-4- excursies eerder aan de orde zou kunnen komen. De ontwikkeling aangaande de buitenplaatsen zal nauwlettend in de gaten worden gehouden De heer Kaajan vraagt tot hoever de autonomie van de P.C.'s zich zal gaan uitstrekken. De voorzitter antwoordt dat hier geen blauwdruk van te geven is. De mate van zelfstandigheid hangt af van de samenstelling van de P.C. en de weg die een P.C. wil inslaan De heer Mijjer wijst op een persoonlijke ervaring in Groningen waar genoeg voor Heemschut te doen valt b.v. t.a.v. het grote aantal boerderijen in deze provincie. Gesprekken op tijd gevoerd met de juiste instantie kunnen veel voorkomen, maar meestal blijkt het een kwestie van geld te zijn. Spreker vraagt zich af wat de mogelijkheden zijn wat betreft de financiering. De voorzitter deelt mede dat dit roeien is met de riemen die we hebben De heer Sonnenberg complimenteert de P.C. Gelderland met het uitgebreide verslag. Het valt spreker op dat verslagen van de P.C.'s Friesland, Zuid-Holland en Zeeland ontbreken en vraagt hoe dit komt. De voorzitter antwoordt dat de P.C. Friesland bezig is terug te komen. In de P.C. Zeeland is het ontbreken van het verslag het gevolg van personele wisselingen. De heer Voge1 noemt met betrekking tot de P.C. Zuid-Holland, de wisselingen binnen de commissie en zegt toe dit hopelijk voor het volgend jaar te voorkomen De heer Sonnenberg vraagt hoe en of het rapport van 1983 "Proeve van een nieuw beleid" (pag. 3) accordeert met de huidige opvattingen van het bestuur. Hij meent zich te herinneren dat de proeve te maken had met bezuinigingen. De voorzitter zegt dat de proeve een beleidsstuk was en geen bezuinigingsrapport. Overeenkomende elementen komen voor maar er is uit meerdere bronnen geput. De proeve is gebruikt als bouwsteen. 6. Goedkeuring van en verantwoording over 1988. De jaarstukken worden goedgekeurd. De leden van het dagelijks bestuur worden gedechargeerd van het door hen gevoerde beleid ewn de leden van het Algemeen Bestuur voor het door hen gehouden toezicht. 7. Mededelingen over de begroting 1989. De penningmeester geeft een toelichting waarbij hij constateert dat de begroting in september is opgemaakt en in oktober 1988 door het A.B. is goedgekeurd. De cijfers over 1988 waren toen nog niet bekend. Wat betreft de baten, deelt hij mede dat de Contributie-ontvangsten laag zijn ingeschat, rekening houdende met een verdere afkalving van het ledenbestand. Nu 1988 echter uiteindelijk een geringe toename van het ledental te zien heeft gegeven, kunnen de contributie-ontvangsten in 1989 meevallen. Aangaande de post Giften en legaten is een bedrag van f 50.000,- ingevuld; te verwachten valt dat dit bedrag ruimschoots zal worden gehaald. Wat betreft de lasten, deelt de penningmeester mede dat het bedrag ad f 305.000,-- inzake personeelskosten zeker te laag zal blijken te zijn. De voor het Tijdschrift begrote kosten ad f 106.000,- zijn haalbaar. Voorzover thans te voorzien, valt geen belangrijke afwijking van het begrote nadelig saldo van f 17.513,--te verwachten. Dit neemt niet weg dat er dit jaar extra kosten zullen zijn gezien de decentralisatie\reorganisatie; vooral waar het gaat om public relations zullen extra uitgaven

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1990 | | pagina 46