Restauratie paleis Noordeinde voltooid Pleidooi voor monumentenbeleid in Groesbeek Heemschut- evenementen Hoop voor station Echt 24 De trap in de oude situatie in paleis Noordeinde (zie ook andere foto) (Foto Anefo) De restauratie van paleis Noordeinde is voltooid. Op de foto de achtervestibule, waar achter de zuilen de nieuwe trap zichtbaar is. (Foto Anefo) dat zij dit geen 'overleg' noemt. Verder wil Heemschut het fraaie pleintje aan de oostzijde van de Sint-Jan parkeervrij ge maakt zien. Dit plein, het Sint-Janskerkhof, moet de kans krijgen bij te dragen aan de schoonheid van de stad. Tot slot acht de Bond het stadspark langs de Zuid Willems vaart te geïsoleerd en onveilig voor de aan grenzende woningen. De Bond gelooft niet erg in de mogelijkheid het park 's nachts, afsluitbaar te maken. Groesbeek - Het college van B en W is indertijd gevraagd de voorgenomen sloop van het voormalige 'Hollandse Klooster' te willen uitstellen tot er meer duidelijkheid over het handhaven van het pand zou zijn. De gemeenteraad heeft toen aan deze oproep van de bond Heemschut gehoor willen ge ven. Nu vraagt de Bond aandacht voor het voeren van een gemeentelijk monumenten beleid. Met name vraagt de vormgeving van het toekomstige dorpsplein, met het groen in de omgeving, bijzondere aandacht, nadat al een aantal panden het veld heeft moeten rui men. Ook de Protestants-christelijke Groes- beekse Tehuizen, waarvan enkele gebouwen karakteristiek voor de gemeente zijn, zouden niet moeten worden gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw, zo meent de bond. De Provinciale Commissie van de Bond Heemschut heeft B en W geschreven bereid te zijn met het college van gedachten te wis selen over een te voeren monumentenbeleid. woensdag 25 maart: Symposium Provinciale Commissie Drenthe 'Veranderingen in Drenthe' in Overcinge te Havelte. Inl. ing. S. Jantzen, tel. 05920- 14055. woensdag 8 april: Symposium Provinciale Commissie Fries- j land 'Straatmeubilair' in Leeuwarden. Inl. ir. G. Akkerman, tel. 058-925270. j zaterdag 23 mei: Excursie Provinciale Commissie Noord-Bra- j bant, in Kemperlarid. Nadere mededelingen volgen in het maart/aprilnr. zaterdag 23 mei: Excursie Provinciale Commissie Zuid-Hol land, in Schoonhoven. Nadere mededelin gen volgen maart/aprilnr. Rond het behoud van het station van het Limburgse Echt doen zich positieve ontwik kelingen voor. NS is in beginsel bereid het station te behouden. Zij wil de buitenkant opknappen. Hergebruik van het interieur is mogelijk als het niet strijdig is met de doel einden van de NS, die tot 1 april de tijd heeft gegeven om met kandidaat-gebruikers te ko men. Een woningbouwvereniging heeft in tussen interesse getoond voor verbouwing en de gemeente staat ook positief tegenover hergebruik. De raad heeft er zelfs financieel wat voor over.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1987 | | pagina 24