Boeken ADAMANSHUIS Op de lijst AANVULLINGEN OP DE MONUMENTENLIJST (art. 9) 210 Het frontaanzicht van de kasteelboerderij te Limbricht; opname uit 1953, Foto: Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Zeist. Nederland. De bronnenlijst vermeldt niet minder dan 600 verwijzingen. Twaalf vierkleurenplaten, in linnen band ge bonden. De prijs is 80,- Bestellingen via de boekhandel, dan wel rechtstreeks: Secretariaat Kasteel Limbricht Allee 1 - 6141 AV Limbricht. J.R. Windmolens in Nederland Drs P. Nijhof, eveneens auteur van 'Water molens in Nederland' en van de 'Molenbio grafie' vertelt van geslaagde pogingen tot windmolenbehoud en -verbetering, maar ook van de natuurlijke vijanden (stormen en branden) en van de mens die door verstoring van de omgeving van de molens vaak het functioneren onmogelijk maakt. Ook de her nieuwde belangstelling voor de windkracht opgewekt met moderne windturbines wordt besproken. Dit fraaie en rijk geïllustreerde boek: 49,50 verscheen in 1983 het jaar dat 'De Hollandsche Molen' haar 60-jarig be staan herdacht. Uitgeverij Waanders BV te Zwolle. ISBN 90 66300 027. Adamanshuis een zusterhuis van de moder ne devotie in Zutphen. Ter gelegenheid van de restauratie van de Agnietenhof in Zutphen, waarvan het Ada manshuis deel uitmaakt, beschrijft drs M. M. Doornink-Hoogenraad de geschiede nis van het zusterhuis van het Gemene Le ven, een beweging uit de 14de en 15de eeuw, waarvan Geert Grote de grondlegger DRA. M.M. DOORNINK-HOOGENRAAD een zusterhuis van de moderne devotie in Zutphen DE WALBURG PERS was, voorts de restauratie en de bestemming van het Agnietencomplex, dat nu na jaren van verwaarlozing, hersteld door de Ge meente, weer een ware hof, een verademing van groen en de kern van woonbestemming is geworden, 17,50, Uitgeverij De Wal burg Pers, Zutphen. ISBN 906011227 Op een aanvullende lijst voor de gemeente Breda is geplaatst het uit 1843 daterende reduit in de Hoornwerkstraat, Breda. Het is, behoudens een gedeelte van de grachten, het laatste restant van de verdedigingswerken van gedurende vele eeuwen belangrijke ves ting Breda en van een type dat in Nederland nergens meer voorkomt. Op een aanvullende monumentenlijst voor de gemeente Echteld is geplaatst boerderij "t Alverlies', Hogeveldseweg 2. Mede ge zien het behoud van het oorspronkelijk ka rakter is dit hoevecomplex, ofschoon niet meer als zodanig in gebruik, een goed voor beeld van een Betuwse boereplaats uit de eerste helft van de negentiende eeuw. Op de aanvullende lijst voor de gemeente Weesp is geplaatst het winkelpand met woonhuis aan de Slijkstraat 5. Voor de gemeente Simpelveld is het uit circa 1750 daterende vakwerkhuis aan de Bane- heiderweg 36, nu definitief beschermd.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 20