185 EXCURSIE ZUID-LIMBURG Voor de 3e en laatste maal zal door de Provinciale Commissie Limburg de zeer aantrekkelijke excursie door Zuid-Limburg worden gehouden op ZATERDAG 19 OKTOBER A.S. aanvang 10.15 uur te Sittard; vertrek vanaf het station. Zoals ook aangegeven op pag. 148 van het juli/augustus nummer 1984 en op pag. 67 van het maart/aprilnummer 1985 worden in deze excursie de kastelen Hoensbroek en Limbricht, de omgeving van de kastelen Amstenrade en Terworm, de voormalige Abdij Rolduc en het plateau van Margraten bezocht. Er is nog plaats voor 5 personen. Meldt u zich snel, wie het eerst komt De kosten bedragen ƒ40,- (incl. bus, lunch enz.) p.p., over te maken op giro 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam. LEDEN EXCURSIE P.C. HOOFTHUIS - AMSTERDAM Bezoek aan P.C. Hoofthuis: Faculteit der Letteren te Amsterdam op zaterdag 26 okto- bera.s. 10.00- 12 uur. De grote belangstelling voor het bezoek aan dit nieuwe faculteitsgebouw in maart jl., waardoor velen teleurgesteld moesten wor den, heeft geleid tot een hernieuwd verzoek van Heemschut aan de Stichting Archivisie om rondleidingen te organiseren. Het P.C. Hoofthuis is het complex tussen Singel, Raadhuisstraat en Spuistraat dat in 1984 gereedkwam en in 1978 werd ontwor pen door Theo Bosch. Aan de kop van het gebouw bevindt zich, goed geïntegreerd in de nieuwbouw, langs de Raadhuisstraat, het bekende, z.g. 'Witte Huis' uit 1901 van architect J. Verheul. Dat dit fraaie gebouw in een door Belgische en Franse (echte) Art Nouveau beïnvloede stijl niet is gesloopt tegelijk met de panden van de voormalige Twentsche Bank is o.a. te danken aan Heemschut, die mede op grond van een nota van het Kunsthistorisch Instituut ter stede, fel heeft gepleit bij lokale en rijks-overheden om dit pand te behou den. Immers niet alleen is het een be schermd Rijksmonument, waarvoor door de Gemeente Amsterdam een sloopvergunning was aangevraagd, doch er komt op de Am sterdamse Monumentenlijst niet één met het 'Witte Huis' vergelijkbaar gebouw voor. De rondleidingen zullen gebeuren onder lei ding van o.a. architect Theo Bosch met toe lichting van Mw drs J. Bierenbroodspot- Rudolph, Heemschut's technisch adviseur voor Amsterdam. De kosten bedragen f5,- per persoon. Per rondleiding kunnen 15 personen deelnemen; afhankelijk van de belangstelling zullen er gelijktijdig meer rondleidingen plaats vinden. Voor aanmeldingen en meer informatie kunt u bellen met de Stichting Archivisie te Am sterdam: 020 - 258908. U kunt zich ook opgeven door het bedrag op postgiroreke ning 5543531 van de Stichting Archivisie over te maken, o.v.v. datum, naam, aantal personen. U ontvangt dan z.s.m. nader bericht. LEDENEXCURSIE OUDEWATER EN PARK VAN HUIS TE LINSCHOTEN ZATERDAG 12 OKTOBER 1985 De najaarsexcursie, georganiseerd door de Provinciale Commissie Utrecht, voert de deelnemers langs de oevers van de Lange Linschoten. De tocht gaat niet alleen door het verstilde Oudewater, waar in 17de eeuwse sfeer de Hollandse renaissance nog altijd hoogtij viert, maar ook door het ro mantische Park van het Huis te Linscho ten, dat in dit jaargetijde juist zo mooi is. Verzamelen te Woerden tussen 9.45 en 10.15 uur in Café Bowling (drie minuten lopen van het N.S.