N4TUUR CULTUUR REIZEN N4TUUR CULTUUR REIZEN INFORMATIE BIJEENKOMST ORNITHOLOGISCHE REIZEN Het Andere Andalusië Noord Griekenland Noord-oost Polen Cap Gris Nez Argonne NATUURREIZEN Tanzania Ecuador (Galapagos Eilanden) Safari door Kenia/Tanzania Noorwegen - Noordkaap Galapagos: betoverde Archipel CULTUURREIZEN Philadelphia/New York Etrurië Wijnreis naar Portugal Albanië Istanbul, smeltkroes van culturen Kloosterreis Toscane Egypte NATUUR CULTUURREIZEN Abakan Ontdekkingsreis Nieuw Zeeland Paasreis Cyprus STICHTING Op 11 november 1969 om 14.00 uur zal in de Burgers' Bush, het junglepark van het Burgers' Dierenpark te Arnhem, de heer A. J. J. J. M. van Hooft, directeur van het dierenpark, een presentatie geven over zijn 24-daagse safari door Kenia en Tanzania. Tevens zullen op deze bijeenkomst de natuurreizen van Dr. T. Brantsma-van Wulfften Palfhe, Hubert Lehaen en Dr. E. J. Schenkkan, die in 1990 op het programma staan, nader worden toegelicht in woord en beeld. Toegang voor deze bijeenkomst is alleen mogelijk op vertoon van een op naam gestelde uitnodiging. Deze kunt u via onderstaande coupon aanvragen. Maleisië en Hongkong Een ornithologisch zeer rijk gebied; met bezoeken aan tropische regenwouden (zowel Hoog- als Laagland), rivieren, mangrove en modderkust, in een periode dat de voorjaars migratie van oost-palearctische roofvogels, steltlopers en zangvogels een hoogtepunt heeft bereikt. Tevens gelegenheid om kennis te maken met een traditioneel levende oerwoud-gemeenschap van jagers/verzamelaars die uitvoerig bestudeerd is door uw reisbegeleider, Wlm van der Schot, ornitholoog en antropoloog. 1-18 april Arrangement/reissom in voorbereiding. Op deze natuurreis bezoekt u o.a. het nationale park Coto Donana in de provincie Huelva in het zuid-westen van Spanje. Dit gebied omvat een uniek complex van levensgemeenschappen en een zeer gevarieerde dieren wereld. Twee van de zeldzaamste diersoorten van Europa, de Spaanse lynx en de Spaanse keizerarend, vinden hier hun laatste toevluchtsoord. Begeleid door Hubert Lehaen, conservator van het natuur reservaat 'Hageven' te Neerpelt; natuur- en vogelfotograaf. 21 29 april f 2.885,-- Bezoek aan de lagunes, meren en bergland. Met speciale aandacht voor watervogels en roofvogels in hun broedbiotopen. Begeleid door Ad Wlttgen, roofvogel onderzoeker en directeur van het Natuurmuseum Natura Docet te Denekamp. 4 -17 mei 1 2.750,-- Reis door een vrijwel onbekend natuurgebied met bezoeken aan ongerepte oerbossen, moerassen en meren in een eeuwenoud cultuurlandschap. Veel bijzondere vogelsoorten waaronder schreeuwarend, zwarte ooievaar, witrugspecht, waterrietzanger en de geheimzinnige poelsnip. Begeleid door Wim van der Schot, veldornitholoog en antropoloog 19 28 mei. Begeleid door Ad Wlttgen roofvogelonderzoeker en directeur van het Natuurmuseum Natura Docet te Denekamp 27 mei - 5 juni. 19 28 mei en 27 mei 5 juni f 1.995,- Door het nauw van Galais vindt de vogeltrek plaats. U brengt ook een bezoek aan de Marquenterre, een nieuw vogelreservaat ten zuiden van Boulogne. Begeleid door Hubert Lehaen, conservator van het natuur reservaat 'Hageven' te Neerpelt: natuur- en vogelfotograaf. 5 - 7 oktober f 395,- Een enorme rijkdom aan planten (wilde orchideeën) en vogels, zeer eenvoudige accommodatie - 4 dagen. Begeleid door Hubert Lehaen. 24 27 mei f 485,-- Sportieve natuurreis naar de schitterende natuurgebieden en nationale parken van Noord-Tanzania; Tarangire. Manyara, Ngorongoro, Ndutu, Serengeti, Mt. Kilimanjaro en (indien gewenst) Gombe in het westen aan het Tanganyikameer, voor een bezoek aan de chimpansees. Begeleid door Dr. Titia Brantsma-van Wulfften Palthe, ethologe. 