Heenjsdjuf akjie Boxtel Assen Groningen Middelstum Oirschot 101 In vervolg op ons bezwaarschrift tegen een te grote aanbouw aan huize 'Boschlust' heeft een vertegenwoordiger van onze Bond over leg met de gemeente en de betrokken archi tect gehad. Daar de ontworpen aanbouw thans een behoorlijk stuk is teruggelegd, waardoor 'Boschlust' van opzij gezien aan zienlijk minder zal worden afgedekt, achten wij het verantwoord ons bezwaarschrift in te trekken. Tegen het ontwerp-bestemmingsplan 'Port Natal' waarmee wordt beoogd het ruimtelijk kader te scheppen voor een nieuw ziekénhuis op het terrein van 'Port Natal', brachten wij bezwaren in. Hoewel het bestemmingsplan waardering verdient vanwege de zorgvuldigheid van de opzet, waarbij veel aandacht is besteed aan behoud van de voor het plangebied zo ken merkende waardevolle boomopstanden, ach ten we de vrees niet ongegrond dat in de toekomst uitbreiding van de te bebouwen oppervlakte ten koste zal gaan van de - nu te sparen - bomen. Ook vergroting van de toegestane bouw hoogte van 12 m tot 18 m (vrijstellingsbe voegdheid B. en W.) achten we met het oog op het karakter van het terrein onaanvaard baar. Het huidige gebied van Port Natal vormt een bijzonder fraai en afwisselend ge bied en is een waardevol element in de stads- structuur van Assen en in relatie met het tegenoverliggende Asser bos. Bouw van een ziekenhuis zal dit waardevolle karakter te niet doen, reden waarom we be zwaar maakten. Uitbreiding van het bestaan de Wilhelminaziekenhuis of nieuwbouw in de Schaperstraat verdient de voorkeur, aldus Heemschut. eens de mogelijkheid om woonruimten te scheppen en in deze categorie is in de pro vincie Brabant een groter contingent be schikbaar. Kapel Duinendael te Boxtel foto: Marius v.d. Widenberg en Huub Branderhorst Het onlangs door de gemeenteraad genomen besluit om de bebouwing van Duinendaal te slopen en op de vrijkomende grond een nieuw woonwijkje te stichten betreuren we, gezien de waarde van dit complex en de mogelijkheden van restauratie en rehabili tatie. De thans geldende verschillende beperkin gen van de zijde van VRO voor alle nieuw bouw in het kader van de sociale woning bouw zouden spoedige realisering van deze plannen bovendien in de weg kunnen staan. Realisatie van woonruimte in bestaande ge bouwen ('verbouwingsregeling') biedt even- De mogelijkheden voor behoud van (gedeel ten van) het complex Duinendaal ziet Heem schut onder meer voor de gebouwen nr. 8 (schooltje uit 1902) tot en met nr. 14 (het voormalige gasthuis uit 1925), waarin woon eenheden voor vrijwel alle sectoren kunnen worden gebouwd. In ieder geval dienen het voormalige klooster uit 1862 en de gebouwen tussen dat klooster en het voormalige gasthuis (nr. 14) behou den te worden. Het gemeentebestuur werd verzocht om voor de buiten gebruik geraakte school aan de Alberdastraat een passende bestemming te zoeken en voorzieningen te treffen die be schadigingen (vooral van de gebrandschil derde ramen) kunnen voorkomen. Middel stum bezit nog een aantal karakteristieke panden (meest woningen), waarvan de archi tectuur gekenmerkt wordt door een vormge ving die verwant is aan de Amsterdamse Schoolstijl. Een aantal van deze panden zou een plaats verdienen op een gemeentelijke monumentenlijst, met name genoemde school. Door maat en gevelplastiek waarin vorm en kleur goed zijn afgewogen, wist de ontwerper een zekere monumentaliteit op te nemen in een menselijke schaal. Wij berichtten het gemeentebèstuur te hopen met dit schrijven een positieve bijdrage te hebben geleverd tot de instandhouding van dit karakteristieke gebouw. Aan de Werkgroep Binnenstad-Zuid West zond Heemschut een suggestie voor de uit werking van het bestemmingsplan - Binnen stad voor het gebied Sledemennerstraat e.o. Ons uitgangspunt is vooral het geven van een functie aan een deel van de nog aanwijsbare westelijke wal van het voormalige Menre- diep, dat rond 1600 werd gedempt. Heemschut stelt, ter herkenning van dit his torische gegeven, een groenzóne voor ter plaatse van het grotendeels onbebouwde en naar het westen oplopende terrein aan de Sledemennerstraat. Op deze wijze kan enig openbaar groen verkregen worden, evenals een goede ruimtelijke contrastwerking in dit smalle straatje. Ons voorstel bevatte voorts een oplossing voor een buurtstalling voor ongeveer veertig auto's, een advies voor de afwikkeling van het verkeer en een bebou- wingsvoorstel voor de Z.W.-hoek van de Dwarsstraat. In antwoord op onze brief inzake de restaura tie van de Latijnse school, deelde het ge meentebestuur ons mede, dat de voorberei ding van een plan voor de bouw van een aantal zg. HAT-woningen (huishoudens voor alleenstaanden en twee personen) in dit te restaureren complex binnenkort afgerond wordt. De Latijnse School in Oirschot. Dit complex zal worden gerestaureerd en geschikt gemaakt voor bewoning door alleenstaanden en twee persoonshuishoudens. Foto: Rijksdienst Monumentenzorg, Zeist.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1982 | | pagina 23