Waardebon Rectificatie Facsimile Herdruk Algemeen Uitbreidmgsplcm Amsterdam Sint-Oedenrode Roermond Oproep van de Gemeente Dordrecht VERLOREN VOORWERPEN Jaarboek 1985 monumentenraad 203 vulling van deze open plek. Daar Heem schut in het verleden nogal betrokken is geweest bij een gelijksoortige situatie in Ge- mert, toen het ging over de uitbreiding van het gemeèntehuis aan het Ridderplein (waarop het Binderseind aansluit), verzoch ten wij dringend in deze met zorgvuldigheid te handelen. Inmiddels hebben B. en W. geweigerd een bouwvergunning voor het betreffende plan af te geven en de Rijksgebouwendienst uit genodigd een gewijzigd bouwplan in te die nen dat wèl een verbetering van het Binders- eind zal inhouden. De Bond Heemschut schreef B. en W. te zijn geschrokken van het feit, dat dit Colle ge toestemming wil verlenen voor de sloop van het pand Glaudemans ten behoeve van een nieuw te bouwen postkantoor. Zoals het pand Glaudemans nu gelegen is, vormt het samen met het museum en de kerk op de achtergrond een bijzonder karak teristiek en fraai beeld: de structuur en ar chitectuur van de gebouwen en de ligging ten opzichte van elkaar zijn kleinschalig en harmonieus op elkaar afgestemd. Hoewel het pand Glaudemans wat verminkt is moet het plan voor het postkantoor inpas baar kunnen zijn in het bestaande gebouw, wellicht met een kleine uitbreiding aan de achterzijde. Restauratie, renovatie, herstel en vernieuwing van het bestaande gebouw met versterking van de oorspronkelijke ar chitectuur, zou van het bestaande pand een 'juweeltje' kunnen maken, waarop Sint-Oe- denrode en de P.T.T. trots kunnen zijn. Heemschut is gaarne bereid hierbij te advi seren, mee te denken en te zoeken naar een goede oplossing. Heemschut bood de gemeente een studie aan waarin een drietal projecten is gebun deld, die, indien samen aangepakt, succes vol gerestaureerd en behouden kunnen worden. Omdat een deel van de betreffende monu menten eigendom is van de gemeente, is de studie verricht in samenwerking met de Ge meentelijke Sociale Dienst en de Dienst Ge meentewerken, voorts met het Gemeente Museum. In de studie wordt aangegeven hoe zo effec tief mogelijk van de bestaande subsidierege lingen gebruik kan worden gemaakt; deze laat zien dat een subsidiëring van bijna 90% tot de mogelijkheden behoort. Daartoe zou ook gebruik gemaakt moeten worden van beschikbare werkgelegenheidsgelden. Het plan voorziet in een groot aantal manu ren - ook zou het project jongeren aan het werk kunnen zetten - hetgeen een belang rijk sociaal aspect betekent. Heemschut zag graag dat de gemeente deze handreiking gebruikt om samen met de an dere eigenaren snel tot herstel van de gebou wen te besluiten. De gemeente Dordrecht is bezig met het samenstellen van een gemeentelijke mo numentenlijst. De groep monumenten zorg van de Dienst Openbare Werken en Stadsontwikkeling formuleert de plaat singsvoorstellen. Zo'n plaatsingsvoor stel bestaat over het algemeen uit een motivering met een beschrijving van het object vroeger/nu en het gebruik. Tevens wordt ingegaan op leven en werken van de architect en de architectuurstroming waartoe hij eventueel behoorde. In dit kader het volgende verzoek: heeft iemand materiaal over de architecten Eduard Cuypers en/of H.A. Reus. Zo ja, wilt u dan contact opnemen met: mw. C.A.E. van Nes - groep monumen tenzorg Dienst Openbare Werken en Stadsont wikkeling Spuiboulevard 300 3311 GR Dordrecht- telefoonnummer: 078-116545. Tijdens Heemschutdag in 's Hertogenbosch hebben deelnemers de volgende voorwer pen verloren: - voorzet zonnebril - cashmere herensjaal De rechtmatige eigenaars worden verzocht zich met het Heemschutbureau in Amster dam in verbinding te stellen, tel. 020-22 52 92. In dit Jaarboek zijn de verslagen van de Raad en zijn afdelingen (en de vaste sub commissies daarbinnen) over 1984 opgeno men alsmede een overzicht van de activitei ten en samenstelling van de leden in 1985. De Raad is over de volgende verschillende afdelingen (Rijkscommissies) verdeeld: Afd. I Oudheidkundig Bodemonderzoek; Afd. II Monumentenzorg; Afd. III Musea; Afd. IV Monumentenbeschrijving; Afd. V Bescherming van Monumenten tegen Ram pen en Oorlogsgevaar. Het verslag geeft een vrij gedetailleerd beeld van de activiteiten van deze afdelin gen en verschaft de geïnteresseerde gerichte informatie over de monumentenzorg in bre dere zin. Zo vinden we in dit jaarboek de correspon dentie tussen het Ministerie en de Raad over het ministeriële voornemen te komen tot een overkoepeling van de verschillende advies lichamen op het terrein van het cultuurbe houd. Als bijlage is opgenomen een interessante uiteenzetting van de hand van drs F. J. L. van Duim, secretaris van de Monumenten- raad, over de Monumentenzorg in Engeland geldig van 1/11 tot 1/2 1986. Bij inlevering van deze bon zijn de boeken Huis int Bosch, prijs voor leden 40,50, actie nr. 421/031 Bavokerk te Boek, prijs voor leden 37,50, actie nr. 211-003 Deventer getekend, prijs voor le den 34,-, actie nr. 712/010 Nijmegen getekend, prijs voor le den 34,-, actie nr. 712/011 Ook verkrijgbaar bij de boekhandel Deze herdruk in twee delen van het beroem de A.U.P. van Amsterdam kost bij voorin tekening 100,- inclusief en niet exclusief het gekleurde kaartmateriaal (zoals abusie velijk in het sept. nr. was vermeld, (p. 182). en de herinventarisatie (resurvey and revi- sion) van het Engelse monumentenbestand, die rond de 650.000 beschermde monumen ten zou kunnen opleveren. Dit in verband met het in 1985 door de Monumentenraad aan de Minister van W.V.C. uitgebrachte advies over inventari satie, selectie en registratie van jongere bouwkunst en stedebouw. Ook zijn, als bijlage, kaartjes opgenomen van de indeling van de provincies in z.g. voorlopige inventarisatie-gebieden, die als kader zullen worden gehanteerd bij deze komende inventarisatieoperatie. Het Jaarboek, dat 143 pagina's bevat, is te bestellen door vooruitbetaling van 7,50 per exemplaar op giro 751, t.n.v. Distribu tiecentrum Overheidspublicaties, Postbus 20014, 2500 EA 's-Gravenhage onder ver melding van ISBN 90 346 0558 2. Bij het ter perse gaan van het stede nummer 's-Hertogenbosch, juli/au gustus, was het de redactie niet be kend dat de aardige omslagfoto oor spronkelijk verschenen is in de pu blicatie 'Gedachten in Steen', van fotograaf Martien Coppens, Eind hoven.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1985 | | pagina 21