14 februari - 10 maart (incl. verlenging) f 9.835,- (excl. verlenging) Ecuador heeft vele schoonheden van Zuid-Amerika in zich verenigd. Naast een rijke indiaanse en vroeg-koloniale cultuur is het met name de natuur die overweldigend is. Met tropisch regenwoud en bergtoppen onder de eeuwige sneeuw als uitersten vindt u een scala aan klimaats- en daarmee vegetatiezones daartussenin. Mogelijkheid deze reis te verlengen met een 7*daagse vaartocht naar de Galapagos Eilanden. Begeleid door Hubert Lehaen, conservator van het natuur reservaat 'Hageven' te Neerpelt; natuur- en vogelfotograaf. 21 februari 16 maart (incl. verlenging) f 7.245,- (excl. verlenging) Adembenemende safari waarbij in Tanzania de unieke flora en fauna van de Ngorongoro Krater, Lake Manyara en Arusha N.P. bezocht zullen worden. Kenia wordt getoond door bezoeken aan Amboseli en Tsavo West N P., beide beroemd om hun wildrijkdom. Ook Mt. Kenya en de privé-ranch Lewa Downs komen aan bod en natuurlijk Samburu N.R. wat zeldzame dieren herbergt als de Beisa spiesbok en de somali struisvogel. Lake Nakuru herbergt meer dan een miljoen flamingo's naast zeer veel andere watervogels. Tezamen met een 3*daags verblijf in Masai Mara en de be zoeken aan Nairobi zorgt deze reis voor een indrukwekkende en intensieve kennismaking met de twee bekendste safari-landen in Oost-Afrika. Begeleid door A. J. J. J. M. van Hooff, directeur Burgers' Dierenpark te Arnhem. 4 - 27 maart f 9.985,- Uitgestrekte bossen, een schitterende alpine flora en vele zeldzame orchideeën vormen het tapijt voorde poolvos, rendieren, elanden en vele vogels. Genieten van de middernachtzon en het landschap. Begeleid door Wim Dussel. 14 juni 8 juli f 4.885,- Op onze reis, deels per kano over meren in de bovenloop van de Amazone, maken wij kennis met de rijk gevarieerde natuur van het elders zo ontoegankelijke tropische regenwoud. Hier worden wij geconfronteerd met de leefwijze van de daar wonende indianen. Daarna zal (een grotere tegenstelling is nauwelijks denkbaar) een vaartocht naar de belangrijkste eilanden van de Galapagos Archipel worden gemaakt. Met dit paradepaardje van de evolutietheorie met zijn fascinerende bewoners in hun leefomstandigheden wordt dit onvergetelijke avontuur besloten. Begeleid door Dr. E. J. Schenkkan, bioloog. 25 juli 17 augustus f 9.800,-- 10-daagse reis met bezoeken aan Philadelphia Art Museum, Barnes Foundation, Brooklyn Botanische tuin en ontvangst door de Pennsylvania Horticultural Society. In New York ontvangst in de twee tuinen van de Frelinghuysen's. boottocht langs Manhattan. Begeleid door Arend Jan van der Horst, tuinarchitect te Amsterdam. 3 13 mei f 4.895,-- Bezoek aan het gebied tussen Rome en Florence, door het prachtige Toscaanse landschap met excursie s naar Voiterra. Étruskische steden als Perugia. Cervetri en Veii. Plaatsen die veel van hun oude karakter behouden hebben. Begeleid door drs. René van Beek, archeoloog en medewerker van Kunstbeeld. 18 - 25 mei f 2.290,- Bezoeken aan de wijngebieden van de Douro Vallei en Guimaraes. en enkele wijnboerderijen in dit gebied die 'vinho verde' produceren. Begeleid door Jhr.Quarles van Ufford, oud-ambassadeur voor Nederland in Portugal. 25 mei - 3 juni f 2.595,-- Bezoek aan het land zonder particuliere auto's maar de eerste verkeerslichten zijn inmiddels gesignaleerd. Een land dat zich na de 2e wereldoorlog in snel tempo uit zijn feodale verleden omhoog heeft gewerkt en waar bloedwraak, analfabetisme en malaria zijn uitgeroeid. Kortom: een kennismaking met het 'mysterieuze Rijk der Skipetaren' is alleszins een 'bedevaart' waard. Begeleid door de heer A. G. Went, Stichting Marco Polo. 12-19 mei, 2 9 juni, 15 - 22 september en 13 - 20 oktober Reissom f 1.885,-- Russische Kunststeden Een belevenis voor eenieder die is geïnteresseerd in kunst en tevens het hedendaagse Rusland wil proeven. Op het programma staan een uitgebreide stadsrondrit, waarbij u de Isaak-kathedraai. de universiteitsgebouwen, het Winterpaleis, het Smolny-klooster, de Newski Prospekt en het Marsveid te zien krijgt; uitgebreid bezoek aan de Hermitage. Dit alles onder leiding van een Nederlandse gids, die vloeiend Russich spreekt. 