Heemschut Maastricht Rotterdam Nieuw-Ginneken Vught Vught de invulling onverenigbaar is met de uit gangspunten, die in verschillende nota's zijn vastgelegd. Ook tegen plannen tot vergroting van het bejaardentehuis Myo- sotis maakt Heemschut bezwaar. Voor de binnenstad van de maat en de schaal van Kampen acht de bond een vergroting van dit complex in alle opzichten desas treus. Tenslotte maakt de bond bezwaar tegen eventuele plannen tot vestiging van een groot winkelbedrijf op de plaats waar tot voor kort uitgeverij Kok was geves tigd. Dit plan zou een functioneel te grootschalige verkeersaantrekkende in vulling betekenen, die ons strijdig voor komt met de doelstellingen vastgesteld in de Basisnota. Heemschut heeft zich tot de Raad van de Waterstaat gewend in een brief waarin grote voorkeur wordt uitgesproken voor het verdiept uitvoeren van de bestaande E9 tussen het verkeersplein Geusselt en dej. F. Kennedysingel. Bij omlegging van de E9 langs de oostzij de van Maastricht zou de van nature aan wezige relatie tussen Maasdal en hoogge legen plateaugebied ernstig worden ver stoord. De grootschaligheid in maat- en lijn voering druist in tegen het in vele eeu wen ontwikkelde cultuurlijke landschap spatroon. Heemschut heeft bij B. en W. bezwaar aangetekend tegen het besluit aan het College van Gecommitteerden tot de za ken der Herv. Gemeente vergunning te verlenen tot het uitvoeren van het bouw plan tot vergroting van de Grote of Sint Laurenskerk met dienstruimten. Het onderhavige ontwerp - we wezen er al eerder op zal na realisering sterk af breuk doen aan het aanzien van het mo numentale kerkgebouw, daar het bouw plan in architectonisch opzicht volstrekt onvoldoende harmoniseert met de kerk. Heemschut verzoekt B. en W. de ver gunning alsnog in beroep te weigeren. Inmiddels heeft Heemschut de afdeling Rechtspraak van de Raad van State ver zocht het besluit van B. en W. te schor- De bond heeft de aandacht van B. en W. gevraagd voor de boerderij met bijbeho rende schuur aan de Seminarieweg 22. De schuur dreigt in verval te geraken en indien geen reparaties worden uitge voerd zal ze geheel verdwijnen. Boerderij en schuur vormen samen een object van landelijke architectuur, dat zeker be waard dient te blijven. Op B. en W. CRM heeft afwijzend beschikt op ons verzoek Vlierstraat 20 op een aanvullende ontwerp-monumentenlijst te plaatsen. Het pand bezit daartoe niet voldoende waarden, aldus het advies van de Monu- mentenraad. v.d.W. VUGHT: EEN OUDE SCHUUR IN VERVAL wordt een beroep gedaan met hun mede werking de schuur te doen repareren en in elk geval voor verder verval te behoe den. Heemschut heeft bij B. en W. bezwaren gemaakt tegen het voornemen om ten behoeve van het bouwrijp maken van het binnen 'vlek III' van het bestemmings plan 'de Vughtse Hoeven' gelegen gebied met toepassing van art. 19 WRO vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan in hoofdzaak, met name de bestem ming 'landelijk gebied II'.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 27