Nieuws uit de provincies Utrecht Noord-HoUand Zuid-HoUand 74 Voorjaarsexcursie Utrecht De Provinciale Commissie Heemschut organiseert op zaterdag 19 mei 1984 een verrassingsexcursie in de omge ving van Baarn. De deelnemers zullen plaatsen bezoe ken, waar zij zelden of nooit zijn ge weest. Het exacte programma zullen de deelnemers pas vernemen op het verzamelpunt op zaterdag 19 mei te 10.00 uur in het Restaurant van Kas teel Groeneveld, Groeneveld 2 te Baarn. Parkeren in de oprijlaan. Treinreizigers kunnen bij het station Baarn bus 138 nemen, die te 09.50 uur in de richting Amsterdam vertrekt. Wandelschoenen aangeraden. Aantal deelnemers (alleen leden met één in- troducée) maximaal 90 personen. Be perking tot dit aantal volgens het oude systeem van wie het eerst komt het eerst maalt. Kosten per persoon 25,-, te voldoen mét de aanmelding door overschrijving op giro 124326 ten name van Bond Heemschut, Am sterdam onder vermelding excursie Baarn e.o. In dit bedrag zijn de kosten voor ochtendkoffie, broodmaaltijd en middagthee inbegrepen. Aanmelding tot uiterlijk 14 mei 1984, docht de lijst wordt gesloten zodra het aantal van 90 personen is bereikt! Langbroek De tuin van Walenburg, schep ping van de familie Canneman, is in 1984 geopend van 10-12 en 14-17 uur op: dinsdag 29 mei, 26 juni, 31 juli en 21 au gustus. Toegang ƒ.5,- p.p., kinderen onder 8 jaar ƒ2,50. De gemeente Amsterdam, die de toren in haar bezit heeft zórgde voor een opknapbeurt van het metselwerk van de toren en de Stichting Behoud Petruskerk liet de rest van de voorgevel onderhanden nemen. tauratiesubsidie, uit allerlei 'potjes' bijdra gen te krijgen voor herstel van steunberen, metsel- en voegwerk aan het onderstuk van de toren, voorzieningen aan kerkhofbank, kerkhof schutting en -muren enz. Een en ander gaat gepaard met een gezamen lijk handen uit de mouwen steken voor de opknap van het oude Sloterdijkse wijkge- bouw, waar de stichting open dagen houdt met diaserie vertoningen, loterijen en andere publiciteitsacties. Meer informatie is verkrijgbaar bij het secre tariaat: Marconistraat 21 te Badhoevedorp, tel. 02968-4378.. Amsterdam: De Stichting Behoud Petrus- kerk te Sloterdijk onder voorzitterschap van de heer C. E. Boelhouwer ontplooit tal van activiteiten ten behoeve van de restauratie van de kerk èn de omliggende bebouwing, eigendom van de Stichting. Men heeft kans gezien, in afwachting van de werkelijke res- Leiden: Provinciale Heemschutdag op 26 mei a.s. Zoals eerder gemeld organiseert Heem- schut's Provinciale Commissie een regionale ledendag waaraan max. 75 personen (ook uit andere delen van Nederland) kunnen deelne men. Wie het eerst komt. 10.00 uur precies: Vertrek van VVV tegeno ver het station. De route voert via Morspoort naar Rembrandtbrug over Galgewater (mooi uitzicht o.a. op Stadstimmerwerf) door de Weddesteeg naar Groenhazengracht met uit zicht op Universiteitscomplex Witte Singel- /Doelenterrein. Over het Rapenburg (wel licht een snelle blik op de tempel van Taffeh in Museum van Oudheden) via de Houtstraat langs Gerecht met Gravensteen en de Latijn se school waarin thans woningen zijn gerea liseerd, naar Pieterskerkgracht waar op nr. 9 het gerestaureerde 'Ars Aemula'. 11.15 uur: Aankomst in de Nieuwbouw van Rijnland voor koffie met diaserie over Rijn land. 12.15 uur: Lunch in het oude Rijnlandshuis (wellicht op de binnenplaats) en bezichti ging- ca. 13.45: Vervolg wandeling langs Stad huis en het zojuist gerestaureerde Gulden Vlies via Burchtsteeg naar de Hooglands Kerk (orgelmuziek) alwaar thee. ca. 15.00 uur: langs de bijzondere Openbare Bibliotheek, de Burcht, het Van der Sterre- pad en Oude Rijn naar De Waag en de Stille Mare. Even verder het Stadsvernieuwings gebied De Camp in, waar zich o.a. de z-g- Boerhaave-zalen bevinden en het gerestau reerde Sionshof wellicht kan worden bezich tigd. Terug langs het Elisabethsgasthuis en de Molen de Valk naar de VVV. Tussen 16.30 en 17.00 uur einde excursie. De excursie wordt geleid door de heer Chr. F. van der Weydeii, (Hoofd van de afd. Stadsvernieuwing en Monumenten) met zijn staf en Mr. B. Plomp (Hoogheemraad schap). De deelnemers ontvangen een infor matiemap van de Gemeente. Deze veelbelo vende excursie, vervolg van Heemschut's bezoek aan Leiden in 1972, wordt van harte aanbevolen. De kosten bedragen 25,- per persoon. Aanmelding d.m.v. een giro-overschrijving op Nr. 124326 van Heemschut, Amsterdam, onder vermelding excursie Leiden, uiterlijk 20 mei a.s. Zij die bij overtekening, van deelname zijn uitgesloten ontvangen bericht. Tien jaar Monumenten restaureren in Lei den In samenwerking met de Gemeente Lei den en de Stichting 'Pieterskerk' houden de in Leiden restaurerende Stichtingen een foto tentoonstelling in de Pieterskerk, over geres taureerde objecten in de Sleutelstad. De tentoonstelling is een onderdeel van de door de N.C.M. (Nationale Contactcommis sie Monumentenbescherming) te houden Monumentenstudiedag, die op 18 april 1984 in de Pieterskerk te Leiden wordt gehouden. De tentoonstelling is voor het publiek toe gankelijk op 19-21-22-23-24-26-28-29 april en op 1-3-4-6-7-8- en 9 mei van 13.30 uur tot 16.00 uur.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 32