'AMSTELWIJK' GEMEENTE WIJK BIJ DUURSTEDE De gemeente Wijk bij Duurstede biedt bij inschrijving te koop aan het monumentale pand Met aangebouwde woning, gelegen te Wijk bij Duurstede, Muntstraat 40 a en 42 op ca. 1160 m2 grond, die gedeeltelijk is ingericht als moestuin. Het pand 'Amstelwijk (nr. 42) heeft een oppervlakte van ca. 160 m2 en bestaat uit een begane grond met onderkelderde opkamer, een verdieping en twee onderling verbonden begaanbare zolders. De aangebouwde woning (nr. 40a) en de moestuin, tesamen ca. 300 m2, zijn verhuurd voor een bedrag van 13,35 per week. De panden zijn gelegen in de bijna geheel gerenoveerde binnenstad van Wijk bij Duurstede in de onmiddellijke nabijheid van het park en het kasteel 'Duurstede'. Gezien de staat waarin het - al enige tijd leegstaande - gebouw 'Amstelwijk' zich bevindt is een vrij ingrijpende restauratie noodzakelijk, waarvoor de gemeente de middelen niet beschikbaar heeft. In verband hiermede is besloten tot verkoop over te gaan. De gemeente stelt naast de bij koop en verkoop gebruikelijke bepalingen, de navolgende aanvullende voorwaarden: 1. Alvorens de feitelijke overdracht zal plaatsvinden, zal koper een restauratieplan ten genoege van de gemeente dienen te overleggen. 2. Binnen één jaar na de feitelijke overdracht dient met de uitvoering van het restauratieplan te zijn aangevangen, terwijl twee jaar na de startdatum de werkzaamheden dienen te zijn voltooid. 3. Binnen tien jaar na de datum van eigendomsoverdracht mogen de panden zonder goedkeuring van burgemeester en wethouders niet worden doorverkocht. 4. De koper dient het woonrecht van de huidige bejaarde huurders van de aangebouwde woning Muntstraat 40a voor hun leven te garanderen. Ingevolgde de bepalingen en voorschriften, behorende bij het ontwerpbestemmingsplan Binnenstad 1979, rust op het perceel de bestemming 'Bebouwing voor openbare en bijzondere doeleinden met bijbehorende terreinen, tevens gebied van cultuurhistorische waarde'. Burgemeester en wethouders kunnen déze bestemming wijzigen in andere in het plan voorkomende bestemmingen, waaronder een woonbestemming. De vestiging van een winkelbestemming ter plaatse is nadrukkelijk uitgesloten. Ingeval van meerdere potentiële kopers zal de voorkeur uitgaan naar die koper die het karakter van dit monument zo goed mogelijk tot zijn recht zal laten komen. Het gebouw is na telefonische afspraak te bezichtigen. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelij ke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 03435 - 24 44, toestel 25. Inschrijvingen dienen te worden ingezonden aan Burgemeester en wethouders van de gemeente Wijk bij Duurstede, Markt 24, 3961 BC Wijk bij Duurstede. De inschrijvingstermijn sluit op 1 mei 1981.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 39