ZWERVEN LANGS KERKEN IN WEST EN OOST Jan Hofstra Reizen ZWERVEN +LANGS+ KERKEN programmaontwerp: dr. Regn. Steensma (west); drs. J. Hofstra (oost) Excursies met deskundige uitleg en Nedérlandse reisleiding. Verantwoordelijk voor de uitvoering: Jan Hofstra Reizen. Berkenlaan 1 3a, postbus 724, 9200 AS Drachten, Tel. 051 20-301 1 8. „Zwerven langs kerken in West en Oost" beoogt door het organiseren van excursies bevordering van de belang stelling vooren de bestudering van kerkbouw en christelijke kunst. De programma's worden ontworpen door dr. Regn. Steensma (west) en drs. J. Hofstra (oost). Bij de excursies wordt gezorgd voor deskundige uitleg, soms door vakmensen uit het betrokken land zelf. Steeds gaat ook nederlandse reis leiding mee. Wij hebben bij deze reizen het oog op een ruime kring van geïnteresseerden. Liefde is in deze dingen evenveel waard als kennis, al vloeit dat vaak uit elkaar voort. Bij de bezichtiging van de kerken be staat een ruime mate van individuele vrijheid, en onderweg is er ook aan dacht voor landschap en natuur. De reis naar Zuid-Duitsland geeft een algemene oriëntatie over verschillende stijlperioden en het onderscheiden daarvan. De andere reizen maken u vertrouwd met een kleiner gebied, en geven de kans daar dieper in door te dringen. De organisatie van deze excursies berust bij Jan Hofstra Reizen, die "Zwerven langs kerken" heeft opgenomen in het reisprogramma, dat u daar ook kunt aanvragen. Istanboel en de rotskerken van Kappadocië Istanboel was eens het hart van het byzantijnse rijk, en getuigt nog van zijn glorie. Keizer Justinianus sprak bij de inwijding van de Hagia Sofia: „O Salomo, ik heb u overtrof fen". Prachtige architektuur, maar ook mozaieken vormen de sier van het byzantijnse Istanboel, maar wat rest van de tijd van de sultans zet ons evenzeer in verbazing. In Kap padocië ondernemen we een speurtocht naar de kunst van het platteland verborgen in de talloze beschilderde rotskerkjes, gelegen in een zeer apart landschap. Vertrek 1 5 sept., 1 0 dg. Reisno. 8147 prijs 1695,- Het noordduitse kerkinterieur een reis langs kerken met een rijke inventaris en een even afwisselen de architektuur uit de 1 1e tot 19e eeuw met als hoogtepunten lü- beck, Wienhausen, Hildesheim en Soest. Vertrek 4 juli, 8 dg. Reisno. 8141 prijs 895,- Kerkschilderingen in Denemarken In zeer veel deense dorpskerken zijn de middeleeuwse schilderingen goed bewaard gebleven. Allerlei thema's uit oude en nieuwe testa ment worden er in beeld gebracht, de bonte wereld der heiligen, maar ook de ridders te paard en familie wapens. U bereist deze dorpsker ken in een afwisselend landschap dat wordt begrensd door Maribo, het eiland Mon, Roskilde en Ko penhagen, en deze steden worden ook niet vergeten. Vertrek 27 juni, 8 dg. Reisno. 8142 prijs 1040,- East Anglia, kathedralen en dorpskerken Bij deze reis worden bezoeken aan de magnifieke kathedralen van Norwich, Ely, en Peterborough en Lincoln afgewisseld met het speu ren naar kostbaarheden in de vele middeleeuwse dorpskerken van East Anglia: Schilderijen, gesneden sereens, doopvonten, bankwangen en ge brandschilderd glas. Tot besluit de St. Albans bij London, West Min ster Abbey en St. Pauls. Vertrek 14 aug., 9 dg. Reisno. 8144 prijs1290- Midden- en Zuid-Duitsland.van romaans tot barok Het onderscheiden van de bouw stijlen, en van de gevolgen voor de bouw van de speciale functies der kerken bv. (kloosterkerk, domkerk, bedevaartskerk). U-reist langs de mooiste vertegenwoordigers van de belangrijkste basistypen van kerkbouw uit de 8e tot 1 8e eeuw, als o.a. de karolingische pfaltskapel in Aken, de gotische dom van Keu len, de romaanse dom van Limburg a.d. Lahn, het klooster Maulbronn, Ulm, Blaubeuren, Ottobeuren en Wies. Vertrek 29 aug., 8 dg. Reisno. 8143 prijs 895,- Rusland De byzantijnse kunst krijgt in Rus land eigen gestalte en deze russi- sche kunst komt tot grote bloei. Veel oude russische steden leggen daar getuigenis van af. We bezoe ken in Moskou het Kremlin, het nieuwe maagden klooster, reizen naar Suzdal, Wladimir en het be langrijkste bedevaartsoord en cen trum der orthodoxe kerk Zagorsk. Veel aandacht voor muurschilde ringen en Ikonen. In Moskou ook bezoek aan het Tretjakov museum en het Rublow museum. Vertrek 1 aug., 8 dg. Reisno. 8145 prijs 1430,- Jo^goslavië Het binnenland van Joegoslavië herbergt van Beograd tot Ohrid tal van fraaie oude kerken in de con touren van een schitterend, soms onherbergzaam landschap. Onbe twistbare hoogtepunten zijn de fresco's van Studenica, Sopocani, en Nerezi en de ikonen van Ohrid, maar ook in Zica, Pee en Gracanica valt veel te bewonderen. Een moei lijk toegankelijke fascinerende we reld gaat voor u open. Vertrek 5 sept., 8 dg. Reisno. 8146 prijs 1350.- De prijzen zijn inclusief alle maaltij den vanaf het avondeten op de 1e dag, tot en met het slotdiner, de ex cursies, alle overnachtingen in ka mers met douche of bad en toilet. Een andere specialisatie van 'Jan Hofstra Reizen' is het oostelijk deel van de middellandse zee. De reizen naar dit gebied hebben een cultuurhistorisch karakter, met aandacht voor de natuur en de hedendaagse bevolking. Egypte, de wereld van de farao's rond Cairo en Luxor, islamitisch Cairo, maar ook de koptische kunst met zelfs een bezoek aan de koptische kloosters in Wadi Natroen. Vertrek reisno. 81 24: 31 maart'81 ƒ2590,- reisno: 8125: 1 3 okt. '81 2690,- reisno. 81 33: 11 aug. '81 2590- Syrië en Jordanië, de romeinse en hellenistische beschaving, Pal- myra en Petra, hoogtepunten uit de vroegbyzantijnse tijd en de bloei van de islam. Vertrek reisno. 81 26: 1 mei'81 ƒ2790,- reisno. 8127:4 sept. '81 2890,- reisno. 81 32: 7 aug. '81 2790,- Turkije, het hart van By- zantium Istanbul, de ioni- sche steden aan de turkse westkust en het griekse ei land Patmos. Vertrek reisno. 8123: 3 sept '81 2095,- Griekenland, klassieke rondreis met het accent op de byzantijnse tijd. Vanaf Athene door de Peloponne- sus via Mystras en Olympia naar Joannina. Over het Pindosgebergte naar de Meteora. Boottocht langs de Athos en verblijf in Thessaloniki. Vertrek reisno. 8121: 14 mei '81 2095,- reisno. 8122: 16 juli '81 f2095- naam adres postcodeplaats vraagt toezending van het programma Berkenlaan 1 3a, postbus 724, 9200 AS Drachten, tel.: 051 20-301 1 8. Telex 46728.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 29