Verder nieuws ƒ10.- 75 jaar Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland Monunienteuzorgers In oktober 1980 werd een nieuwe bewe ging geboren; 'de Nederlandse Vereni ging van Monumentenzorgers', waarvan de leden werkzaam zijn bij een zelfstan dig bureau monumentenzorg van een ge meente in Nederland, dan wel geheel of gedeeltelijk, in gemeentelijk dienstver band werkzaam, monumentenzorg tot hun taak hebben. Het doel is in het kort: contacten onder ling te bevorderen, kennis bij leden en publiek stimuleren en de belangen van de leden vanuit de gemeentelijke optiek te behartigen. Voorzitter is de heer P. R. van Vliet, Secretaris: Ir. W. B.J. Polman, het secre tariaat is gevestigd Ridder van Catsweg 689, 2804 RR Gouda De Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten heeft in het raam van het 75-jarig bestaan een actie gelanceerd voor de ver koop van HERDENKINGSZEGELS. Er zijn 3 verschillende zegels: Zegel 1 Natuurbehoud nóódzaak Zegel 2 Natuurbehoud is zelfbehoud Zegel 3 Natuur: bron van leven. Hiermede beoogt de Vereniging nu en ook langer dan dit jaar de noodzaak van het natuurbehoud nog eens te accentue ren en tegelijkertijd het jubileumfonds te steunen. Indien u hieraan wilt bijdragen dan kunt u de zegels bestellen door over te maken op de speciale giro- en bankrekening Nr. 6300 t.n.v. Herdenkingszegels Natuur monumenten p/a Postbus 500, Vlaardin- gen. Een serie van 3 zegels in een zegelblok kost 10,-. idem met eerste dag-stempel eveneens eerste dag-envelop met 3 zegels ƒ11, alles apart verkrijgbaar, portokosten per bestelling 1,50. Op woensdag 4 maart a.s. te 10.00 uur vindt in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht een symposium plaats met als onderwerp BEHOUD DE GROENE RUIMTE, het thema dat voor het jubileumjaar van Natuurmonumenten is gekozen. Zie ook 'Heemschut' april nr. 1980 blz. 67. Aanmelding voor deelname dient te ge schieden door overmaking van 14,50 op giro 9933 t.n.v. Natuurmonumenten 's-Graveland, alwaar ook het programT ma etc. is te verkrijgen (tel. 035 - 6 20 04). Een Kern waar pit in zit De Vereniging Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij zal een tweede leef- 3905 IX) 3980 i 3 i .-JU*j fl.3 baarheidswedstrijd 'Een kern waar pit in zit' organiseren. Aan de eerste wedstrijd namen liefst 146 groepen deel, groepen van inwoners die in de stad en op het platteland initiatieven ontplooiden om hun leef- en woon omgeving te verbeteren. Voorbeelden: uitzetten van een natuurpad verbouwen van een oude school tot dagshuis schrijven en uitgeven van boeken over plaatselijke gebruiken herstel van molens en schutsluisjes allerlei renovatie activiteiten enz. Inschrijven voor deze tweede actie is mo gelijk tot 15 april 1981Nadere gegevens verkrijgbaar bij het secretariaat van de vereniging Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij, Lovinklaan 1, 6821 HX Arnhem. De Grontmij N.V., De Bilt hield 17 fe bruari 1981 een Studiedag op grond van een rapport 'Hebben landgoederen nog een toekomst', waarin bijdragen van een veertigtal deelnemers uit verscheidene belangengroepen en overheden. De Stu diedag is gebaseerd op een aantal stellin gen waaronder 1Het landgoed als dynamische eenheid 3) De maatschappelijke meerwaarde 5) Landgoederen nieuwe stijl Wij hopen op de resultaten van deze Stu diedag t.z.t. nader terug te komen. Subsidie achterstallig onderhoud ruinen en parken Het ministerie van CRM heeft ook in 1981 subsidiemogelijkheden om particu liere eigenaren van buitenplaatsen en landgoederen bij te staan bij het opheffen van achterstallig onderhoud aan hun tui nen en parken. Doel van de subsidiëring is het voortschrijdend verval van uit oog punt van cultuurhistorie en natuur schoon belangwekkende tuinen en par ken zoveel mogelijk tegen te gaan. Aanvragen kunnen tot 1 maart 1981 inge diend worden bij het ministerie van CRM, Hoofdafdeling Natuur- en land schapsbescherming, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk, die ook inlichtingen ver schaft over de subsidievoorwaarden en de vorm waarin aanvragen moeten wor den opgesteld.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 21