uit handen van de voorzitter van Menno van Coehoorn ing. J. van Sluiters de Coehoorn-mor- tier. Van harte gefeliciteerd. Nederland herbergt nog altijd veel meer onbeschermde dan bescherm de monumenten. Heemschut zet zich ervoor in dat te veranderen. Als u ons werk wilt steunen willen we u graag wijzen op de mogelijkheid van het schenken van giften, het doen van schenkingen en het schenken van legaten. Op pag. 3 treft u een oproep aan giften te doen voor het komende jubileumnummer van ons tijdschrift. Als u ons wilt helpen dat speciale nummer uit te brengen kunt u een gift storten op giro 124326 t.n.v. Bond Heemschut Amsterdam met vermelding, 'jubileumnummer'. Zoals u weet zijn giften in beginsel aftrekbaar voor de belasting. Handelmaatschappij Conserduc, een van de eerste ondernemingen in ons land, die hout curatief ging behande len tegen houtaantastende insecten en/of zwam in het object zelf, be staat 40 jaar. Het bedrijf ging in 1986 samen met Renofors. Van harte ge feliciteerd. 2 februari Discussie-middag n.a.v. het 80-jarig bestaan van de Bond Heemschut in het NZH Koffiehuis aan het Stations plein te Amsterdam. Aanvang 15 uur. 22 maart Nationale Monumentenstudiedag te Antwerpen. Georg. door de NCM i.s.m. de Koning Boudewijnstichting. Onder leiding van vier Amsterdamse bouwmeesters begon in 1732 in Potsdam bij Berlijn de bouw van een aantal huizen. In vijf jaar verrees in de hoofdstad van het voormalige Keurvorstendom Brandenburg een complete stadswijk in Hollandse stijl. Tegenwoordig verkeren de huizen in Pand in de 'Hollandisches Viertel' in Potsdam slechte staat waardoor een ingrijpen de restauratie noodzakelijk is ge worden. Met een kleine tentoonstel ling in het Amsterdams Historisch Museum vragen de Koninklijke Oud- heidskundige Bond en de Bond Heemschut aandacht voor dit pro ject. De expositie 'Amsterdammers in Potsdam' is tot en met 6 januari te zien. In het vorige nummer is tot onze spijt de laatste alinea van een bijdrage n.a.v. het afscheid van Heemschut secretaresse Ellen Hekker wegge vallen. Hieronder volgt herplaatsing van de volledige bijdrage. 'Heemschut Hekker' 'Visitekaartje, stempel, paperclip, niet-apparaat, schrijfmachine, gom metje... kortom, Ellen Hekker. Tien jaar lang: 'Met Heemschut Hekker', aan de telefoon: het visitekaartje van Heemschut. Zoals bij haar afscheid- in-kleine-kring op 29 augustus de vice-voorzitter van Leeuwen het uit drukte: 'Als je dat hoorde, dan had je het gevoel, dat je thuiskwam'. Ellen Hekker drukte een duidelijk stempel op Heemschut. Zij was een stukje 'Heemschut', een heel belangrijk stukje, een soort 'logo'. Zij hield de zaken goed bijéén; wat bij elkaar hoorde werd met een pa perclip bijeengehouden. Wannéér men ooit, op welk tijdstip dan ook, het Korenmetershuis binnenkwam en dan bijna vanzelf direct in de werkruimte viel van Ellen Hekker, dan zag men als eerste object: een keurig opgeruimd bureau. De afge handelde zaken, keurig opgeborgen in laden en kasten, gemakkelijk te rug te vinden, aaneengeniet wat bij elkaar hoorde. En zwart op wit wer den de uitgaande brieven getikt, evenals de aantekeningen of nota's voor medewerkers of bestuursleden. Wat niet meer aan de orde was en wellicht beter vergeten kon worden, werd uitgeveegd met een stevig gommetje! Uitgepoetst en niet meer over praten! Veel zat in haar hoofd, veel kwam uit haar handen. Ruim 900 brieven verzenden aan alle Heemschutleden van één provincie??? Nauwelijks te geloven, maar het kwam voor elkaar met behulp van enkele medewer kers; een klus die een grote inzet vroeg en uren tijd in beslag nam! Een vraag om 200 linnen Heem schut-tassen werd beantwoord met de mededeling: 'zijn niet meer in voorraad', gevolgd door een mede deling, één uur later: 'zijn besteld, ar riveren binnen twee weken!' Kijk, dat is Ellen: feilloos weten te vinden, door wie deze tassen ooit geleverd waren, en dan zakelijk snel de be stelling regelen. Weinig was echt on mogelijk! Soms eerst: 'ik weet niet of het zo snel kan', en vervolgens werd binnen de gestelde tijd de vraag be antwoord, of de zaak behandeld! Slechts een paar voorbeelden, doch wel typerende voorbeelden. Er is nog veel meer over Ellen te schrijven, doch zij wil dat zelf niet, evenmin als een uitbundige af- scheidsceremonie. Wij missen een vertrouwde stem, een vertrouwd gezicht, een ver trouwde toegewijdheid, op het Ko renmetershuis, kortom wij missen het visitekaartje, een stempel, een paperclip, een niet-apparaat, een schrijfmachine, een gommetje, alles bij elkaar: Ellen Hekker-Wolterbeek Muller.' Een DB-lid.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1990 | | pagina 42