Boeken Evenementen-agenda Algemene vergadering 1985 Stadswandeling 73 - Voorts de restauratie Noard 5 te Wor- kum. Dit voor Workum belangrijke pand dateert in zijn huidige vorm uit 1663. Het pand is in het bezit van de Vereniging Hen- clrick de Keyser - een landelijk werkende restaurerende instelling. Het zal na de res tauratie ingericht worden als museum. De. inventaris zal worden verzorgd door de Vereniging Workum's Erfskip. Het ge bouw, dat oorspronkelijk een woonhuis was, heeft in de loop der jaren verscheidene functies gehad, o.a. als koetshuis en pak huis. Voor deze laatste bestemmingen zijn ingrijpende verbouwingen verricht. De restauratie onder supervisie van 'Hen- drick de Keyser' is, hoewel door de vorst periode vertraagd, in volle gang. Deze res tauratie zal worden bezichtigd tijdens de excursie die Bouw '75 B.V. aanbiedt. EXCURSIE: op zaterdag 18 mei a.s. biedt Bouw '75 B.V. een excursie aan naar het monumentale woonhuis Noard 5 te Workum, mede onder leiding van de heer W. Raue, directeur van de Ver eniging Hendrick de Keyser. Verzamelen: 11.00 uur voor Noard 5 Aanmelden: bij Bouw '75 B.V. te Wor kum, tel. 05151-2133 18-24 april 1985: Landelijke campagne Restauratie Ambacht. Tentoonstellingen: Groningen, Leeuwar den, Assen, Zwolle, Arnhem, Utrecht, Amsterdam, Haarlem, Hoorn, Leiden, Middelburg, Den Bosch, St. Odilienberg. 11 mei: Algemene Vergadering Heemschut met ex cursie in Haarlem. 14 mei: Lezing Dr. Ir. R. A. F. Smook over 'Bin nensteden veranderen', te Groningen. 18 mei: Excursie Restauratie-aannemer, in Workum 25 mei: Provinciale ledenexcursie Zuid-oostelijk Limburg (Rolduc enz.). Kosten 40,-. 15 juni-7 sept.: Kerkepad (NCRV) 15 juni: (abusievelijk 8 juni in februari nummer!) Provinciale Ledenexcursie Zuid-Holland. 22 juni: (abusievelijk 15 juni in februari nummer!) Provinciale ledenexcursie Utrecht, bezoek aan Loenen. 29 juni: Excursie Restauratie-aannemer, in Am sterdam. 14 september: Heemschutdag 's-Hertogenbosch. 12 oktober: Provinciale ledenexcursie Friesland, bezoek aan Sneek. Aan de leden en donateurs van de Bond Heemschut wordt medege deeld, dat de jaarlijkse algemene ver gadering van de' vereniging zal wor den gehouden: Zaterdag 11 mei a.s., om 10.30 uur in het stadhuis te Haarlem. Een afzonderlijke oproep zal niet worden verzonden. Ter vergadering wordt de agenda met de bijbehorende stukken aan de aanwezigen uitge reikt. Zij, die de agenda met bijlagen van te voren wensen te ontvangen kunnen deze vóór 4 mei a.s. aanvra gen bij het secretariaat van de Bond Heemschut. De agenda omvat o.m. de behande ling van het verslag over het vereni gingsjaar 1984, de rekening en ver antwoording over het boekjaar 1984 en de begroting voor 1985. Na de afhandeling van de agenda en een LUNCHPAUZE VAN 13 TOT 14 UUR, zal, onder deskundi ge leiding, een stadswandeling worden gemaakt langs monumen tale gebouwen (incl. eventuele be zichtiging). Uw aanwezigheid zal bijzonder op prijs worden gesteld. Het dagelijks bestuur, G.K.J.M. Hamm. voorzitter LANGS DE UTRECHTSE VECHT Over de Vecht met zijn buitens en kastelen zijn reeds vele boeken geschreven, zodat men zich kan afvragen: waarom alweer een boek. De schrijfster, drs. Lucia Albers, is kennelijk niet alleen gefascineerd door de rivier alleen, maar ook door haar stroomge bied; zij beperkt zich