13-20 oktober t 1.995,- De Turkse stad Istanbul is bij uitstek de plek om gedurende een week kennis te maken met die wonderlijke vermenging van oosterse en westerse culturen. Het is een ware smeltkroes, gelegen tussen twee continenten; Europa en Azië. Tijdens de reis worden diverse bouwwerken bezocht die een goed beeld geven van de Osmaanse kunst. Begeleid door een Nederlandse gids die vloeiend Turks spreekt. 14-21 oktober i 1.495,- 'Arabia Felix' ofwel 'Gelukkig Arabië' zoals het door de Romeinen genoemd werd, is mede door de ligging eeuwenlang^ een geïsoleerd land geweest. Tot in de jaren '70 is het weinigen gegund kennis te maken met de sterk traditioneel bepaalde cultuur van Noord-Jemen. De meeste steden zijn sinds de tijd van hun ontstaan weinig veranderd. Begeleid door Drs. Oscar Niezen, Arabist. 27 januari - 10 februari f 5.465,- Kunsthistorisch studieverblijf in een Franciscaans klooster te Sinalunga, bij Siena. Gedetailleerd onderzoek naar de aanwezige schilderijen en hun historische, 15e eeuwse. context. Excursies naar andere kloosters en kerken. Geheel verzorgde reis vanuit Nederland met diverse opstapplaatsen. Begeleid door Drs. M. E. C. Schouten, Italianist en Drs. Ludwin Paardekooper, kunsthistoricus. 1 2 - 25 juni en 4 17 september f 1.990,- U bezoekt oud-Cairo, de Pyramiden van Gizeh. Memphis Saqqara. de Fayoum en Wadi el Natroun. Luxor facultatief. Begeleid door drs. J. Schoneveld, Egyptoloog. 13 20 oktober f 1.640,- Nepal/India Deze reis begint met een trektocht door Nepal met onderweg spectaculaire uitzichten op de Annapurna en Lamjung Himal. Tijdens de tocht bezoeken aan pittoreske dorpjes, ruïnes en oude forten. Maar vooral kijken we uit naar de vele roofvogelsoorten zoals diverse bergarenden, haviken en wouwen van verschillende grootte, kleine soorten zang vogels en de majestueuze lammergier. Na de trektocht doorreis naar Oelhi, Bezoeken aan tempels en natuurlijk de Taj Mahal, en het Agra-fort. Begeleid door Hubert Lehaen, conservator van het natuur reservaat 'Hageven' te Neerpelt; natuur- en vogelfotograaf. 13 maart - 1 april f 7.885,- Cultuurreis door kleurig Khakassië, in het zuidoosten van Siberië. Bezoeken aan de prachtige omgeving van Abakan. een gebied dat nog door weinig toeristen bezocht is. Begeleid door Chris van Orden, bioloog-filosoof en Azië-kenner. 9-18 augustus 2.995,- Een kennismaking met alle aspecten van het land van onze tegenvoeters. U bezoekt steden en dorpjes, musea en stranden. Per bus over het Noorder- en Zuidereiland. Vluchten met Canadian Airlines familiebezoek in Canada is mogelijk. Begeleid door Wim Dussel, reisjournalist uit Groningen. 8 februari - 8 maart f 9.485,- 13-daagse natuurcultuur-reis naar boeiende archeologische sights en musea, wandelingen door het met wilde bloemen getooide landschap en onbekende plaatsen, bezoeken aan musea, Byzantijnse kerken en kloosters in het Troodosgebergte met verborgen schatten. Wandelingen langs nature-trails en naar Aphrodite's Bad. Begeleid door mevrouw drs. Stella Lubsen-Admiraal. archeologe en schrijfster van de reisgids Cyprus. 10-22 april f 2.540,- avicula Wilt U nadere informatie over deze reizen, zendt dan deze coupon in een ongefrankeerde envelop naar: Holland Travel Service Antwoordnummer 10267 Tel. inlichtingen: R. J. E. Schaab Telefoon (070) 871020 Oosteinde 208. 2272 AH Voorburg ter bevordering van 2270 wb voorburg Gaarne wens ik informatie over: Reis naar Onder leiding van; Naam; Adres; Postcode: Woonplaats: O Uitnodiging voor de informatiebijeenkomst. Heemschut, sept.-okt. 1989 47

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1989 | | pagina 47