Heemschut et groter worden een nieuwe folder uit te komen. Even eens wordt gedacht aan het verspreiden van een poster om de aandacht op het werk van Heemschut te vestigen. De nieuwe folder zal qua inhoud meer in gaan op de ontwikkelingen van de laatste jaren. De bedoeling is de folder op grote schaal te gaan verspreiden, o.a. op postkantoren en op scholen. Er zou dan ook wellicht een les aan de monumenten zorg kunnen worden gewijd. Verder zal ook dit jaar worden getracht zgn. bijslui ters op te nemen in nieuwe boeken van gelijke strekking als 'Kijken naar Monu menten'. Een vervolg op dit boek ligt in het voornemen. Ook in ons tijdschrift zal dit jaar enige malen een bijsluiter waar mee nieuwe leden kunnen worden aan gemeld, worden opgenomen. Op de be groting staat voor ledenwerving een post van 15.000. De heer Van Driel zei dat het D.B. en het A.B. beide van oordeel zijn dat dit bedrag te laag is. Het bestuur zal zich intensief bezighouden met de vraag op welke wijze dit bedrag kan wor den verhoogd. Alle inspanning in het af gelopen jaar is niet zonder resultaat ge bleven. In 1979 bedroeg de ledenaanwas 1209 of ca. 11%. Daarmee is het ledental boven de 10.000 gekomen, onder aftrek van het natuurlijke verloop. De heer Van Driel noemde dit resultaat, ondanks de bescheiden middelen die ter beschikking stonden, verheugend. De heer Sonnen- berg (administrateur) kon mededelen, dat het ledental op 16 januari jl. 10.033 bedroeg. Ir. Gerritsen herinnerde er aan, dat in 1980 een stadsvemieuwingscampagne wordt gevoerd. Hij gaf in overweging Heemschut hierop te laten inhaken. De penningmeester, de heer Doyer gaf vervolgends een toelichting op de begro ting 1980. Hij gaf toe dat het begrotings beleid niet erg gunstig is, maar hij legde er de nadruk op dat verschillende inkom- stenposten conservatief zijn begroot, zo wel wat de contributieopbrengst betreft als wat de giften aangaat. Wat deze laatste post aangaat, deze is voor 1980 op 40.000 geraamd. In 1978 werd echter 104.174 aan giften ontvangen; voor 1979 bedraagt de schatting 85.000. Het is geenszins uitgesloten dat de lage ra ming voor 1980 zal worden overschre den, want het is bijzonder verheugend dat goede vrienden de bond legaten schenken of niet onaanzienlijke giften. Om de begroting enigszins in evenwicht te brengen zal in 1980 uit het garantie fonds moeten worden geput. Er zal 3500 nieuwe leden nodig zijn om bij een nihil bedrag aan giften en zonder een bijdrage uit het Restauratie Hulpfonds het verlies goed te maken. Drs. Hengeveld betreurde dat het bedrag voor ledenwerving is verlaagd. Het be drag van 15.000 voor dit doel is wel erg weinig. De heer Hamm gaf de heer Hen- geveld toe, dat het niet juist zou zijn tel kenmale een beroep te doen op het Res tauratie Hulpfonds. Er wordt dan ook met alle kracht naar gestreefd hiermee in volgende jaren niet door te gaan. Het Restauratie Hulpfonds voldoet overigens wel aan zijn doelstelling; er staan enige leningen uit aan particulieren die hun be zit restaureren, aldus de heer Sonnen- berg. De heer Dienaar vroeg of er vooruitzicht is op verhoging van subsidies. De voor zitter moest antwoorden dat deze post een van de meest stabiele op de begroting is. In 1979 werd 5.000 meer van CRM ontvangen, maar dat was iets heel bijzon ders. Naar aanleiding van een desbetref fende vraag werd van bestuurszijde mee gedeeld dat het aantal gemeentebesturen dat lid is van Heemschut in het afgelopen jaar niet onaanzienlijk is toegenomen, vooral dankzij de zgn. Open-gaten-nota, die veel belangstelling heeft ondervon den. De discussie over de begroting kwam tel kens weer terug op de ledenwerving en 29 op het betrekkelijk geringe bedrag dat daarvoor is uitgetrokken. In dit verband merkte de heer Metselaar op dat leden werving een zaak is voor vakmensen. De heer Van Driel kon zich hierin \fe 1 vin den, maar, zo vroeg hij zich af, zijn er PR-bureaus die uit ideële overwegingen Heemschut eens willen adviseren? De bond is al door enige vakmensen geadvi seerd en dat gebeurde zonder kosten in rekening te brengen! Mevr. Teengs Gerritsen en mevr. Van der Steen bevalen propaganda bij doel groepen aan, zoals bij de jeugd en bij plattelandsvrouwen. De heer G. v.d. Werff meende dat Heemschut zich bij allerlei manifestaties meer met 'stands' moet presenteren. De heer Hamm noemde al deze sugges ties bemoedigend in die zin dat er duide lijk uit bleek dat er meer leden moesten komen en dat men bereid is daaraan mede te werken. De begroting werd tenslotte goedge keurd. Bij de rondvraag kwam de ledenwerving overigens opnieuw aan de orde. Zo wees de heer Schilstra er op dat Heemschut meer samenwerking zou moeten zoeken bij de talloze oudheidkundige en ge schiedkundige verenigingen, die, althans in Noord-Holland sterk in aantal toene men. Ook de taak van de provinciale commissies van Heemschut werd in het kader van de ledenwerving aan de orde gesteld. De vergadering bekrachtigde de benoe ming van de heer D. van Leeuwen te Zaandijk tot lid van het dagelijks bestuur en de benoeming van de heer W. J. Cor- tenraad te Wassenaar (Menno van Coe- hoorn) tot lid van het algemeen bestuur. Eveneens bekrachtigd werd de benoe ming van de heren G. Prins te Amster dam en L. van den Broek te Heemstede tot lid van het bestuur van de Stichting Heemschut Restauratie Hulpfonds. v.d. W.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1980 | | pagina 19