lllill li: 17 den, beschilderd met duidelijke teksten die het Departement of Recreation and Conser- vation bij parkeerplaatsen op meer dan hon derd boeiende plekjes langs de hoofdwegen heeft neergezet. In een aantal gevallen kan er de aandacht worden gevestigd op iets dat nog waar te nemen is, maar in zeer, zeer veel gevallen verhalen die borden over iets dat hier eens is gebeurd, eens te zien is geweest. Ik denk echter niet dat er in deze jaren nog kans zou zijn dat er zaken uit het verleden die de moeite waard lijken, verloren zouden gaan. Bezinning op dat verleden is sterk, belangstelling ervoor groot. Niet alleen van de kant van de overheid maar bepaald ook van de kant van het publiek. Daarbij komt nog een economisch aspect: het toerisme, met name ook uit de Verenigde Staten, is een belangrijke tak van bedrijvigheid in British Columbia. Ook in de grootste stad van British Colum bia, Vancouver met meer dan een miljoen inwoners, is met name tegen het einde van de jaren '60 (dus nog maar kort geleden) een indrukwekkend restauratieprogramma in gang gezet dat nog niet gereed is, maar dat er mede verantwoordelijk voor is dat deze stad, hoewel behept met alle problemen waarmee overal in de hoog ontwikkelde landen grote steden worstelen, toch een uiterst aangenaam oud gedeelte heeft behouden. Neen: heeft weergekregen. En aangezien de meeste Ne derlanders die naar British Columbia gaan, vermoedelijk via Vancouver het land berei ken, lijkt het juist, dit artikel te besluiten met een korte beschrijving van het goeddeels nu. herstelde oude gedeelte van Vancouver dat Gastown wordt genoemd. Vancouver, waar de eerste Europeanen zich 1. Kaslo: het s.s. Moynie 2. Sandon: ruïnes van de oude goudzoekersstad 3. Fort St. James 4. Barkersville: links voor de smederij, op de achtergrond St. Savrow's Anglicaanse kerk 5. Barkersville: het dagbladgebouw Cariboo Sentinel Foto s van de auteur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1982 | | pagina 17