kMAÜ t in», "mm fe MHKh X (ls V êf 'Bv .V rm'.'VJr feiltl niet practizercnd Rooms Katholiek. Het bouwfonds, dat moet worden gevoed uit de opbrengst van plaatselijke acties, be vat ruim 11.000,-. Hooguit een drup pel op een gloeiende plaat!' Hellend vlak We zijn inmiddels de kapitale pastorie doorgelopen en gaan rond in de kerk, waar het bijzonder fraaie interieur de aan dacht trekt. Redegeld wijst naar boven. 'Er vielen bouwstenen uit de gescheur- den gewelven. Anderhalfjaar geleden is een en ander met expansiehars gedicht. Een deel van de kerk is toen enige tijd afgesloten geweest.' Bij een gang over het middenpad merkje - onder meer aan sommige gebarsten vloertegels - dat er werking in het ge bouw zit, dat de vloer afloopt. Nog niet spectaculair merkbaar. Maar het is wel een sluipend proces, het begin van een hellend vlak. Het priesterkoor is acht jaar geleden opnieuw onderheid. Het gaat nu in de eerste plaats om het afdoende fun deringsherstel van het achtergedeelte van het gebouw. Louis Redegeld, in het da gelijks leven vertegenwoordiger, die de 'import' in Nes presenteert, zegt: 'We blijven knokken, we blijven hopen. Je zou willen datje over meer mankracht zou kunnen beschikken, dat er meer NES A.D. AMSTEL: URBANUSKERK mensen zijn, die met ons willen vechten 25 voor het behoud van een monument. Hier en elders. Ook, dat zich jongeren, althans meer jongeren, voor dit zinvolle werk zouden melden. We leven echter in een tijd, waarin de kerkgemeenschappen verschralen. Je komt dan ook uit bij leegstand, soms nauwelijks bereikbaar herstel en of nieuwe bestemmingen voor kerkgebou wen. Maar hoe dan ook, we behoeven in eerste instantie die 750.000,- voor her stel van de funderingen. Komt dat geld er niet, dan moet voor het voortbestaan van de Urbanuskerk aan Nes aan de Amstei worden gevreesd'. Het gaat om de redding van een monu ment in Amstelland. Een waardevolle eeuw in steen, met aan de einder de flat reuzen van Amstelveen en Uithoorn. Met een nieuwe mini-nieuwbouwwijk op het lage veen, stellig beter gefundeerd dan de bejaarde Urbanus. Er zal vermoe delijk nog heel wat water door de Amstei stromen, voordat deze 'Antstellandkerk' zal zijn gered, voordat de pioniers van Nes kunnen herademen! - WAARNEMER

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 13