cUw stijl in hout? cH.vcDriel .drchiïektuur Photogrammetrie en Niet-destruktiei/e onderzoekingen D (Infrarood-Thermografie) FIRMA JOBSE ARCHI FOTO B.V. Vissersweg 20 3922 GH ELST (U) Tel. 08384-1497 Gespecialiseerd koperdekkers- en constructiebedrijf. Loodgieters- en leidekkerswerken door geheel Nederland. 0 Postbus 54 8050AB Hattem/Holland "fel. 05206 -2096 Vervaardiging van alle soorten windvanen en torenhanen in eigen koperslagerij. Leverancier van koperen lantaarn armaturen en koperen boldraad roosters. Breestraat 15 - Middelburg - Postbus 115 Kantoor en werkplaats telefoon (01180) - 28006 Infrarood thermografie De infrarood thermografie scanning wordt gedaan met een scanner van AGA-Thermovisie. Het systeem is gebaseerd op het feit, dat verschillende materialen ook verschillende infrarood stralingen hebben, waarbij de scanner alleen deze uitstraling regfstreert. Het te onderzoeken objekt wordt bij de hele procedure nóch veranderd nóch beschadigd (nlet-destruktief onderzoek), het voordeel is, dat men onmiddellijk op een beeldscherm de resultaten af kan lezen; met een polaroid- of standaardkamera kunnen de resultaten vastgelegd worden. De gemeten verschillen in de intensiteit van de infraroodstraling worden daarbij in een zichtbaar beeld van verschillende grijstonen 'vertaald': warme zones geven een witte tot lichtgrijze toon te zien, koude zones een donkergrijze tot zwarte. Toepassingen Ter opsporing van: - draagbalken (verloop, doorbuiging) - vakwerk - leidingen - holle ruimtes in muren - dichtgemetselde deuren, vensters, enz. - vochtigheid - koudebruggen (warmte-verlies) in alle gebouwen (woningbouw, oudbouw, industrie, enz.). Terrestrische fotogrammetrle Stereo-fotografische opmeting voor het vastleggen van vorm en afmetingen van voorwerpen: hoogte, breedte en diepte (doorsnede) in elke gewenste schaal van 1:1 tot 1:500. Snelle uitwerking van tekeningen als uiterst preciese en betrouwbare basisgegevens. Toepassingen Op het gebied der architektuur en monumentenzorg: - stadsvernieuwing - inventarisatie - dokumentatie - stadsilhouetten - gevelwandtekeningen - deformatie - bij schadeclaims: vaststelling van de plaats en omvang der schade. Klrchgasaa Aarau Zwitserland

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1980 | | pagina 31