Noord-Brabant I Noord-Holland Limburg Zuid-Holland Op bijgaande foto prijkt het Arsenaal (Nieuwe Tuighuis) gelegen vóór het Slot Loevestein op het fortterrein. Het werd in 1781 gebouwd voor opslag van militair materieel van het fort, dat een steunpunt vormde in de Hollandse Waterlinie. Kenmerkend zijn o.m. de metselwerken met Florentijnse bogen. Het onlangs ge restaureerde Arsenaal dient thans tot wachtruimte voor bezoekers. Slot Loevestein te Poederoijen Foto Rijksdienst voor Monumentenzorg 1884 naar een ontwerp van A. C. Boer- ma gebouwd, zijn op de ontwerplijst van beschermde monumenten geplaatst. De huizen zijn van veel houtwerk voorzien en staan bekend om de op de voorgevel aangebrachte balspelende kabouters. Het verhaal gaat dat de eigenaar/ kabouter, die de bal in de hand houdt, de andere eigenaar/kabouter financieel heeft geholpen, zodat het spreekwoord 'iemand de bal toespelen' letterlijk van toepassing is gemaakt. Stichting 'Oud Muiderberg' organiseert na het succesvolle symposium over de Middeleeuwen een tweede symposium over 'Leven, wonen en werken in Hol land, aan het eind van de 13e eeuw', op vrijdag 25 en zaterdag 26 september a.s. in Gebouw De Rijver, op Muiderberg. Het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland heeft een folder Monumenten zorg het licht doen zien waarin het onderdeel van de monumentenzorg waarmee de provincie belast is wordt toegeücht, alsmede wat de gevolgen zijn voor de eigenaar van een dergelijk mo nument. Het is een korte en duidelijke uiteenzetting over het te voeren beleid op een achtergrond van monumenten foto's. Jammer dat de namen van de af beeldingen niet worden aangegeven. Amsterdam Drie panden aan de Ceintuurbaan, in Aansluitend een aantal interessante ex posities, demonstraties en manifestaties. Aanmelding bij het secretariaat: van Os- tadelaan 15, 1399 EX Muiderberg, tel. 02992 - 15 78. Stichting Monumentenwacht: in St. Geertruid. In het kerkje van St. Geertrudus vond onlangs een feestelijke bijeenkomst plaats ter gelegenheid van de inschrij ving bij de nationale stichting van de 2500ste abonnee, nl. het kerkbestuur van St. Geertrudus zelf. Na de gebruike lijke toespraken hielden twee (Brabant se) monumentenwachters een demon stratie op het dak van de kerk. Overigens zal bij deze nieuwe abonnee de eerste controlebeurt door de regionale Monu mentenwacht gratis worden uitgevoerd. Over het gehele land zullen thans 13 teams worden ingezet: twee in Gelder land, twee in Noord-Brabant, twee in Zeeland, één team in Groningen en Drenthe samen en één in alle andere provincies. Delft: In de Technische Hogeschool te Delft is van 7 september tot 2 oktober a.s. de tentoonstelling te bezichtigen: 'Bolwer ken als Stadsparken'. Gouda Naar aanleiding van de officiële her- ingebruikname van het uit 1736 dateren de (Jacob F.) Moreau-orgel (zie elders in dit blad) in de St. Janskerk te Gouda, bestaat wellicht belangstelling voor de orgelconcerten, van de Stichting Gouds Orgelcomité' (Vogelplein 12, 2802 CH Gouda, tel. 01820 - 1 90 76): 26/8 Klaas Boersma 2/9 Feike Asma 23/9 Arie J. Keyzer 30/9 Wim van Beel enz. Ceintuurbaan te Amsterdam Foto: Rijksdienst van de Monumentenzorg 134

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 32