mm^r ■vimmmsfBmm 45 C' M96fg$fc S23ö r ECSF5 Tekening voorgevel. etage zijn twee zeer goed gebeeld houwde hoofden aanwezig. De ven sters van de top staan weer in de as Gebeeldhouwd schild voorgevel. en worden door frontons afgedekt evenals de ramen in de zij- en ach tergevel. De trappen van de voorge vel zijn gevuld door zes saterfigu ren, die zijn bewerkt op de wijze van Cornelis Floris. Het geheel wordt door een fronton bekroond. Zoals op de te kening van P. Jolly is te zien heeft in de gevel rechts nog een deur gezeten, die echter is dichtgemetseld. In 1981 is op de plaats van de vroegere klokketoren nieuwbouw gepleegd. Deze (zielloze) nieuw bouw sluit direkt aan tegen de zij gevel van het gebouw. Daarmee zijn de fraaie vensters in deze zijgevel voorgoed aan het oog onttrokken. De restauratie Begin 1989 is door de afdeling voor bereiding/bouwkunde van de ge meente Hoorn een technische om schrijving opgesteld inzake de res tauratie van de voor-, achter- en zij gevel van de Boterhal (St. Jans Gasthuis). De gemeente Hoorn heeft daarna kontakt opgenomen met Aannemingsmaatschappij Korist van Polen b. v. te Westwoud om te komen tot uitvoering van de werk zaamheden. Door de aannemer is eind 1989 een steiger geplaatst tegen de voor gevel van de Boterhal om deze ge vel aan een uitvoerige inspectie te onderwerpen en te inventariseren welke werkzaamheden dienden plaats te vinden. Begin april 1990 is gestart met de werkzaamheden die o.m. bestaan uit: - het uithakken van het in te boeten metselwerk in voor-, zij- en achterge vel - het afbikken van het te vervangen stucwerk - het afbikken van een gedeelte stucwerk op de achtergevel dat niet zal worden vervangen - het reinigen van het baksteen met warmwater en het repareren met een aangepaste reparatiemortel op cementbasis waarbij kleur en struc tuur aangepast worden aan het be staande werk - het conserveren c.q. herstellen van de ijzeren gesmede muurankers - het reinigen van de natuursteene lementen (hiervoor zal overleg plaatsvinden met Monumentenzorg) - reparatie van lijstwerken, raamom- lijstingen etc. - diverse reparatiewerkzaamheden aan de houten draagconstructies, kap, goten, kozijnen, ramen en deu ren en het keimen van de gestucte zij- en achtergevel. Thans ondergaat een monumentaal pand in de gemeente Hoorn een grondige restauratie. De restauratie divisie van Aannemingsmij Konst van Polen staat daarbij borg voor een stukje gedegen vakwerk. Aan deze restauratie wordt de uiterste zorg besteed. Medio juli zal de ge vel worden ontdaan van het steiger- werk en zal de gemeente Hoorn de trotse bezitter zijn van een fraai ge restaureerd monumentaal pand. Greet van Kampen is medewerkster bij Konst van Polen. Met dank aan het Westfries Museum te Hoorn en Openbare Werken te Hoorn.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1990 | | pagina 45