Groningen Bebouwingsplan bij Station In Groningen wordt gewerkt aan een be bouwingsplan voor het omvangrijke, braakliggende, terrein ten oosten van het station. Dit gebied is van grote betekenis door zijn situering. Het sluit namelijk aan op zóne A van een historisch waardevol ge bied en heeft een directe relatie met het prachtige stationsgebouw van J. God- schalkint. Voordat deze plannen verder worden uitgewerkt acht Heemschut het noodza kelijk dat de totaalopzet, die thans het uitgangspunt is van de Gemeente, wordt gewijzigd, omdat de geprojecteerde be bouwing: - te ver van de watergordel (het Verbin dingskanaal) gesitueerd is, waardoor de mogelijk ruimtebepalende functie ernstig wordt verzwakt; - afbreuk doet aan het bijzondere ka rakter van het station, doordat deze geheel op he zuiden is geprojecteerd; - op zich een weinig overtuigende ver schijningsvorm heeft. De Bond adstrueerde door middel van een schets hoe met dit voor het stads beeld zo belangrijke project ter plaatse wèl een wezenlijke stedebouwkundige verbetering bereikt zou kunnen worden. Uitgangspunten hierin zijn: - het duidelijk vormgeven van de, meer direct langs het water te situeren be bouwing. Daardoor kan bovendien voor het stationeren van de autobus sen uit de regio de ruimte ten zuiden hiervan geschieden. Dit moet een veel betere oplossing geacht worden dan de thans geplande opzet om hiervoor de ruimte tussen de bebouwing en de wa tergordel te bestemmen. - een zodanige beëindiging van de be bouwing dat hierdoor voor het sym metrisch gebouwde station een eigen - zowel naar het water als naar het oos ten begrensd - voorplein ontstaat. I. Plan voor het station en omgeving voorstel van het gemeentebestuur II. Voorstel van Heemschut 60

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 31