Heemschut persprijzen ingesteld Redactiè versterkt Universiteit van Münster. Op het proef-i Jaargang 63, no. 7 juli 1986 Heemschut verschijnt 9x per jaar Tijdschrift van de Bond Heemschut opgericht in 1911 Beschermvrouwe: H.M. Koningin Beatrix In dit nummer o.a.: Nogmaals de kritiek van de Algemene Rekenkamer Reactie J. Jessurun: 'De berg die een muis baart' NS over hergebruik stations Restauratie Burchtcomplex Zure regen en monumenten Het rectorshuis te Almelo De mythe van eigentijds bouwen Verslag NCM-dag Zutphen Kerk Etten-Leur nu raadszaal Foto omslag: De toegangspoort naar het Burchtcomplex te Leiden Redactie: i Drs. J. Kamerling, eindredacteur Drs. A. M. ten Cate R. Dinger Drs. E. Jans j Medewerkenden: 1 J. Th. Balk, Amsterdam Drs. H. C. Franssen, Amsterdam Drs. J. Huysmans, Utrecht Drs. P. Karstkarel, Leeuwarden D. van der Meulen, Assen R. Lureman, Doetinchem i Drs. W. J. Pantus, Nijmegen I J. Roelfs Sr., Badhoevedorp j J. E. van der Wielen, 's-Gravenhage J Drs. D. vanderWoude, Amsterdam j Correspondentie voor de redactie i aan: Secretariaat Bond Heemschut, 5 Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam tel. 020 - 23 09 94 postgiro 124326 Lidmaatschap 45,-per jaar Reductie voor 65+ en 30" Opzegging van een abonnement dient vóór 1 november plaats te vinden. Correspondentie voor advertenties: Bosch Keuning nv Postbus 13740 AA Baarn tel. 02154- 1 82 41 gironummer 4988 Grafische verzorging: Bosch Keuning - Baarn schrift Burgerhausformen zwischen IJs-j sel und Ems'. De heer Jans heeft diverse De redactie is per 21 mei versterkt met publicaties op zijn naam staan, twee nieuwe redacteuren. Het zyn Anne- Als medewerkers zijn aan de redactie toe- marie ten Cate en Everhardjans. gevoegd drs. Bert Franssen, socioloog enj Drs. A. M. ten Cate is architectuurhisto- journalist, drsJacques Huysmans, archi-j rica. Zij deed in 1986 het doctoraalexa- tectuurhistoricus, drs. Deirdre v.d. Wou-i men kunstgeschiedenis en archeologie de, ook architectuurhistorica. De heeri aah. de Universiteit Van Amsterdam. ,Zy Th. Balk, die ad interim deel uitmaak- schreef reeds eerder in Heemschut, in te van de redactie, zet zijn werk voor 19^0, over monumentenzorg op Curacao. Heemschut voort als medewerker. Wij DrEverhard Jans is ook architectuurhis- danken hem voor zijn tijdelijk inspringen toricus. In 1984 studeerde hij af aan de als redacteur. Heemschut heeft ter gelegenheid van zijn jubileum vorige maand drie persprijzen in het leven geroepen. De prijzen, bestaande uit geldbedragen van respectievelijk 2000, 1000 en 500 gulden zijn bestemd voor de beste journalistieke producties op het gebied van de bescherming van cultuurmonumen ten. Ze moeten in het jubileumjaar 1986 zijn verschenen in de Nederlandse pers of zijn uitgezonden door de Nederlandse omroep. De instelling van de prijzen is vooralsnog eenmalig. Uitgeversmaatschappij VNU in Haarlem sponsort dit initiatief (zie voor reg lement volgende pagina). STICHTING VRIENDEN VAN HET DUITSE HUIS Verder is op 10 juni in een oplage van liefst 9 miljoen exemplaren de Heemschut-jubi leumpostzegel uitgegeven door de PTT, sa men in één serie met een zegel over de restauratie van de Utrechtse Dom en een over 350 jaar Utrechtse universiteit. Op de Heemschut-zegel staat, zoals bekend, het Duitse Huis afgebeeld, het grootste profane middeleeuwse complex in ons land. Dr. E. B. J. Postma van Heemschut/Utrecht kon bij de presentatie op 6 juni meedelen, dat intussen de Stichting Vrienden Van Het Duitse Huis is opgericht. Deze stichting gaat proberen zoveel mogelijk mensen te interesseren voor de instandhouding, restau ratie en exploitatie van dit unieke gebou wencomplex. Het bestuur bestaat voor 80 procent uit Heemschutters. Voorzitter is de heer G. K. J. M. Hamm, tevens voorzitter van Heemschut. Secretaris mevrouw drs. L. J. Westermann-van der Steen, tevens se cretaris van de provinciale commissie Heemschut/Utrecht. Verder zitten de Heem schut-leden prof. dr. ir. C. L. Temminck Groll en dr. E. B. JPostma in het stich tingsbestuur. Donateurs kunnen zich opge ven bij mevrouw Westermann-van der Steen, Albertus Perkstraat 71, 1217 NN Hilversum. De minimumdonatie bedraagt voor de rest van 1986 20,-. Het doek voor de postzegelserie, zojuist verwijderd door Heemschut-voorzitter G. K. J. M. Hamm (tweede van links op de foto). (Foto Olga Janssen, Onderwijsmedia-instituut Rijksuniversiteit Utrecht). Rechts op de foto de Heemschut-zegel met het Duitse Huis.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1986 | | pagina 3