A Op stap in eigenland dij en burgerlijke gemeente in participeren. Juist omdat de Broerekerk, die lange tijd alleen maar een historisch lidteken geweest is, dan de kans krijgt om een orgaan in de Bolswarder gemeenschap te worden, zullen de bezwaren tegen een ongewone oplossing van een goedkoop en transparant plastic dak weggenomen worden. De ideeën zijn geko men van enkele belangstellenden die hoege naamd niets te beslissen hebben over de kerk, maar ze zijn waard om serieus bestu deerd te worden door de verantwoordelijke personen en instellingen. Onze tijd vraagt om creatieve oplossingen. Niets is triester dan een ongebruikt monument. Een gecon solideerde ruïne kan fraai zijn, maar het zal veel fascinerender zijn om een Broerekerk te kunnen zien als een opmerkelijk monument en te gebruiken als een eigenzinnige evene mentshal. Bolsward heeft met de Broerekerk de mogelijkheid om monumentenzorg-ge schiedenis te schrijven. Peter Karstkarel De decoratieve voorgevel van de (ruïne van de) Broerekerk te Bolsward, waarschijnlijk daterend uit het begin van de vijftiende eeuw. Foto's: Sj. Anding, Leeuwarden. In samenwerking met de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten, Staatsbosbe heer, de Elf Provinciale Landschappen, en Heemschut werd als Boek van de Maand een wandelboek 'Op Stap in Eigen Land' samengesteld. De teksten van de honderd wandelingen pro- vinciegewijs gerangschikt werden genoteerd door Sietzo Dijkhuizen. De presentatie van de wandelingen noodt tot het verkennen van het land. Iedere wande ling is aantrekkelijk met kleurenfoto's geïl lustreerd en van plattegrondjes voorzien. Door Dijkhuizen, meer een schrijver over natuur dan over stedelijke bebouwing, is dui delijk gemikt op dé categorie Nederlanders die normaal niet vaak 'op stap gaan'! Immers vele aandachtspunten, met name in de steden, zijn bij Heemschutleden wel be kend. Voor meer details, zoals van de zijde van Heemschut aangedragen, was helaas geen plaats. Dit boek van de maand, uitgegeven door Inmerc BV, Wormer en Zomer Keuning Boeken BV, Ede kost tot 21 mei a.s. 32,50, daarna 49,50. A A VOORZICHTIG MET VUUR SCHAAPSKUDDE

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1983 | | pagina 21