niet tot een bepaald aspect ervan, b.v. de historische bebou wing, maar maakt er een soort reisboek van. Zelf varend op diverse gedeelten van deze mooie rivier, geeft zij haar impressies, doorspekt met beschrijvingen van de histo rische loop van de rivier, Van tuinen en parken, van aanwezige forten, dorpen en stadjes, alsook van sommige buitens of kas telen met hun huidige of voormalige bewo ners. Juist de overzichtskaarten, naast elkaar de 17de eeuwse en de huidige situatie, verster ken de indruk dat het de bedoeling is het boek mee te nemen als gids voor b.v. boot- bezitters of bij auto- of fietstochten langs dit water. Het succes van dit boek wordt overigens verzekerd door de prachtige en ruime hoe veelheid foto's van Ger Dekkers; voor ver zamelaars van Vechtboeken dus de moeite waard dit bij hun collectie te voegen. Uitgeverij Waanders, Zwolle, ISBN 90.66300313. P.A.H.-B. KASTEEL IN UTRECHT: SLOT ZUYLEN De Stichting Restauratie Slot Zuylen vraagt aandacht voor de tweede en laatste fase van haar restauratieactiviteiten. In 1984 werd zij o.m. beloond met een schenking van 10.000,- van EssoNederland B.V. De jaarlijkse uitgave in de Esso Museum reeks is ook gewijd aan het slot en zijn beroemde bewoonster Belle van Zuylen. Het 6de deel in deze reeks, getiteld 'Een rebelle aan de Vecht', geschreven door W. A. Braasem, is evenals de andere vijf delen, een zeer verzorgde uitgave. Het be vat een boeiende tekst over leven en werken van de 18de-eeuwse schrijfster en vele mooie kleurenillustraties die een goed beeld geven van in- en exterieur van het slot met omringende historische tuin. Het is juist met betrekking tot de bouwkun dige aspecten dat wij alsnog aandacht beste den aan de gebeurtenis die, medio vorig jaar in de fraaie gobelinzaal van het slot plaatsvond: de aanbieding van dit boek aan de directeur-generaal Culturele Zaken, Drs. J. Riezenkamp, waarbij architect Van As- beck een uitvoerig verslag uitbracht van de reeds verrichte restauratie. Deze restauratie vindt plaats met een subsi die van WVC, op voorwaarde dat de stich ting zelf 20% van de kosten opbrengt. De ontbrekende vijf ton tracht de Stichting te vergaren door middel van talrijke activitei ten en zij doet een beroep op een ieder haar daarin te helpen. Informatie over het mu seum dat in het slot is ingericht, andere tentoonstellingen, lezingen en concerten, alsmede zaalverhuur voor het houden van diners en ontvangsten, is verkrijgbaar bij de Vereniging Vrienden van Museum Slot Zuylen, Tournooiveld 2, 2611 AS Oud- Zuilen (tel. 030-440255 voor zaalverhuur). Een bezoek aan het slot is alleszins de moeite waard. De eerder verschenen delen in de Esso Mu seumreeks - waarvan de te kiezen musea aan bepaalde voorwaarden moeten voldoen - zijn op één uitzondering na van dezelfde auteur W. A. Braasem: 1. 'In Haastrecht staat een huis', over het Museum Bisdom van Vliet te Haas trecht. 2. 'Bezoek bij Betje', over het Museum 'Huize Betje Wolff' te Midden-Beem- ster. 3. 'Sulcken hecht werck het is' over het Huis te Amerongen. 4. 'Tot ik John Adams leerde kennen', over John Adams' diplomatie in de Ne derlanden (1781-82) 5. 'Jonkers tussen stad en wad', over drie Groningse borgen en haar bewoners. 'Een Rebelle aan de Vecht': 21,50.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1985 | | pagina 37