1° CONSERDUC RENOFORS Ministerie van WVC Cultuur Rijksdienst voor de Monumentenzorg Bouwhistoricus v/m i p i 1 K Renofors, gewapend in hout een sterk verhaal van Renefers vacaturenummer Cultuur 9-3395/1051 De Rijksdienst voor de Monumentenzorg (RDMZ) is belast met de uitvoering van de Monumentenwet en de daaruit voortvloeiende (financiële) regelgeving. Tevens verricht de Rijksdienst voor de Monumentenzorg onder meer (wetenschappelijk) cultuurhistorisch, stedebouw-, architectuur-en bouwhistorisch onderzoek. Taken: een culturele stichting beoogt een geïllustreerde beschrijving van de monumenten van geschiedenis en kunst in de Vechtstreek tot stand te brengen. De Stichting zal het benodigde wetenschappelijk archief- en bronnenonderzoek doen verrichten en door een kunsthistoricus de tekst voor deze beschrijving laten samenstellen en alle verdere voor bereidingen treffen om tot de beoogde uitgave te komen. De RDMZ zal onder meer de ter illustratie vereiste tekeningen en foto's vervaardigen. Gedurende de duur van dit project van 5 jaar zal daarvoor aan de Stichting een ervaren en deskundig bouwhistoricus ter beschikking worden gesteld, die bouwkundig historisch onder zoek verricht en vastlegt. Deze bouwhistoricus analyseert in samen werking met de kunsthistoricus de verkregen bouwhistorische documentatie en vervaardigt de tekeningen (opmetingen, door- snedes, plattegronden en details) als illustraties in deze uitgave. Na beëindiging van het project zal - mede afhankelijk van zich dan voordoende omstandigheden - worden overwogen de functionaris te betrekken bij gelijksoortige werkzaamheden binnen de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. De aanstelling zal geschieden volgens het Algemeen Rijks ambtenaren Reglement; feitelijk zal de functie onder supervisie van het Stichtingsbestuur en een begeleidingscommissie worden uitgeoefend. Standplaats: voor de duur van het project Amsterdam. Functie-eisen: - voltooide opleiding HBO-Bouwkunde; - ervaring met bouwhistorisch onderzoek en met het maken van tekeningen t.b.v. vergelijkbare publikaties. Salaris: max. f 4.757,- bruto per maand. Functie-informatie: kunt u inwinnen bij de heer drs R. de Jong, hoofd van de afdeling Historie van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, telefoon 03404-83350. Uw sollicitatiebrief kunt u, onder vermelding van het vacature nummer richten aan het hoofd van de Personeelssector Cultuur, binnen 14 dagen na verschijning van dit blad; Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur Personeelssector Culturele Zaken Postbus 5406 2280 HK Rijswijk Een tiental jaren geleden ontwierp Adviesbureau Bèta een revolu tionair systeem om verrotte houtconstructies te rehabiliteren, revolutionair, immers niemand was ooit op het idee gekomen om gewapende kunststofconstructies in monumenten toe te passen. Waarom dit idee? Om de waardevolle historische constructies te behouden! Om kosten te besparen! behoeden om te behouden Sinds 1950 voert Conserduc behan delingen uit (preventief en curatief) tegen: houtaanvretende insekten houtaantastende schimmels zwamaantastingen in muurwerk optrekkend vocht injecteren van geveltimmerwerk Naast de uitvoerende werkzaam heden is Conserduc leverancier voor de bouw van een up to date pakket houtverduurzamingsmiddelen. Wilt u het oorspronkelijke behouden en kosten besparen? Vraagt vrijblijvend documentatie aan of een kosteloos advies bij: Stationsstraat 41a 4921 AC Made - Tel. 01626 - 6363' - Telefax 01626 - 6044

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1989 | | pagina 3