191 '-gum nr. 1984 - 4 Restauratie Herenmarkt 19. Funderen, deel 2. Tevens worden incidentele monumenten monografieën uitgebracht, gewijd aan bij zondere projecten zoals de restauratie van de pakhuizen De Zon en De Maan, Reguliers gracht 11-13 en de hoek Nieuwe Spiegel straat 22/Keizersgracht 539, 541 en 543. T.a.v. overige restauratie-activiteiten van Stadsherstel kan nog gemeld worden dat van het totaal van bijna 300 panden die Stadsher stel in eigendom heeft momenteel ruim 200 zijn gerestaureerd. De totale investeringen van Stadsherstel bedragen ca. 87: miljoen, die gefinancierd worden uit overheidssubsi dies en eigen financiële middelen; de huur opbrengst alleen al bedraagt 472 miljoen. In restauratie is b.v. Elandsgracht 43, Gel dersekade 12, Haarlemmerstraat 48, Heren- markt 9 en Herenmarkt 19. Aardig is te vermelden dat Stadsherstel met zijn eerste hofje bezig is. Het Hodshon De- delhof, Eerste Weteringsdwarsstraat 85. Dit is slechts een greep uit de veelheid van acti viteiten. Nadere informatie: Stadsherstel, Keizersgracht 462, 1016 GE Amsterdam, tel. 020-220774. Wandelen in Amsterdam. Amsterdammers of liefhebbers van deze stad kunnen de stad beter leren kennen op de navolgende ma nieren. I Door bij Heemschut het boekje te bestellen 'Ontdek de Plantage', een wandeling door deze bij velen onbekende Plantagebuurt waarbij de wandelaar op een speels originele wijze wordt geleid langs cultuur- en natuur objecten. De wandeling die in oorsprong in 1975, Monumentenjaar, op verzoek van Heemschut door Ine Vermaes werd opgezet, is in een aangepaste versie nu gezamenlijk uitgegeven door de Amsterdamse Natuurhis torische Raad, Heemschut, de Hortus Bota nicus, het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie en Artis. Subsidies werden ontvangen van het Anjerfonds Amsterdam en het Ministerie van Landbouw. Het boekje is in het Korenmetershuis verkrijgbaar a 2,50 of te bestellen door 4,25 over te maken op giro 124326 t.n.v. Heemschut, Amsterdam. II Door het boekje aan te schaffen: 'Steen rijk Amsterdam, een geologische stads wandeling'. De geoloog Wim Dubelaar neemt u mee wij zend op o.a. de bij bouwwerken toege paste natuursteen. De tocht voert langs 24 punten, van de middeleeuwse St. Antonies- poort (Waag) tot het moderne Van de Velde- huis in de Plantage. Aan de orde komen vele steensoorten die in het verleden als bouwma teriaal dienden, het ontstaan van gesteenten, de winning, bewerking en toepassing. Deze uitgave van de Kon. Natuurhistorische Vereniging werd o.a. mogelijk gemaakt door een gift uit het Hoegenfonds van Heemschut. Te bestellen tegen voor Heemschutleden ge reduceerde prijs ad 12,50 (incl. porto) bij het Bureau K.N.N.V., B. J. Hoogenboom- laan 24, 1718 BJ Hoogewoud, giro 13028. III Door een der wandelingen door Am sterdam te maken die op twee zondagen in oktober plaats vinden, nl.: - 14 oktober: architectuur van de Amster damse School in de Spaarndammerbuurt, - 21 oktober: stadsvernieuwing, recente ar chitectuur en historie in Haarlemmerbuurt en Westelijke Eilanden. Vertrek: 's morgens 11.00 uur vanaf Haar lemmerpoort (te bereiken met tramlijn 3, bus 18 of 22 (vanaf C.S.) halte Haarlemmer plein). De wandelingen duren ongeveer 2 uur. Kosten: 10,- per persoon Max. aantal deelnemers: 25 personen. Voor in schrijving s.v.p. even bellen met de stichting (020-258908) om te horen of u nog mee kunt, waarna het desbetreffende bedrag overgemaakt kan worden op postgiro 554531 van de Stichting Archivisie, Amsterdam, met vermelding van aantal deelnemers en de dag(en) waarop u meegaat. Heemschut verzocht de Jonge Stichting Ar chivisie deze wandelingen te organiseren en de, uiteraard deskundige, leiding te verzor gen. De stichting stelt zich ten doel voorlich ting te geven over de gebouwde omgeving in educatieve, culturele en' maatschappelijke zin. Wie zich wil verdiepen in vragen als - wat heeft een bepaalde architect ont worpen? - door wie is een pand gebouwd? - wat zijn de bouwtechnische gegevens? die melde zich! 3 panden van Stadsherstel Amsterdam, waarvan het derde, Herenmarkt 19, in restauratie. Foto: J. van der Veen, Amsterdam De Plantage Middenlaan, met karakteristiek hoekpand in de Plantage en rechts het Aquariumgebouw van Artis Sabel en Daniels, Amsterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 29