Landelijke Heemschutdag in Limburgse Mergelland Excursie naar marine Excursie in Overijssel stad Den Helder Heemschut-agenda Open Monumentendag Op 14 oktober De landelijke Heemschutdag wordt dit jaar op zaterdag 14 oktober gehouden in een van de mooiste provincies van ons land: Limburg. De eerste zelfstandige provincia le Heemschut-afdeling (in oprichting) zal zorgdragen vqor de organisatie ervan. Een goed begin om deze verzelfstandiging mee te markeren. De prachtige heuvelachtige omgeving van Vaals vormt het centrum voor de excursie van deze dag. We worden om 11.30 uur met koffie en vlaai op het stadhuis van een van de oud ste provinciehoofdsteden, Maastricht, ont vangen door wethouder J. M. H. M. We vers van o.m. Monumentenzorg. Van het station is het ongeveer een kwartier lopen j naar het stadhuis aan de Markt. Alle stads bussen gaan ook in die richting. Om 12.15 vertrekken we met de bus uit de Lim burgse hoofdstad langs de Mergelland- j route richting Vaals. Even buiten Vaals gebruiken we rond 13 uur de lunch in het pas gerestaureerde i kasteel Vaalsboek (zie foto). Om 14 uur gaan we via het drielandenpunt naar Vaals, waar we een korte wandeling door het historische centrum maken. We bezoeken o.m. het 18de eeuwse in classi cistische stijl opgetrokken gemeentehuis van de Italiaanse architect Maretti uit 1761 en de Evangelisch Lutherse schuilkerk uit 1739. Vervolgens rijden we langs een groot aantal 'onbekende' mooie plekjes in het Mergelland. Op de terugweg passeren we de fraai gerestaureerde bedevaarts kerk van Wittem: de Redemptoristenkerk. Even vóór 17.30 arriveren de bussen bij het neo-gotische station van Maastricht, waar om 17.31 een intercity-trein naar het noorden vertrekt. De kosten van deze prima verzorgde dag bedrag 40,- inclusief lunch en koffie. Inschrijving is mogelijk door overmaking van 40,- per persoon op girorekening 124326 t.n.v. de Bond Heemschut onder vermelding van Heemschutdag 1989. Daarna krijgt u het bewijs van deelneming en het gedetailleerde programma toege zonden. Zaterdag 7 oktober organiseert de provin ciale commissie van Noord Holland een excursie naar de marinestad Den Helder. Het programma ziet er als volgt uit: 9.30 vertrek NS station Alkmaar 9.30-10.15 bustocht door de Zijpe 10.15-11.00 ontvangst op het gemeente huis door het gemeentebe stuur 11.45-12.00 bezoek aan de vuurtoren, beklimming is mogelijk 12.15-13.00 bezoek fort Kijkduin 13.15-14.15 lunch Visafslag' 14.30-15.30 bezoek aan de marinewerf 15.45-16.30 terugreis naar Alkmaar 16.30 aankomst NS station Alkmaar Indien u bij de lunch vis wenst, dient dit bij de aanmelding te worden aangegeven. Voorbeeld: excursie Den Helder 2 x vis. In verband met de beperkte mogelijkhe den op de marinewerf is het aantal deelne mers beperkt tot 50 personen. Bij voldoende overschrijving zal indien mogelijk een extra excursie worden geor ganiseerd. Inschrijving dient te geschieden door overmaking van 40,- per persoon op gi rorekening 124326 van de Bond Heem schut onder vermelding van Excursie Den Helder en aantal vis. Heemschut Overijssel organiseert op za terdag 16 september een excursie in Vol- lenhove en omgeving. De excursie is be doeld voor leden en hun introducees/ad- spirant-leden in Overijssel en staat dus niet open voor leden uit andere provincies. Het - voorlopige - programma van de dag ziet er uit als volgt: Omstreeks 10 uur ontvangst ten Gemeen tehuize. Omstreeks 11 uur: Verblijf in Restaurant Seidel, waar de voorzitter van Heemschut- Overijssel een voordracht houdt. Aansluitend wordt de lunch gebruikt. In de middag wordt een bezoek gebracht aan een in de nabijheid van Vollenhove liggend landgoed. De Overijsselse leden worden nog nader geïnformeerd. 26 aug. Prov. Heemschut-excursie Noord-Brabant 9 sept. Open Monumentendag 16 sept. Prov. Heemschut-excursie Overijssel 7 okt. Prov. Heemschut-excursie Noord-Holland 14 okt. Landelijke Heemschutdag 1989 in Limburg De Open Monumentendag op 9 september zal zich in Amsterdam afspelen langs De Gouden Bocht van de Herengracht. De open monumenten zijn herkenbaar aan de speciale vlag. Heemschut staat met een stand voor schuilkerk 't Lam aan Heren gracht 431. Langs de gracht zullen authen-; tieke koetsen rijden. Er komt een folder en een route beschrijving. Voor het CS staat een info-bus. Verdere informatie tel. 020-263947. Sinds enige tijd worden de banden tus sen Leningrad en Amsterdam weer nauwer aangehaald. Onlangs nog be zocht de hoofdstedelijke Kamer van Koophandel en wethouder Luimstra Le ningrad en in de Beurs van berlage is een expositie over Sovjet-architectuur (tot 20 aug.). Onze medewerker H. Knijtijzer bezocht Leningrad en zag grote overeenkomsten tussen de stads plannen van beide steden. Tsaar Peter de Grote heeft kennelijk bij zijn bezoek aan Amsterdam destijds zijn ogen goed de kost gegeven. Maar ook de Russi- che architectuur heeft in ons land spo ren nagelaten. In Vriezenveen, waar ze nu trouwens dreigen te worden uitge wist (zie pag. 22). 6 Heemschut, juli-aug. 1989

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1989 | | pagina 6