a a m AANNEMERS PRESENTEREN ZICH i 214 Ruim tachtig jaren geleden trok de boeren zoon Jan Kneppers van Uithoorn naar Am sterdam om daar een timmer- en metselbe drijf je te beginnen. Drie zoons kwamen later in de zaak, die zich toen al aardig had uitge breid en tot de goed bekend staande timmer en metselbedrijven behoorde. De oudste zoon ging later in het beroepsonderwijs, werd praktijk- en theorieleraar timmeren en bouwkunde in Haarlem en schreef vakboe ken waaruit zeer velen het vak leerden. De nu nog levende zoon zit al weer meer dan 60 jaren in het bedrijf en denkt er nog niet over om er mee op te houden. Ook van Jan de Tweede kwamen weer drie zoons in het bedrijf. Jan de Derde trok vooral het restauratiewerk, waarin het bedrijf een uitstekende naam heeft, sterk aan. De derde generatie Kneppersen is de liefde voor het ambachtelijke, de verantwoordelijk heid voor kwaliteit en dienstverlening aan opdrachtgevers, zoals dat heet 'met de paple pel ingegoten'. Dit betekent overigens niet dat efficiency en zakelijk ondernemerschap worden verwaarloosd. Aannemingsbedrijf Kneppers is veelzijdig; behalve timmerlie den en metselaars, vaklieden in het uitvoeren van betonconstructies of waterbouwkundig werk en wat er in een modern bouwbedrijf tegenwoordig verder nodig is, beschikt men ook over eigen steenhouwers en een afdeling schilderen. Projecten die door de firma Kneppers wer den uitgevoerd zijn o.a. de Academie voor Bouwkunst op het Waterlooplein - het inge wikkelde complex van het R.C. Oude Ar menkantoor - de Ronde Lutherse kerk tegen over het Sonesta Hotel - de Krijtbergkerk aan het Singel tegenover de Universiteitsbi bliotheek en het befaamde Noord-Zuid Hol lands Koffiehuis bij het Centraal Station. Dit laatste schept natuurlijk een heel bijzon dere relatie met Heemschut waar immers in het Korenmetershuis de stichting tot Her bouw van dit koffiehuis werd opgericht en de herbouw werd bewerkstelligd. Jan Kneppers zegt hierover: 'Misschien wel nostalgie, maar ik vind het een uniek ding; ik zeg soms, huizen bouw je wel eens meer en kerken ook, maar dat koffiehuis dat gebeurt maar één keer in je leven.' De kwaliteitseisen die het bedrijf zich heeft gesteld, worden dan ook streng gehand haafd. Vakmanschap staat en valt met het 'karakter van de man' en dan maakt het niet uit, welk onderdeel van het werk hij onder handen heeft. Het gaat van hoog tot laag. Alle zonen in het familiebedrijf zijn door vader Kneppers persoonlijk opgeleid. En dat is de sfeer waarin een stukje stadscultuur, bouwcultuur, oude zorgvuldigheid wordt be waard. Het is veel meer dan kennis, het is een hele leefomgeving die met patriarchaal nog onvoldoende wordt omschreven, maar het heeft wel met echte vaderlijkheid te ma ken. Het meest recente project waaraan het aannemingsbedrijf werkt is de Oude Luther se Kerk aan het Spui, de aula van de Univer siteit van Amsterdam. Het is dit architectonisch zeer interessante gebouw waarheen de excursie voor Heem schut-leden zal leiden. De eerder aangekondigde excursie naar de Holandsche Manége te Amsterdam moet om bouwtechnische redenen worden verschoven naar het voorjaar. EXCURSIE Het Aannemingsbedrijf J. Kneppers te Am sterdam biedt zaterdag 24 november a.s., aanvang 11.00 uur een excursie aan naar de in restauratie zijnde Oude Lutherse Kerk aan het Spui te Amsterdam. Telefonisch aanmelden s.v.p. bij genoemd aannemingsbedrijf: 020-940306. De 'Luthersche Oude Kerk', een zaalkerk met houten kap en trekbalken; links en rechts pilaren waaraan twee galerijen zijn bevestigd; fraaie originele preekstoel en panelen van orgelpartijen. (Gravure Philips Jacobsz. en Comp. 1769)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 24