Onderhouden Verkoop GRAFSTENEN ALITALIA maakt prijswinnaressen gelukkig Stadsherstel A'dam krijgt Europa Nostra- prijs Amsterdamse grachtenhuizen Trappen-congres J. Boon-van Manen 't Voorhuis 37 3902 CA Veenendaal tel. 08385 - 18410 30 Mevrouw E. Daalder (links), winnares van de Heemschut-ledenprijsvraag, neemt de tickets voor de prijs - een reisje naar Rome - in ontvangst. In het midden haar reispartner mevr. W. de Meij. Rechts Tanja Horsthuis van ALITALIA, die de reis sponsort. Europa Nostra heeft de namen bekend ge maakt van de winnaars van de 35 prijzen, die zij voor 1986 heeft toegekend aan pro jecten in 16 landen op het gebied van de monumentenzorg. De Maatschappij voor Stadsherstel in Am sterdam heeft op voordracht van Heemschut één van de vijf hoogste onderscheidingen ontvangen: de zilveren medaille. Zij krijgt deze voor een 30-jarig project voor de res tauratie van 200 gebouwen, die op de monu mentenlijst staan. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd door Stadsherstel met steun van WVC. In april zullen de prijzen worden overhandigd. Europa Nostra is een samenwerkingsverband van verenigingen voor monumentenzorg (w.o. Heemschut) in 21 europese landen. Hans Tulleners geeft dit voorjaar bij de Volksuniversiteit van Amsterdam weer een korte cursus over Amsterdamse grachtenhui zen. In het programmaboekje lezen we: Er is geen stad in Nederland die zo'n grote collectie antieke huizen heeft. Maar liefst 6836 gebouwen vallen onder monumenten zorg. Dit zijn huizen uit de 17e en vooral 18e eeuw. Het merendeel van dit unieke hui- zenbezit staat aan een gracht. Behalve een prachtige gevel hebben veel van deze huizen aan het water nog een fraai interieur. Op deze vijf avonden zullen we met behulp van kleurendia's, groot geprojecteerd, ongeveer 50 grachtenhuizen van buiten en binnen gaan bekijken. Na de vijfde avond gaan we op een zaterdag- of zondagochtend met een De nieuwe affiche van Heemschut; te verkrijgen op landelijk hureau voor 7,50 (tel. 020-225292) Vereaiging totfaesci>ermm$<fffln tüïtuurmQfiumeöten m Nederland i - - open bootje uit 1926 varen. Tijdens deze ex cursie gaan we drie grachtenhuizen van bin nen bekijken. Amsterdamse Grachtenhuizen, 5 lessen excursie Prijs leden 35,-; niet-leden 40,- houders bejaardenpaspoort 30,- docent: Hans Tulleners plaats: Huis met de Hoofden, Keizersgracht 123 groep 1dinsdagavond, 20-22 uur, aanvang 10 maart groep 2: woensdagavond, 20-22 uur, aan vang 11 maart De 'Gesellschaft für Treppenforschung' or ganiseert 5 aaneengesloten studiedagen over de constructie van historische (en enkele moderne) trappen in drie Nederlandse steden. Aan het Amsterdamse programma werken drs. I. Kruikemeier en architect H.J. Zant- kuyl mee. Zwaartepunt: trappen in grachten en burgerhuizen vanaf de laat-gothiek. Van 23 t/m 25 maart meten de deelnemers trap pen op. Woensdagavond is er een dialezing over Amsterdamse trappen vanaf 1850. In Utrecht wordt een spiltrap uit 1640 bezich tigd o.l.v. drs. ing. D.J. de Vries. Donder dagavond houdt prof. F. Mielke een lezing over trappenkunde in de TU Delft. De vak groep restauratie van de TU Delft regelt het programma van 27 maart. Daarbij wordt o.a. museum 'Het Prinsenhof' bezocht. Ho telreservering dient zelf geregeld te worden. Opgave voor deelname (gratis) bij dr. Ever- hard Jans, G.K. van Hogedorpstraat 7, 7604 AP Almelo, tel. 05490-13151

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1987 | | pagina 30