Zuid-Limburg Vaals,- Wittem en Slenaken Staatsuitgeverij Het gebied van Vaals, Wittem en Slenaken De Rijksdienst voor de Monumentenzorg stelt de serie 'Monumenten van Geschiedenis en Kunst' samen, al sinds 1912. In deze boeken worden alle gebouwen van monumentale waarde kerken, kloosters, adellijke huizen, kastelen, boerderijen, molens, etc. - deskundig beschreven en in foto's en tekeningen afgebeeld, evenals het interieur van vele monumenten. Monumentale boekwerken, die vooral van belang zijn voor hen die zijn geïnteresseerd in bouwkunde, bouwkunst, kunstgeschiedenis, topografie, heemkunde en monumentenzorg. De Zuidoosthoek van Zuid-Limburg Monumentaal belicht Eén van de mooiste landschappen van Nederland ligt in de Zuidoosthoek van Zuid-Limburg. Deze heuvelachtige streek heeft, buiten het vroegere textielcentrum Vaals, een uitgesproken landelijk karakter met zijn vele, nog gaaf bewaard gebleven vakwerkhuizen, kerken en kastelen. Aan deze rijke streek is nu in de serie 'Monumenten van Geschiedenis en Kunst' een uiterst gedetailleerde monumentenbeschrijving gewijd, die ook de interessante geschiedenis van dit gebied belicht. Een reden om het gebied van Vaals, Wittem en Slenaken apart te inventariseren, is de bijzonder grote rijkdom,aan.monumenten die hier nog staan. De kastelen Wittem, Vaalsbroek en Lemiers zijn hier mooie voorbeelden van. Ontstaan en ontwikkeling van het stadje Vaals zijn boeiend beschreven evenals die van de neder zettingen Wittem, Slenaken, Holset, Harles, Lemiers, Raren, Wolfhaag, Vijlen, Camerig en Cottessen met al hun mooie kerken, kloosters en begraafplaatsen. Vooral voor mensen die in deze streek wonen of hebben gewoond en voor de velen die onder de bekoring zijn geraakt van dit bijzondere stukje Nederland zal deze monumentenbeschrijving een kostbaar en gekoesterd bezit zijn. ■iljiXli'j Auteur: J. F. van Agt Omvang: 424 pagina's met 480 afbeeldingen Formaat 21 X 29 cm Gebonden Prijs f99,50 ISBN 90 12 O4O96 5 Prijswijzigingen voorbehouden De Staatsuitgeverij brengt verzend kosten in rekening. Afb. 374. Kerk, opmeting van A. Mulder, 1890 Afb. 56. Kasteel Lemiers, gedeelte met watermolen in de westvleugel van de slothoeve ten oosten van de poort Verkrijgbaar bij de erkende boekhandel en recht streeks bij de StaatsuitgeverijChrPlantijnstraat 2, 2515 TZ Den Haag, tel. 070-789880. 86-9-297

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1986 | | pagina 36