Ewoudt van de Garde won prijsvraag in boekje 'Open deur' Heemschut Persprijsvraag Heemschut zoekt redacteuren Iets minder nummers maar dikkere en betere Rutger Dinger Vertrekt De elf-jarige Ewoudt van de Garde uit Breda is de winnaar geworden van de prijsvraag voor jongeren Je eigen monument'. Deze prijsvraag - een collagewedstrijd - werd georganiseerd door de Stichting Open Monumentendag en Heemschut, die beide ook het boekje 'Open deur' uitgaven, waarin de prijsvraag was opgenomen. Ewoudt kreeg voor zijn collage een schitterende fiets. De jury waardeerde zijn kleurige collage van de Grote Kerk van Breda als heel origineel. De gebruikers van het monument lachen de omgeving enthousiast toe vanachter de vensters van een springlevend monument. Zo hoort het ook te zijn, monumenten zijn geen dode relicten uit het verleden maar kunnen intensief worden benut. Wethouder Adank van Breda reikte de prijs op 16 november uit op het Bredase stadhuis. Jij hebt hiermee het belang van monumenten als de Grote Kerk laten zien', zei hij tegen Ewoudt, die onder de indruk was van de toegestroomde pers. In zijn bedankbrief vertelde hij enthousiast, dat hij zichzelf een paar keer op de kabel en in de krant had gezien. Ewoudt, die dol is op griezelige kastelen, kreeg ook een gratis lidmaatschap van Heemschut aangeboden. De tweede prijs ging naar Marleen Wagenvoord uit Apeldoorn, die een oorkonde maakte met tekeningen en eigen belevenissen rond monumenten. Zij kreeg een set met leuke boekjes over dat onderwerp. Trouwens alle ruim 150 deelnemers aan de wedstrijd kregen een attentie, ook als ze alleen de puzzel uit het boekje hadden ingezonden. Ze ontvingen een bouwplaat van het Korenmetershuisje, het oude Amsterdamse gildehuis, waarin de Bond Heemschut is gevestigd. De derde t/m achtste prijs gingen naar Wiko Zwennis uit Kamerik, Stefan de Bree uit Huizen, Paula Grondman uit Rossum, Daniëlle Knaapen uit Tegelen, Judy van Aken uit Klimmen en Maja de Lint uit Meije. Ook volgend jaar organiseert Heemschut, daartoe in staat gesteld door uitgever VNU te Haarlem, weer de jaarlijkse persprijs vraag. De prijs van 2500,- is bestemd voor de beste journalistieke productie (ge schreven artikelen of radio/tv-producties) uit 1988 over de bescherming van cultuur monumenten. Dit begrip kan ruim worden opgevat: behalve gebouwen mag men on der cultuurmonumenten ook bescherm waardige landschappen en stads-en dorpsgezichten rekenen. Criteria, waar aan inzendingen worden getoetst zijn: leesbaarheid, deskundigheid. Verder moeten ze een journalistiek karakter dra gen (zuiver vakgerichte producties komen niet in aanmerking), gepubliceerd of uit gezonden zijn via de Nederlandse pers of omroep, in het Nederlands zijn gesteld en bestemd zijn voor een breed publiek. Wie voor de prijs in aanmerking wil komen dan wel wil attenderen op het werk van anderen wordt gevraagd in zendingen of tips voor 15 februari 1989 in te dienen bij de secretaris van de jury, Jaap Kamerling. Graag opsturen naar Bond Heemschut, Korenmetershuis, Nieuwezijds Kolk 28,1012 PV Amsterdam. Als gevolg van het vertrek van Rutger Din- ger als redacteur van Heemschut is er een vacature voor een journalist met eindre- dactionele ervaring. Daarnaast zoekt de redactie uitbreiding met een architect of kunsthistoricus met journalistieke ervaring. De honorering be staat uit een bescheiden onkosten- en ko lomvergoeding. Reacties kunnen tot 3 ja nuari 1989 worden toegestuurd naar Bond Heemschut, Korenmetershuisje, Nieuwe zijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, t.a.v. J. Kamerling. In verband met zijn studie heeft Rutger Dinger zich terug getrokken uit de redac tie van Heemschut. Wij danken Rutger voor zijn drie jaar inzet voor het tijdschrift. Rutger bracht de rubrieken Heemschut in actie en Nieuws uit de provincies op een journalistiek uitstekend niveau. Hij blijft als medewerker aan Heemschut verbonden. Het bestuur van Heemschut heeft be sloten met ingang van volgend jaar iets minder nummers van het tijdschrift uit te geven maar wel dikkere en boven dien met een betere vormgeving. In plaats van de acht nummers van afgelo pen jaar, die soms niet dikker waren dan 24 pagina's, komen er nu zes num mers van 40pagina's op beter en stevi ger papier. Bovendien zit er een goede kans in - maar dat hangt af van extra financiële mogelijkheden - dat er daar naast nog een extra thema-nummer zal verschijnen. Het totale aantal pagina's zal dus in elke geval niet verminderen. Wel zal de kwaliteit ervan toenemen. Het eerste nummer volgend jaar ver schijnt 9 februari. 6 Heemschut, november-december 1988

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1988 | | pagina 6