Acht Kerkepaden Start restauratie Spinozahuis Op donderdag 19 maart is de restauratie van het Spinozahuis te Rijnsburg begon nen. Burgemeester F. Jonkman van Rijnsburg gaf het startsein door het ver wijderen van één van de verrotte luiken. Het werk zal ongeveer drie maanden in beslag nemen. Tijdens deze periode is het Spinozahuis voor het publiek gesloten. Aannemingsbedrijf MW. Meyer b.v. uit Leiden voert de restauratie uit. De werk zaamheden staan onder toezicht van het architektenbureau Bob C. van Beek uit Warmond en de Dienst Monumentenzorg uit Zeist. Dat de restauratie nu kan begin nen is mogelijk geworden door de op brengst van de inzamelingsactie waaraan Heemschut meewerkte en verder door de beslissing van de gemeente Rijnsburg om de voorfinanciering van de rijkssubsidie op zich te nemen. Pas in 1990 namelijk zal het Rijk in het kader van de rijkssubsi dieregeling Restauratie Monumenten een eerste betaling doen. Voor de restauratie van het interieur, o.m. voor die van de fraaie lenzenslijpmolen, zonnewijzer en meubilair is nog steeds geld nodig. U kunt bijdragen storten op postbank rek. 404848 t.n.v. penningmeester Spinoza huis te Voorschoten. Heemschut evenementen zaterdag 16 mei: Excursie Provinciale Commissie Utrecht; zie pag. 16 in dit blad. zaterdag 23 mei: Excursie Provinciale Commissie Noord-Bra bant; zie pag. 32 in dit blad. zaterdag 23 mei: Excursie Provinciale Commissie Zuid-Hol land; zie pag. 32 in dit blad. zaterdag 6 juni: Excursie Provinciale Commissie Groningen; zie pag. 32 in dit blad. zaterdag 27 juni: Algemene Vergadering, in Leiden, zaterdag 26 september: Heemschutdag 1987, in Zuid-Holland. Voor de komende zomer heeft de NCRV acht Kerkepaden in petto, ofwel twee maal vier routes gescheiden door een pauze van zes weken in het hoogseizoen. Het schema met de bezoek-zaterdagen en plaatsen ziet er als volgt uit: 30 mei en 6 juni, Gelderland - Zeddam (NH en RK), Etten (NH en RK), Silvolde (NH), Sinderen (slotkapel), Dinxperlo (NH, kerkje De Rietstap en Grenslandmuseum), Suderwick (St. Michaelkirche); 6 en 13 juni, Limburg - Venlo (NH en RK, Dominicanenkloosterkerk, stadhuis, Goltziusmuseum), Tegelen (RK), Steyl (Kloosterkerken Missiemuseum); 13 en 20 juni, Drenthe - Beilen (NH), Westerbork (NH en Knipselmuseum), Orvelte (museumdorp), Grolloo (NH) en Rolde (NH); 20 en 27 juni, Zeeuwsch-Vlaanderen - Ossenisse (RK), Kloosterzande (NH), Hengstdijk (RK), Hulst (NH en RK, stadhuis en Refugium); 15 en 22 augustus, Overijssel - Geesteren (NH), Diepenheim (NH), Weldam (kasteelkapel), Goor (NH), Delden (NH en RK); 22 en 29 augustus, Gelderland - Geldermalsen (NH), Tricht (NH), Beesd (NH), Rumpt (NH), Gellicum (RK), Asperen (NH), Heukelum (NH); 29 augustus en 5 september, Friesland - Lions (NH), Oosterlittens (NH), Britswerd (NH), Wiewerd (NH), Rauwerd (NH), Deersum (NH), Bozum (NH); 5 en 12 september, Schiedam - stadsroute (St. Janskerk, Havenkerk Johannes de Doper, Rozenkranskerk, Stedelijk Museum St. Jacobsgasthuis, Oud-Katholieke kerk, Lutherse kerk). Zoals altijd hoopt Heemschut weer met een standje bij de Kerkepaden aanwezig te zijn. 33 Gaarne vragen wij nogmaals aandacht voor onze fraaie affiche/poster, die het vorige jaar ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Heemschut werd gedrukt. Op een zilveren grondvlak zijn, tegen de achtergrond van een bouwstelling, enkele gekleurde afbeeldingen van monumenten opgenomen, die er een fris en vrolijk geheel van maken. Dit kleine kunstwerk wordt u in een koker toegezonden na ontvangst van 4,50 op Postbankrekeningnr. 124326 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam. Vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland C BühnnaniPieiiefOde

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1987 | | pagina 33