Friesland Overijssel Noord-Brabant Bijdragen voor het Aerdtse kerkherstel kunnen gestort worden bij de Rabo-bank in Lobith, op rekeningnummer: 327902876, onder vermelding van het ge stelde doel. Zutphen Het midden februari door een miljoenen- brand getroffen stukje oude binnenstad van Zutphen zal geheel in oude luister worden hersteld. Bij deze brand (in de driehoek Korte Beukerstraat, Turfstraat en Korte Hofstraat) liepen 10 historische panden (waaronder 4 17e eeuwse monu menten en enkele beeldbepalende panden) enorme brand- en waterschade op. Bij het herstel zal extra aandacht aan brandveilig heid worden besteed. Vooral door de vele onderlinge verbindingen in de meest als winkels ingerichte huizen stond dit deel van de oude binnenstad, al voor de brand, bekend als 't brandgevaarlijkste gedeelte van Zutphen. Op de Monumentenlijst De uit 1868 daterende in neo-romaanse stijl opgetrokken toren van de 16e eeuwse kerk in Mantgum, is op de ontwerplijst geplaatst. In de toren bevindt zich een laat 15e eeuwse klok. Rijkdienst voor de Monumentenzorg, Zeist Kerk te Wilsum Deze kerk, een van de oudste romaanse kerken 10e of 11 e eeuw) in ons landis in restauratie genomen nadat door het Mini sterie van CRM een subsidie toezegging van 50% in de subsidiabele kosten was gedaan. Rijksdienst v/d Monumentenzorg, Zeist Streekdracht rondom Zwolle, is een tentoonstelling die tot 9 augustus a.s. te bezichtigen is in het Provinciaal Overijs sels Museum, Melkmarkt 4 te Zwolle. Aandacht wordt besteed aan de periode 1860 -1950 door middel van costuums op poppen met bijbehorende documentatie en een klankbeeld. De Stichting Het Overijssels Land schap Huis "De Horte", postbus 64, 7720 AB Dalfsen organiseert in het kader van het 50-jarig bestaan in 1982 een foto wedstrijd met het Overijssels landschap als onderwerp. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Stichting. Breda Pas geleden werd met een open dag de door particulieren voltooide restauratie gevierd van een theekoepeltje uit de vori- 108

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 28