Nieuws uit de provincies Friesland Groningen Ledenexcursie Utrecht zaterdag 13 oktober 1984 Ledenexcursie Gelderland vrijdag 28 september 1984 166 'Bouwen werkt...!' Onder dit motto is een project van start gegaan waarmede beoogd wordt geld bijeen te brengen voor de derde herstelfase van de Sint Martinuskerk te Sneek, een fase waarin het interieur van deze P.J.H. Cuypers-kerk hersteld zal worden en ontdaan van in de jaren zestig aangebrachte toevoegingen. Momenteel is de eerste restauratiefase van het exterieur aangevat, waardoor de zwaar in de steigers staande kerk gelukkig voor totale ondergang zal worden behoed. Zoals pastoor L. van Ulden ons schreef is de toestand van vele 19de-eeuwse kerken in Ne derland en daaronder menige Cuypers-kerk te vergelijken met die van een patiënt over wie men wel zorgelijk spreekt, maar er ver der weinig aan weet te doen, in het besef dat als de brievenbus kleppert er wel weer een rouwkaart van de zoveelste gesloopte kerk op de mat zal liggen. Hier is Uw kans! Als U wilt meewerken bouw dan Uw eigen Cuyperskerk door 20,- over te maken op giro nr. 968557 van pastoor v. Ulden te Sneek, onder vermelding van 'bouwplaat'. De van deze kerk vervaar digde bouwplaat naar ontwerptekeningen van de bouwmeester bestaat uit twee delen: de kerk zoals deze aan de Singel te Sneek .staat èn het onvoltooide, ontbrekende ge deelte (Westfront en toren); 56 x 26 x 75 cm. Uw aankoop resulteert dus in de opbouw van de Cuypers-kerk in tweeërlei opzicht. 'Van Kerken en Kloosters' in Groningen Ter gelegenheid van het derde lustrum van de stichting Oude Groninger Kerken worden vele activiteiten ontplooid, zoals excursies naar oude kerken in binnen- en buitenland, het uitlenen van diaseries met geluidsbanden van de orgels enz. Ook werd een studiegids van 'Kerken en Kloosters' met twee bouwplaatpakketten uit gegeven. Het betreft bouwplaten van twee Middeleeuwse kerken te Marsum en Zuid broek: schaal 1 100. Deze kosten 7,50 4,25 portokosten) De door Ing. W. Faber mooi getekende onderdelen van de bouwpakketten (15 bladen voor Zuidbroek en vier voor Marsum) kunnen met behulp van een handleiding in elkaar gezet en ge kleurd worden in aangegeven tinten. Dankzij overheidssubsidies wordt de Studiegids met bouwplaten verstrekt aan scholen (minimum afname 25 ex.) a 2,- per stuk. Zowel de studiegids als de docentenbijlage (a 3,50) zijn samengesteld door ing. C. G. Reinders. De studiegids is vlot geschreven, rijkelijk geïllustreerd en voorzien van opdrachten, waarbij de scholieren vertrouwd raken met termen zoals viering en dwarsarm enz.leren over bouwstijlen en lezen over kloosterge schiedenis. De Stichting beoogt met o.a. genoemde stu diegids het betreden van oude kerken te sti muleren. Zij bieden immers aanknopings punten voor mensen met verschillend gerich- x^x^x te belangstelling, voor architectuur, voor muur- en gewelfschilderingen en andere kunstuitingen en voor de klank van een orgel Docenten kunnen zich wenden tot Praedini- ussingel 47, 9711 AG Groningen, tel. 050- 23569 en particulieren kunnen een pakket bestellen door 11,75 over te maken op Bankrekening nr. 342258826 t.n.v. C. G. Reinders Middelstum. De Prov. Commissie Utrecht organiseert een excursie naar Wijk-bij-Duurstede, kosten 25,- per persoon, maximum aantal deelne mers 75. Aanmelding vóór 5 oktober door storting van het verschuldigde bedrag op giro 124326 t.n.v. Bond Heemschut Amsterdam. Een gedetailleerd programma zal worden ge publiceerd in het septembernummer van 'Heemschut'. Paleis HET LOO, Apeldoorn Het laatste bezoek van Heemschut aan het Paleis was op 5 mei 1979! Nu, vijf jaar later, na de recentelijke openstelling door de ko- ninging vindt wederom een excursie voor Heemschutleden plaats. Programma: 13.30 uur Welkomstwoord door Mr. W. W. Hopperus Buma, voorzitter van de Provinci ale Heemschutcommissie Gelderland 13.35 uur Inleiding over de restauratie door Dr. A. W. Vliegenthart dir. van het Rijks museum Paleis het Loo. 14.15 uur Toelichting over de tuinaanleg door de heer Van der Mast, oppertuinman 14.40 uur Wandeling door de Tuin. 15.15 uur Bezichtiging van het paleis 16.30 uur Thee. Aan hen die meer tijd ter beschikking hebben wordt geadviseerd desgewenst 's morgens een wandeling in het omringende park van de Kroondomeinen te maken en/of b.v. een oovr- en zuidcevei toosw zoiorbfioeK

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 34