n Noord-Brabant Al een gift gegireerd voor Heemschut-70 (1911-1981) Postgiro 124 326 Historische vereniging Holland w - In de Pulchri Studio: de, inmiddels beëindigde, tentoonstelling over de Haagse Huizen van Oranje (in Den Haag, Naaldwijk, Rijswijk, Voorburg en Wassenaar, gebouwd sinds het einde van de 16e eeuw); een en ander ter gelegenheid van het feit dat Den Haag weer residentie en hofstad is geworden. Ter ondersteuning van de tentoonstel ling verscheen een boekje, (tevens cata logus en naslagwerk) samengesteld door Peter Wander, Drukkerij Trio, Den Haag, dat zeer overzichtelijk het Haagse wonen van de Oranjes belicht. De geschiedenis van ca. 25 paleizen en buitenverblijven mèt hun vorstelijke be woners wordt beknopt beschreven, ver lucht met-vele foto's en afbeeldingen. Jammer dat een plattegrond van Den Haag en omstreken voor het lokaliseren van de panden ontbreekt. Te bestellen bij het Gemeentearchief, Loosduinse- weg 17, 2571 AA 's-Gravenhage, giro nr. 99900, 25,- 5,- portokosten. In de St. Jans Kathedraal te 's-Her- togenbosch is een expositie opgebouwd rond de bijna 4 meter hoge koperen doopvont van de middeleeuwse geel- gieter, Aert van Tricht. Het is één van de opvallendste stukken van de kerk met o.a. de voorstelling van de Doop van Christus in de Jordaan. De tentoonstel ling belicht in een aantal kleurenfoto's de verschillende details met tekst en uitleg. Het waardevolle en fraai geïllustreerde Twee van de zes dragende figuren rond de voet van 'De doopvont van Aert van Tricht' in de St. Jans-kathedraal te 's Hertogenbosch. Foto: A. MKoideweij, Utrecht. begeleidende boekje, tweede deel in de serie kleine monografieën over de kunst schatten in de St. Jan, verkrijgbaar in de kerk a 5,- kan ook worden besteld op naam van tentoonstellingen St. Jan, Choorstraat 1, 's-Hertogenbosch (per post 6,50) zinspreuk 'Vigilate Deo Confidentes' Deze vereniging stelt zich ten doel belangstelling te wekken voor de ge schiedenis van Noord- en Zuid-holland. Zij doet dit door middel van publicaties, lezingen en excursies. Het tijdschrift Holland verschijnt zes maal per jaar en bevat naast actuali teiten, boekbesprekingen, archief- nieuws en de archeologische kronieken van Noord- en Zuid-Holland artikelen over uiteenlopende onderwerpen be treffende de geschiedenis van het voormalige gewest Holland. Leden ontvangen het tijdschrift gratis, evenals de nog te verschijnen delen van de serie Hollandse Studiën, een reeks boeken belangrijk voor de geschiedenis van Holland (vanaf 1974 verschenen 11 delen in deze serie). Daarnaast geeft de His torische Vereniging Holland in de serie Apparaat publicaties uit, die van nut zijn bij de geschiedbeoefening van Holland en die de leden tegen kostprijs kunnen bestellen. Verder wordt eens per jaar een cursus gehouden, b.v. over oud schrift, huizen- onderzoek, schilderijen, prenten en kaarten als historische bron. Twee maal per jaar voert een excursie naar histo risch belangrijke plaatsen. Op de jaar lijkse contactdag wordt door middel van lezingen en discussies een bepaald on derwerp nader uitgediept. De kosten van het lidmaatschap be dragen 40,- per jaar. Aanmelding: Kamperfoelielaan 15, 3233 GG Oostvoorne. 154

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 24