Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland situatie 47 Agnieten-kloostercomplex den gerealiseerd nl. handhaving van de cen trumfunctie van de oude stad o.a. door her stel van de bestuursfunctie, èn een blijvende goede bestemming voor het kloostercomplex met eventueel aangrenzende panden. Hengelo Gegadigde gezocht voor 'Het Bool- tink' In het dorp Keijenborg, in de gemeente Hen gelo in de Gelderse Achterhoek, staat ten noorden van de 20e eeuwse dorpskerk een oud gebouw, dat een heel interessante bouw geschiedenis heeft, die aanwijsbaar terug gaat tot 1537 (Zie ook de Heemschut-num mers van sept. 1980/nr. 9 en april/mei 1981/nr. 4-5, waarin de geschiedenis van het pand uitvoerig wordt beschreven). Het gebouw was de laatste eeuw in gebruik als boerderij annex café en is na het overlij den van de laatste eigenares door haar erven aan de gemeente Hengelo verkocht. Het ge bouw staat bekend als 'Het Booltink', welke naam afgeleid is van de familie die er in de 19e eeuw kwam te wonen. Het gemeentebestuur van Hengelo zoekt reeds enige tijd naar een passende bestem ming. De plannen tot dusver zijn echter afge ketst en nu moeten andere wegen gezocht worden om dit interessante bouwwerk te be houden en het de opmerkelijke plaats terug te geven die het in het dorp Keijenborg eens heeft gehad. Het ligt het meest voor de hand het een woonhuisbestemming te geven. Het leent zich goed om gesplitst te worden in twee zelfstandige wooneenheden. Het gemeentebestuur van Hengelo is zich bewust van het belang dat deze historische bebouwing wordt gespaard. Het forse bouw- silhouet van de R.K. parochiekerk, vraagt immers aan de noordzijde om een markante tegenhanger en juist een hersteld Booltink kan in stedebouwkundig opzicht een goede oplossing brengen. Voor dit gewenste behoud zoekt het gemeen tebestuur gegadigden die in herstel en restau ratie geïnteresseerd zijn en die door aankoop in het bezit kunnen komen van een interes sante woonmogelijkheid waarbij bij elke wo ning een royale omliggende tuin en erf tot de mogelijkheden behoren. Het is voor de historie van het dorp Keijen borg te hopen, dat hier niet voor de uitweg via de bull-dozer gekozen behoeft te worden. Informaties kunnen worden ingewonnen bij het Gemeentebestuur van Hengelo G'd, tel. 05753-1541. Provinciale Ledendag met excursie naar de Vechtstreek op zaterdag 17 april a.s. Noteert u vast de datum! Nadere medede lingen, o.a. over aanmelding voor de on getwijfeld boeiende excursie met bezoek aan Gunterstein, Nijenrode en Oudaen volgen in het Maartnummer. Amsterdam's Plantage 300 jaar oud Dank zij de volharding waarmee Ine Ver maas en de Plantage-Weesperbuurt-Vereni- ging hebben geijverd bij het Amsterdams gemeentebestuur staan weer sinds 16 jan. j.1. sfinxen op de plaats waar deze horen: op de zuilen van de ingangspartij van het Wert- heimpark. De oorspronkelijke waren zoge naamd vervallen en daarom opgeruimd. De twee sfinxen werden in opdracht van de Ge meente Amsterdam' ontworpen door de beeldhouwer Hans 't Mannetje die tezamen met zijn medewerkers van het Restauratiea telier Uilenburg de bijna twee meter hoge beelden in 5.500 man-uren uit blokken Car- rara marmer van elk 10.000 kilo, hakte. In de laatste fase van het hakken aan de beide beelden, werd er een vroege staalgravure van In Soest doet een met grote volharding wer kende Stichting tot Herbouw van de stelling korenmolen 'De Windhond' met een nieuwe folder wederom beroep op medewerkers en/of donateurs. Immers de afbraak die in 1930 plaats vond, was een historische 'vergissing'; de molen wordt door velen weer teruggewenst op zijn oude plaats op de 'Soester Eng', een stuw wal uit de Ijstijd, waar.hij gedurende eeu wen, eerst van hout en later van steen, het landschapsbeeld van Soest bepaalde. In vijf jaar van actie werd een kapitaal door een aantal ondernemers bijeengebracht, dat dient als 'fundament', waardoor het Gemeentebe stuur van Soest nu het vertrouwen heeft ge kregen zich achter de plannen tot herbouw te scharen, noodzakelijk om de benodigde sub sidie van rijkswege te verkrijgen. De roeden liggen reeds klaar: een geschenk vanuit Dirksland en het terrein is gratis ge ëgaliseerd. U kunt meehelpen door te contribueren op gironr. 44 035 22 t.n.v. bovengenoemde stichting, Kooiweg 4, 3766 LP Soest, alwaar tevens inlichtingen kunnen worden inge wonnen. Sfinx voor het Amsterdamse Wertheimpark de ingangspartij van het Wertheimpark, toen nog Het Park genaamd, bekend, waarop de sfinxen afgebeeld staan onmiskenbaar met lantaarns op het hoofd. Het gaf aanleiding ook de nieuwe sfinxen hiervan te voorzien. De buurt vereniging is bijzonder blij met de terugkomst van de sfinxen. Hardinxveld-Giessendam: Rectificatie Het boekje 'Buitendams 118' geschreven naar aanleiding van de door de Gereformeer de Gemeente overhaast en onverrichter zake gedane sloop van de laatste originele dijk- boerderij (zie het decembernummer blz. 215 e.v. alsmede omslagfoto) is verkrijgbaar door betaling van 13,45 op gironr. 38 79 6699 (niet 38.79.69) t.n.v. de Vereni ging Hardinxveld-Giessendam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1982 | | pagina 23