Uit het Korenmetershuis In het kader van 'Heemschut 70 jaar ac tief organiseert Heemschut in september en oktober enige bijzondere evenemen ten en activiteiten: Bezoek aan het Rijksmuseum Neder lands Scheepvaartmuseum te Amster dam op zaterdag 24 oktober 1981. Met toelichting, diavertoning en rondleiding. Directeur H. Hazelhoff Roelfzema no digt leden van Heemschut uit het gere staureerde Scheepvaartmuseum te be zoeken. Vanaf 10.00 uur koffie verkrijgbaar in het restaurant. Te 10.30 uur zal de heer Hazelhoff o.a. aan de hand van dia's spreken over de geschiedenis van het pand en de collectie van het scheep vaartmuseum. De heer H. Zantkuijl, hoofd van het ge meentelijk bureau Monumentenzorg te Amsterdam en de architect, de heer J. Verster, zullen hun visie geven over de totstandkoming van de restauratie en de noodzakelijke bouwkundige ingrepen en aanpassingen. Een en ander zal tijdens de rondwande ling nader worden toegelicht. Te ca. 13.00 uur einde van de excursie. Aanmelding: Telefonische of schriftelijke aanmelding voor deelname aan dit bezoek is om or ganisatorische redenen dringend nood zakelijk en wel vóór 20 oktober bij het secretariaat Bond Heemschut, Nieuwe- zijdskolk 28, 1012 PV Amsterdam, tel. 020 - 22 52 92 Beperkte introductie is toegestaan. Er worden geen nadere mededelingen toegezonden. Voordracht over 'Aantasting van steen' door R. Crèvecoeur. Zaterdag 31 okto ber 1981 te 10.00 uur in de kloostergang van het Stadhuis te Haarlem. Voor leden van Heemschut zal de heer R. Crèvecoeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg een lezing met lichtbeelden houden over dit zeer actue le onderwerp. an zijn hand is ook het artikel, 'Gebrand schilderd glas, conservering en restaura tie' dat in het (oktober) lustrum num mer, zal verschijnen. Heemschut is het Gemeentebestuur van Haarlem dank baar voor de geboden gelegenheid die het de leden mogelijk maakt na afloop van de voordracht het fraaie interieur van het Stadhuis te bezichtigen onder leiding van Mr. H. E. Phaff, vice- voorzitter van de Monumentenraad en lid van het Algemeen Bestuur van Heemschut. Aanmelding: Telefonisch of schriftelijk is om organi satorische redenen dringend noodzake lijk en wel vóór 27 oktober a.s. bij het Secretariaat Bond Heemschut Nieuwe- zijds Kolk 28, 1012 BV Amsterdam, tel. 020 - 22 52 92. Beperkte introductie toegestaan. Er worden geen nadere mededelingen toegezonden. Heemschutstand in de Nieuwe Kerk te Amsterdam In de Nieuwe Kerk bevindt zich tot 18 oktober een tentoonstelling Mens en Monument, ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van de Amsterdamse Maatschappij tot Stadsherstel N. V. In samenwerking met Stadsherstel is Heemschut in de gelegenheid tijdens de duur van de expositie in een stand aan dacht te vestigen op het actieve bestaan van de 70-jarige vereniging. Bij deze stand zal onder meer ver krijgbaar zijn het door Stadsherstel uit gegeven boek 'Mens en Monument, 25 jaar Stadsherstel Amsterdam'. In het le hoofdstuk belicht J. Th. Balk ontstaan en geschiedenis van Stadsherstelin hoofd stuk 2 worden foto's getoond, gemaakt vanuit panden van Stadsherstel. In het 3e hoofdstuk worden historie en bouwge schiedenis van een 25-tal panden be schreven en geillustreerd door H. Zantkuijl en S. Dudok van Heel. Tevens zal zonodig door de 'bemanning' van de Heemschut stand (ook aan scho lieren) nadere informatie worden ver strekt over bovengenoemde tentoonstel ling, waarvan het thema goed aansluit bij de doelstellingen van Heemschut: - de mens die altijd in een monument heeft gewoond, bezig is met de restau ratie en gezien in zijn relatie tot de stad; - het monument in zijn omgeving, dus met de aankleding van de straat en zijn unieke karakter zowel qua exterieur als interieur; Dit alles is ondergebracht op acht ca- roussels rond een centrale caroussel, waarin een dia-serie is opgenomen. De Nieuwe Kerk is geopend op weekda gen van 12 tot 16.00 uur. Op zondag van 13.00- 17.00 uur. Nieuwe Heemschut-das Eindelijk zijn er weer Heemschut dassen te koop! Het vertrouwde embleem in een heel nieuw dessin, speciaal vervaardigd voor Heemschut. Af te halen aan het Secretariaat a 15,50. Toezending na ontvangst van 17,50 (incl. portokosten) op gironummer 124326 Heemschut-etalage bij De Spaarkas Met grote erkentelijkheid wil Heem schut gewag maken van de geste van de Nederlandse Spaarkas, Muntplein 2, te Amsterdam, die de Vereniging in staat stelt een etalage tussen de Kalverstraat en het Rokin in te richten om hiermede belangstelling te wekken voor: Heemschut 70 jaar actief. Lustrum-nummer In het oktobernummer zal bijzondere aandacht worden geschonken aan het 70-jarig bestaan. Een aantal prominenten op het gebied van de monumentenzorg zal een bijdra ge leveren aan dit nummer. De doelstelling van Heemschut: De ver eniging stelt zich ten doel de bescher ming van de schoonheid van Nederland in het algemeen en van monumenten in het bijzonder. Leden van de Bond Heemschut ont vangen het tijdschrift kosteloos: Het lidmaatschap bedraagt minimaal: individuele leden 40,- mogelijkheid voor reductie voor 65+en 24- 20,- donateurs/niet individuele leden 55,- losse nummers 2,50 losse nummers incl. porto ƒ4,60 155

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 25