Ledenexcursie Noord Holland zaterdag 29 september 1984 142 HET JONGERENKLOOSTER JANUM Boven op de terp, rondom een oud kerkhofje staat zomaar het kerkje van Lichtaard. Dit kerkje vraagt om een (de) ontmoeting. Het 'oecumenisch Jongerenklooster Stichting Lichtaard' gebruikt het kerkje elke dag. Als we het kerkje binnen komen valt een ieder meteen op dat dit kerkje het centrum werke lijk in het midden heeft en niet vóór in de kerk. De banken ontbreken, ze zijn aan de kant gezet en hebben plaats gemaakt voor tapijten en kussens. Wel is een aantal tafels aanwezig waarop leesmateriaal, brochures en dergelijke en foldermateriaal van de Stichting Alde Fryske Tsjerken. Affiches en kindertekeningen hangen aan de wand. In formatie voor de bezoekers en het geeft te vens een beeld waar deze jonge mensen in Lichtaard zich mee bezig houden. Elke dag om half zes wordt hier in dit kerkje een korte meditatie viering gehouden; er wordt een lied gezongen, muziek gemaakt, een dagtekst van Taizé wordt gelezen en er is stilte voor meditatie. Lichtaard, het 'Taizé' Precies om 18.00 uur worden de twee oude kloosterklokken geluid. Binnen vindt dan de afsluiting van de viering plaats; deze kerk wordt gebruikt, elke dag! Uitgaande van de wens het kerkgebouw te behouden, streven de bestuurders van de stichting een zo goed mogelijk beheer en gebruik na om de kosten steeds zo laag mo gelijk te houden. En dat is voor Lichtaard zeker het geval. Programma regionale ledendag te Naarden. 9.45-10.15 uur: Ontvangst met koffie in de burgerzaal van het stadhuis van Naarden, gelegen aan de Marktstraat in Naarden Vesting. (het stadhuis is vanaf het station Naarden- Bussum te bereiken met de busdiensten van Centraal Nederland, halte Naarden Markt straat: lijn 136, vertrek van station N.B. 9.08 10.08 uur; lijn 138, vertrek van stati on N.B. 9.38 u.) 10.15 uur: Welkomstwoord door de burge meester van Naarden. 10.20-10.55 uur: Inleiding over de restaura ties en de nieuwbouw in de vestingstad Naar den door C. G. Scheltema, lid van de Pro vinciale Commissie Noord-Holland, met ge legenheid tot discussie. 11.00-12.15 uur: Rondwandeling door de stad, met tekst en uitleg. 12.30-13.15 uur: Lunch met broodjes in het Arsenaal (anno 1688). 13.15-13.30 uur: Rondwandeling over het bastion Oud Molen, waarop het Arsenaal gelegen is, met tekst en uitleg. 13.30-14.30 uur: Lezing over de vesting Naarden, verzorgd door de stichting Menno van Coehoorn, in het Arsenaal, met gelegen heid tot vragen en discussie. 14.30-15.00 uur: Wandeling naar het Ves tingmuseum op het bastion Turfpoort, op korte afstand (500 meter) van het Arsenaal gelegen. 15.00-16.00 uur: Bezoek aan het Vesting museum, met tekst en uitleg. 16.00 uur: Afscheidswoord door de voorzit ter van de Provinciale Commissie; einde van de bijeenkomst. Kosten 25,-; aanmelding door overmaking vóór 15 september op postrekening 124326 t.n.v. Heemschut, Amsterdam onder ver melding Excursie Naarden. Deelnemersbe- wijzen worden tijdig toegezonden. ntMHfia - Het op een terp gelegen Romano-Gotische kerkje van Lichtaard, ontmoetingscentrum van het 'oecumenisch Jongerenklooster Stichting Lichtaard'. - Het 'centrum' van de kerk van Lichtaard tijdens een bijeenkomst van de Stichting 'oecumenisch Jongerenklooster'. Deze groepering komt hier dagelijks samen. Beide foto's: Ben Kool, Leusden in Friesland.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 10