-station Woerden). In Oudewater wordt een bezoek gebracht aan de Grote of St. Michaëlskerk, het 17de eeuwse Stadhuis en aan de Heksenwaag. Voor het bezoek aan het Park van het Huis te Linschoten dient men rekening te houden met een wandeling van twee maal een kwar tier (van de parkeerplaats naar het Park en omgekeerd). Ook in het Park zelf zal wor den gewandeld, zodat het gebruik van wan delschoenen wordt aanbevolen. Een meer uitvoerig programma met tijdschema en toe lichting wordt toegezonden na aanmelding. Het totaal aantal deelnemers is beperkt tot 75. Kosten per persoon 25,- (incl. koffie, broodmaaltijd en thee). De aanmelding ge schiedt door overschrijving van het ge noemde bedrag op gironummer 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam, tot uiterlijk 5/10. Deelnemersbewijzen worden toegezonden. 10 oktober STUDIEDAG BEHOUD EN BE HEER 19de-EEUWSE KERKEN TE AMSTERDAM georganiseerd door Heemschut i.s.m. het Cuypers Genootschap Informatie zie p. 158. Of bel Heemschut voor aanmeldingen: 020/225292 FRIESLAND: ledenexcursie georganiseerd door de Provinciale Commissie: bezoek aan Sneek Zaterdag 12 oktober a.s. worden de deel nemers verwacht te 13.30 uur: voor ontvangst op het Raadhuis het z.g. Waltahuis met rondlei ding door burgemeester Mr. B. van Haersma Buma. 14.45 uur: bezoek aan Grote of Martini kerk, tevens onder leiding van de burgemeester. 15.00 uur: Wandeling van kerk naar Hoogend (Waterpoort en geres taureerde panden Oud Sneek) 15.45 uur: Voortzetting wandeling 16.00 uur: Fries Scheepvaart Museum en Sneker Oudheidkamer (Thee, praatje, museum bezichtigen) Deze wandeling onder leiding van S. ten Hoeve, directeur van museum en bestuurslid Oud Sneek. Kosten: ƒ5,- Aanmelding tot uiterlijk 5 oktober a.s. kan geschieden door het deelnamebedrag over te maken op giro nr. 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam. Deelnemers bewijzen worden toegezonden. OOSTERBLOKKER Zal de unieke, gotische, en sterk in verval geraakte kerk van Oosterblokker nu ein delijk worden gered? Een nieuwe plaatselijke stichting onder voorzitterschap van E. Mol uit Blokker met R. Dijksma, secretaris en o.a. J. van Diepen en J.J. Schilstra, bestuursleden, heeft na het mislukken van de drie jaren durende herstelpogingen van de 'Stichting Oude Hollandse kerken' (Waarover in Heemschut meermalen is gerapporteerd) het reddings plan overgenomen. Met het luiden van de klok van de N.H. kerk gaf Gedeputeerde J. Alma het startsein tot de zo lang uitgebleven restauratie van de kerk, die nu in de steigers staat! De nieuwe Stichting wil met de beschikbare subsidies van ca. acht ton allereerst een cascorestau ratie uitvoeren en pas in tweede instantie een exploitatieplan (doen) opzetten. Niet al leen hadden velen de verpaupering van de kerk met lede ogen zien voortschrijden maar de toestand werd ook onhoudbaar in ver band met de bouw van een nieuwe woon wijk in de nabijheid van de kerk. De eerste gesprekken met adspirant gebruiker van de kerk worden reeds gevoerd. Men zoekt be stemmingen zoals vergaderzalen, expositie ruimten, oefenruimten voor zang en mu ziek, mortuarium enz. Aan het Stichtingsbestuur, architect W. Schagen en het Aannemingsbedrijf Schakel en Schrale wordt veel succes gewenst bij hun lofwaardig streven deze prachtige kerk weer een zinvolle plaats in de gemeenschap te geven.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1985 | | pagina 33