Algemene vergadering 1986 Heemschut Evenementen- en Jubileumagenda Excursie Zuid-Hoüand 44 werkster verdwijnen'. Voor kerkvoogden, die nog zo goed en zo kwaad als dat kan wat onderhoudswerk verrichten zijn die schilde ringen immers niet de hoogste prioriteit. 'Daar kun je als gewone mensjes niets aan doen', zo luidt het commentaar van de kerk voogd van de dertiende eeuwse kerk van het Groningse 't Zand. Jelle Otter, die in de jaren zestig de schilderingen hier restaureer de, verzucht 'Een kleine onderhoudsploeg (die af en toe de ronde doet in de regio red.) hoeft niet eens veel te kosten.' Af en toe het kerkgebouw luchten zou al een heel stuk helpen. Op papier heeft hij een plannetje hiervoor rond maar er zijn allerlei prakti sche en financiële problemen. Dezelfde Jelle Otter deed in 1980 in kasteel Groeneveld een opmerkelijke ontdekking. Bij de restauratie van dit fraaie kasteel werd hem gevraagd de linnen bespanningen aan de wanden af te nemen, op te rollen en in een bijgebouwtje op te slaan. Daarbij ont dekte hij echter, dat de bespanningen alle beschilderd waren. Vanonder vijf verflagen kwamen prachtige voorstellingen met land schappen, dierkoppen en portretten te voor schijn. Een grootscheepse restauratie hier- Aan de leden en donateurs van de Bond Heemschut wordt medegedeeld, dat de jaarlijkse algemene vergadering van de vereniging zal worden ge houden: Zaterdag 31 mei a.s., om 10.30 uur in het Stadhuis te Delft. Een afzonderlijke oproep zal niet wor den verzonden. Ter vergadering wordt de agenda met de bijbehorende stuk ken aan de aanwezigen uitgereikt. Zij die de agenda met bijlagen van te vo ren wensen te ontvangen kunnen deze vóór 15 mei a.s. telefonisch aanvra gen bij het secretariaat (020-225292). De agenda omvat o.m. de behande ling van het verslag over het vereni gingjaar 1985, de rekening en verant woording over het boekjaar 1985 en de begroting voor 1986. STADSWANDELING Na de afhandeling van de agenda en een LUNCHPAUZE VAN 13 TOT 14 UUR, zal, onder deskundi ge leiding, een stadswandeling wor den gemaakt langs monumentale gebouwen (incl. eventuele bezichti ging). Uw aanwezigheid zal bijzonder op prijs worden gesteld. Het dagelijks bestuur G. K. J. M. Hamm, voorzitter van volgde. Het bleek toen, dat sommige voorstellingen in verschillende perioden waren overgeschilderd. Bij de restauratie zijn nu onderdelen uit diverse perioden bij elkaar gegroepeerd tot één geheel (zie bij voorbeeld de omslagfoto). Een ander pro bleem vormde de vraag wie er nu eigenlijk waren afgebeeld op de schilderingen. Het resultaat van die studie kunt u lezen in het interessante artikel, dat ook nieuw licht werpt op de 18de eeuwse wooncultuur. Ons actieve provinciale commissielid architect K. J. C. Merks tenslotte beschrijft hoe een nieuwe beschildering van de Sint Laurenti- uskerk in het Limburgse Voerendaal de ar chitectuur duidelijk ten goede heeft beïn vloed. J.K. 10 mei 1986: Provinciale ledenexcursie Zuid-Holland. Te gast bij Hoogheemraadsschap Delfland 24 mei: Provinciale ledenexcursie Utrecht. Bezoek aan landgoederen. 31 mei: Algemene Vergadering Heemschut in Delft 6 juni: Uitreiking Heemschut-postzegel in Senaats kamer Rijksuniversiteit Utrecht. 14 juni: Provinciale ledenexcursie Overijssel. Be zoek aan stadhuis Deventer, Lebuïnaskerk, restauratie- en stadsvemieuwingsobjecten. 13 september: Heemschut-dag in Utrecht met volledig dagprogramma, lezingen en excursies. 7 november: Jubileum-symposium in het Congresge bouw in Den Haag. In aansluiting op de vooraankondiging in het Heemschut-nummer van februari jl. volgt hier het definitieve programma van de Heemschutexcursie Zuid-Holland op 10 mei a.s. Van 10.00-10.30 uur Ontvangst met koffie in het Gemeenlands- huis van Delfland te Delft. Van 10.30-12.15 uur Inleiding door de Dijkgraaf en/of secretaris van het Hoogheemraadschap gevolgd door een rondleiding door het gebouw Van 12.15-13.30 uur Eenvoudige lunch in het Gemeenlandshuis Van 13.30-15.30 uur Bustocht door Delfland, waarbij o.m. be zichtigd zullen worden de oude Sluis te Ber- kel en het Gemeenlandshuis te Maassluis. 15.30 uur terug in het Gemeenlandshuis te Delft. LET OP! Het Gemeenlandshuis te Delft (met zijn versierde gevel uit 1500!) ligt aan de Oude Delft. De hoofdingang is ech ter verplaatst naar de Phoenixstraat 32 en ligt 10 minuten lopen van het N.S.-stati on. Tramlijn 1 van den Haag naar Delft heeft een halte vlak bij deze hoofdingang. Parkeerplaatsen zijn te vinden langs de Phoenixstraat onder het spoorwegviadukt. De deelnameprijs is vastgesteld op 25,- incl. eenvoudige lunch. Zij die zich tijdig hebben opgegeven krijgen nog informatie over Delfland en het Gemeenlandshuis thuisgestuurd. Late inschrijvers krijgen die informatie ter plekke: Aanmelding: door overmaking van 25,- vóór 1 mei a.s. op postrekening 124 326 t.n.v. Heemschut Amsterdam, onder ver melding van Excursie Zuid-Holland. Deelnemersbewijzen worden tijdig toege zonden. BOND HEEMSCHUT In de loop van 1986 komt, door het ver trek om leeftijdsredenen van onze huidi ge functionaris, vacant de functie van FINANCIEEL ADMINISTRATEUR voor 24 a 32 uren per week, op basis van een nader overeen te komen vergoeding. De functie bevat elementen van een ge kwalificeerde boekhouder en een moder ne controller op MBA- of SPD-nivo dan wel een gelijkwaardige opleiding. De voorkeur gaat uit naar een gepensio neerde c.q. vervroegd uitgetreden +55 - 60-plusser, woonachtig in de omgeving van Amsterdam, die voldoet aan de vol gende vereisten: - ruimte ervaring, opgedaan in een soortgelijke functie, - bekendheid met het opstellen van be grotingen, het beoordelen van cijfers en de verslaglegging van een en ander, - belangstelling voor en kennis van geautomatiseerde informatieverwer king en administratieve systemen, - goede contactuele eigenschappen. Schriftelijke reacties met curriculum vi- tae gaarne binnen één maand na de ver schijning van dit nummer aan het Dage lijks Bestuur, Postbus 10525, 1001 EM AMSTERDAM. Nadere inlichtingen kunnen worden ver kregen bij de heer M. Sonnenberg, tel. 020-230994.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1986 | | pagina 8