Uw aandacht voor: nieuws uit de provincies vdy A Groningen Drenthe In de strijd-voor-vestingwerken, pleitte de heer H. J. L. Vonhoff als voorzitter van de Nationale Contactcommissie Mo numentenbescherming begin februari in Bourtange voor een realistischer aanpak door Domeinen van het beheer van ve stigingen dan tot dusver gebruikelijk was; hij typeerde het als een vorm van architectuur die in samenhang met het omringende landschap van grote beteke nis is! Helaas raken vele vestingen in verval door te minimaal of ontbrekend beheer. De prijs door gemeentelijke overheden te betalen voor eventuele overname van een vestigingscomplex is meestal veel te hoog. Een vesting zou 'om niet' of zelfs met geld toe moeten worden overgedragen, wanneer daarmede tevens de onder houdskosten door Domeinen aan de ge meenten zouden kunnen worden afge schoven. Het, bij deze gelegenheid door de Rijks dienst voor de Monumentenzorg uitge brachte, nieuwe fotovouwblad over ves tingwerken in Nederland werd door de heer Vonhoff aan de heer drs. J. den Boer, hoofd van de Directie der Domei nen. Wellicht zou dit de aanzet kunnen vormen tot een beleid dat niet in de eers te plaats de financiële situatie van 's lands schatkits, maar ook het monumen- tenbehoud voorstaat! Een beleid dat de Stichting Menno van Coehoorn, die uiteraard meewerkte aan de tot standko- ming van het vouwblad-waarin behalve van Bourtange vele afbeeldingen van resterende vestingen in ons land en een alfabetische lijst van vestingsteden zijn opgenomen - zeer zou toejuichen. Op de lijst geplaatst De voormalige pastorie uit 1889 van Garnwerd deel uitmakend van de gemeente Ezinge. Heemschut's Provinciale Commissie houdt zoals eerder werd aangekondigd een provinciale ledendag en wel op zater dag 25 april a.s. te Assen: Het program ma is als volgt: 10-11 uur ontvangst met koffie, wel komstwoord door dê voorzitter Mr. H. Greebe in hotel Overcingel (t.o. het sta tion) 11.00 uur bezoek aan het Drents Mu seum alwaar een voordrecht met diapre sentatie over Heemschut problematiek door ing. S. Jantzen (prov. commissie lid) gevolgd door een film over Oud- Drenthe (1927) 12.30 uur lunch in de Stadsherberg (voor eigen rekening) 14.00 uur (desgewenst) een stadswande ling door Assen onder leiding van ir. J. A. M. den Boer (technisch adviseur van Heemschut) óf vertoning van de z.g. Veenfilms (over vervening in Drenthe) 15.30 uur Sluiting. Wilt u meedoen dan wordt u verzocht om organisatorische redenen zich schrif telijk of telefonisch te melden bij Bond Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam - tel. 020 - 22 52 92 voor 20 april a.s. 50

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 20