MAURITSHUIS OMSTREDEN HERSTEL kritiek op het restaureren van monumenten wnument in miniatuur ii t] U kunt er weer heen! Naar één van de mooiste musea ter wereld, waarin u de meesterwerken van Rembrandt, Vermeer, Steen en Hals nu in een subliem geres taureerde en gemoderniseerde omgeving kunt bewonderen. Om dit heuglijke feit te vieren, presenteert de Staatsuitgeverij de interessante, vaak zelfs bizarre bouw- en bewoningsgeschiedenis van dit Haagse stadspaleis, het voormalige woonhuis van Johan Maurits van Nassau-Siegen. Voor iedereen, dus zeker voor u, die de geschie denis en de restauratie van monumenten een warm hart toedraagt! ook zojuist verschenen: De auteur W.F. Denslagen is restauratie adviseur bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. In dit boek beschrijft hij een reeks beroemde restauraties, uitgevoerd in Engeland, Frankrijk, Duitsland en Nederland, en de discussies die hierover zijn gevoerd. Kern van de discussie is de ethiek ten opzichte van wat in het verleden werd vervaardigd: moet de bestaande, historisch gegroeide situatie van het gebouw worden geconserveerd of moet de oorspronkelijke toestand of het oor spronkelijke ontwerp worden gerecontrueerd. Omstreden herstel Rijksdienst voor de Monumentenzorg 228 pagina's met 141 foto's Auteur: W.F. Denslagen Prijs: f57,50 ISBN 90 12 05432 X Deze boeken zijn verkrijgbaar bij het Mauritshuis, de boekhandel en rechtstreeks bij de Staatsuitgeverij, Postbus 20014, 2500 EA Den Haag, tel. 070-789440 Mauritshuis, de geschiedenis van een Haags stadspaleis Deel 1 uit de Kleine Monumenten Reeks, een initiatief van de Staatsuitgeverij, Uitgeverij Waanders en de Walburg Pers 136 pagina's met 85 foto's waarvan 15 in kleur. Auteur: Evelyn de Regt Prijs: f 19,50 ISBN 90 12 054311 Rijkttfc.gnsi: :v(>or dc M<nmnicitit.-n/org

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1987 | | pagina 32