Heemschut Redacteuren 'Van Gewest tot Gewest' winnen Heemschut Persprijs 1987 BRINKMAN VRAAGT HEEMSCHUT 'PLAN DE CAMPAGNE' Op 26 mei is in het Hilversumse Raadhuis voor de tweede keer de Heemschut Persprijs uitgereikt. Minister L.C. Brinkman van WVC overhandigde de prijs van 2500,-, die dit jaar gedeeld wordt, aan Peter de Ruijter en Jacquehne Thijssen, beiden redacteur van het NOS-programma "Van Gewest tot Gewest'. De prijs wordt sinds vorig jaar jaarhjks door de Bond Heemschut uitgereikt voor de beste journalistieke 'productie op het gebied van de monumentenbescherming. Heemschut wordt daartoe in staat gesteld door Uitgevers maatschappij VNU te Haarlem, die vorig jaar besloot dit initiatief van het Jubileumjaar 1986 te continueren. Een eervolle vermelding gaat naar Hans Sanders, medewerker van NRC/Handelsblad. Vorig jaar werd de persprijs gewonnen door redacteuren van het Haarlems Dag blad, de Leeuwarder Courant en het tijd schrift Bouw. Peter de Ruijter krijgt de prijs voor zijn productie 'Duiventillen', een vorig jaar uit gezonden poëtische verfilming van monu mentale duiventillen. Hij deelt de eer met Jacqueline Thijssen, die haar productie 'De Marktwaarde van Eindhoven' bekroond ziet. Deze reportage gaat over de strijd om de toekomst van de markt van Eindhoven met een knap gedoseerd 'voor* en 'tegen'. Deze productie geeft een goed beeld van wat er aan de hand is met deze historische ruimte in de stad. Bovendien is het een voorbeeld van de problematiek van slo pen en restaureren, waarvoor tal van ste den in het land zich gesteld zien. Met de komst van het derde televisienet, dat veel cultuur moet gaan brengen, vond de jury het gewenst de aandacht eens te vestigen op de speciale manier van kijken, zoals in praktijk gebracht in de uitzendin gen van Van Gewest tot Gewest. Zij con stateerde een eigen stijl van in beeld bren gen en koestert grote waardering voor dit soort beeldjoumalistiek. Van Gewest tot Gewest voedt op tot een bepaalde manier van kijken - en dat is heel zeldzaam. Op een indringende wijze bereikt Van Gewest tot Gewest een groot publiek. Van de schriftelijke inzendingen trok een artikel van Hans Sanders in het Cultureel Supplement van NRC/Handelsblad de aan dacht. Voor zijn artikel 'Toren van licht' over het eerste benzinemonument van Ne derland, een strak, licht gebouw bij Nijme gen uit 1936 in de trant van 'De Stijl', in NRC/Handelsblad van 3 april 1987 krijgt hij een eervolle vermelding. De jury vond, dat in het artikel op originele wijze een 'jong' monument wordt belicht. De jury bestond dit jaar uit ing. O. van As- vervolg op pag. 5 In dit nummer: Foto omslag: Redactie: Drs. J. Kamerling, eindredacteur Drs. A. M. ten Cate R. Dinger Dr. E. Jans Vaste medewerk(st)ers: J. Th. Balk, Amsterdam Drs. H. C. Franssen, Amsterdam Drs. J. Huysmans, Utrecht Drs. P. Karstkarel, Leeuwarden D. van der Meulen, Assen R. Lureman, Doetinchem Drs. W. J. Pantus, Nijmegen J. E. van der Wielen, 's-Gravenhage G. Spruit, Amsterdam Correspondentieadres Bond Heemschut: Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam; tel. 020-225292 (secr. en juridische zaken) tel. 020-230994 (eindredactie) tel. 020-230994 (ledenadministratie) Postgiro 124326 Lidmaatschap 50,- per jaar Voor 65+ 35,-en voor 30" 25,- Opzegging alleen vóór 1 december. Correspondentie voor advertenties: Bosch Keuning Postbus 1, 3740 AA Baarn tel. 02154-8 23 45 gironummer 4988 Grafische verzorging: Bosch Keuning - Baarn Laatgotische kraagsteen, blootgelegd, bij restauratiewerkzaamheden aan de Her vormde Kerk te Buurmalsen. Zie art. op pag. 13 afbeelding 2. (foto Jan Erftemeijer) Minister Brinkman met naast zich de winnaars van de Heemschut Persprijs Jacqueline Thijs sen en Peter de Ruijter. Links Hans Sanders, die een eervolle vermelding kreeg. (foto Nederlands Omroepbedrijf) Curtevenne Stichting Zure regen en monumenten Alleen de wind kost niets De 'Zilverfabriek' van Mexx Trappen verbeelden tijdgeest Middeleeuwse kraagstenen ontdekt Algemene Vergadering 4,5 5 7.8 8.9 10,11, 12 13 15 Moderne stalen brug als entree tot 17e eeuwse Oosterkerk in Amsterdam, (zie pag. 18 Het Gemeentemuseum van Berlage 16,17 Bruggen in Amsterdam 18, 19 Jaargang 65, no. 6, juni 1988 Heemschut verschijnt 9x per jaar Tijdschrift van de Bond Heemschut opgericht in 1911 Beschermvrouwe H.M. Koningin Beatrix

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1988 | | pagina 3