r Uitnodiging voor de jaarlijkse Algemene Vergadering Voorjaarsexcursie Utrecht Excursie Limburg t> Langs beschermde dorpsgezichten en ridderhofsteden in zuidoost- Utrecht, met bezoek aan de tuinen van Rhynestein en Hinderstein Heemschut-agenda 26 mei Algemene Vergadering Bond Heemschut in Amersfoort (zie pag. 37 en meegeniete stencil). Daar zijn natuurlijk wel terzake deskundi gen voor te vinden. Niet alleen de monumentenbescher- ming, het behoud en de sanering van de oude binnensteden zijn daarmee gediend, ook de werkgelegenheid en niet te verge ten de naamsbekendheid van Heemschut kunnen er wèl bij varen. Een belangrijk P.R.-element dus. Erop vertrouwende dat u mij deze ont boezeming op de valreep van mijn op name in het ziekenhuis niet kwalijk neemt. Met vriendelijke groet, Smit.' P.S. Misschien is hiervoor een project-sub sidie in de wacht te slepen. Zo kende Heemschut zijn algemeen di recteur. Steeds op zoek naar nieuwe mid delen om de Vereniging vooruit te krijgen. Al zijn hem teleurstellingen ook niet be spaard gebleven, hij ging onvermoeibaar voort. In het belang van de zaak en van de mensen met wie hij werkte. Hij genoot bij hen vertrouwen en gezag. Daarom waren hun belangen bij hem in goede handen. Dit actieve leven is nu plotseling beëindigd. De bewegingen zijn gestopt. De stem is tot zwijgen gebracht. De dood maakt men sen letterlijk en figuurlijk stil. En toch wil je tot elkaar spreken over verslagenheid, verdriet en over gemis, maar ook over dankbare herinneringen. Want de herin nering staat naast de lege plek en is over de lege plek heen een handreiking naar elkaar. De herinnering aan hem omsluit ons en brengt ons hier samen. Verdriet kunnen wij bij u, mevrouw Smit en bij uw kinderen noch bij zijn moeder wegnemen. Dat is ons mensen niet gege ven. Wij kunnen en mogen wel hopen dat wat ons bindt aan dankbare herinnering door het verdriet heen u de moed en de kracht kan geven verder te gaan met de zelfde energie en daadkracht die uw man, vader en zoon zo typeerde. Dat wenst Heemschut u van ganser harte toe. Heemschut gedenkt Piet Smit, haar alge meen directeur, met groot respect. Wij zijn aan hem verplicht zijn werk voort te zetten. Dat zullen wij dan ook doen. Hij ruste in volle vrede. De jaarlijkse Algemene Vergadering van de vereniging zal worden gehouden op za terdag 26 mei in het monumentale gebouw Sociëteit Amicitia aan de Stadsringte Amersfoort. Het gebouw ligt op tien minu ten loopafstand vanaf het station (zie kaart je). Mede dankzij acties van Heemschut vorig jaar blijft dit 19de eeuwse gebouw voor Amersfoort behouden. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: 10.30 uur: Ontvangst met koffie. 11.00 uur: Opening van de vergadering door voorzitter J. Franssen, waarna de vergadering duurt tot 13.00 uur. 13.00 uur: Gelegenheid om gezamenlijk de lunch te gebruiken. 14.00 uur: Stadswandeling door het cen trum van Amersfoort o.l.v. gid sen. De agenda voor deze vergadering treft u aan in het in dit nummer meegeniete sten cil. WIQTSIB BUSSTAllUN j^MiO^SPLEIN Arbeiaabfiieau Kantongerecht nsp. Invoer en ACC nb. liotheek K.v.K. en Febr. rOKLN oskee De Zonne of |ACH> Rijks asimgen ntrele Eemla Geref iVormmgs Cenlr, IU «AN ALLE VERGADERSTUKKEN ZIJN VANAF 1 MEI TE VERKRIJGEN BQ HET LANDELIJK BUREAU TEL. 020-225292 De Provinciale Commissie Utrecht nodigt de leden van de Bond Heemschut gaarne uit voor deelname aan bovenvermelde ex cursie, die in verband met het mooiste jaargetijde gehouden zal worden op 9 juni a.s. Een uitvoerig programma, tevens bewijs van intekening, zal u worden toegezonden, zodat volstaan kan worden met de vol gende mededelingen. 10.30 uur Vertrek per bus van station Driebergen- Zeist. Er vindt geen car-pooling plaats, zo dat u aangeraden wordt zoveel mogelijk per trein te komen. 12.30 uur Aankomst te Wijk bij Duurstede. Na een rit om de stad met een fraai uitzicht op de Ruïne van Duurstede, wordt u een kof fiemaaltijd aangeboden in 'De gouden Leeuw', Zandweg 8 te Wijk bij Duurstede. 15.00 uur Vertrek uit Wijk bij Duurstede. 17.30 uur Aankomst bij station Driebergen-Zeist. Deelname aan de excursie is mogelijk door overschrijving van 35,- op giro 124326 van de Bond Heemschut te Amster dam, onder vermelding Voorjaarsexcursie Utrecht. Introductie van één niet-lid per lid is toegestaan. De Bond hoopt dat deze niet-leden leden zullen worden. De afdeling Limburg van Heemschut orga niseert op zaterdag 1 september een ex cursie naar de Midden-Limburgse grind- gaten en de terreinen, die daar door ont- grinding bedreigd worden. Tevens naar de omgeving van enkele kastelen en het vestingstadje Stevensweert, bekend van 'De Brug'. Inschrijving eerst na definitief bericht in het volgende nummer. 9 juni Excursie Utrecht, georg. door Heemschut Utrecht (zie hier naast). 9 juni Excursie in Den Haag, georg. door Heemschut Zuid-Holland (zie hiernaast). 20 t/m Europa Nostra Congres, geor- 23 sept. ganiseerd door Heemschut. Op 20 sept. registratie, op 21 sept. congres in resp. Den Haag (op vrijdag 21-9) en Utrecht (zater dag 22-9) en excursie in Zee land op zondag 23-9. In ons vol gende nummer een uitgebreid programma. 6 okt. Landelijke Heemschutdag in Deventer. Heemschut, april 1990 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1990 | | pagina 37