Heemschutkring mo 28 moeten we als 'verloren' beschouwen." We dwalen verder naar het Spijkerkwar tier. De meeste panden stammen hier uit de jaren 1880 tot 1900. Als u nog geld heeft en snel een bod uitbrengt kunt u de patriciërswoningen in deze nog onaange taste wijk opkopen en tot appartementen verbouwen. Wèl snel zijn want het be stemmingsplan wordt op dit moment 'uitgetypt' en zal met een sneltreinvaart (hopelijk) de gemeenteraad passeren. Vloedbelt: "Natuurlijk, komen er nu aanvragen binnen dan zullen we die we ten op te houden tot het bestemmings plan is goedgekeurd." Een schoon stre ven, doch of het uiteindelijk veel gewicht in de schaal legt staat te bezien. (Nadat dit artikel was geschreven is van het Rijk de Eigen initiatief en hopen op bezinning van het gemeentebestuur. Het wordt hoog tijd dat vanuit de raad initiatieven worden genomen om het college van B en W op de grote manco's in hun monu mentenbeleid te wijzen. P. Stuivenberg toezegging ontvangen tot medewerking aan de rehabilitatie van deze wijk (Red. H.). Wat leert deze trieste geschie denis? In de eerste plaats, dat mag ook een keer worden gezegd, dat binnen de gemeentelijke instanties veel werk wordt verricht het 'oude' te behouden. Door het ontbreken van politieke initiatieven kunnen echter gemeentelijke instanties met hun ambtenaren weinig uitrichten. Ook hier is het grote manco dat er géén beleid is, waarop de gemeentelijke dien sten zich kunnen oriënteren. Alle inspan ningen van ambtenaren en diensten moe ten zich noodgedwongen richten op inci dentele gevallen waardoor een chaotische situatie ontstaat. De enige partij die aan het Arnhemse ge meentebeleid iets kan doen is de burgerij. VOOR HET KARAKTERISTIEKE SPIJKERKWARTIER DAAGT REHABILITATIE FOTO:DE MARETTAK Ingevolge de wens, uitgesproken in de op 8 juni 1979 gehouden algemene leden vergadering van de Bond Heemschut, om in het begin van het verenigingsjaar een vergadering te houden ter bespreking van de begroting, werd 23 januari jl. in een der zalen van de Ronde Lutherse Kerk aan het Kattegat in Amsterdam een extra ledenbijeenkomst gehouden. Er was ondanks het avondlijk uur een ver heugend grote opkomst voor deze verga dering die onder leiding stond van de voorzitter, de heer G. K. J. M. Hamm. Naar aanleiding van de notulen van de vorige ledenvergadering informeerde de heer Overdiep of er gehoor was gegeven aan een toen geuite wens tot vorming van een kleine commissie die zich zou moeten bezighouden met de public relations van de bond. De voorzitter antwoordde dat een dergelijke commissie inderdaad in de loop van het afgelopen jaar is gevormd. De tweede secretaris, de heer Van Driel, die deze commissie leidt, ging hierna uit voerig op de ledenwerving in. Het om vangrijke april-mei-nummer '79 blijkt een goed onthaal te hebben gekregen. De verwachting dat leden hiermee op grote schaal nieuwe leden zouden werven, is echter niet geheel uitgekomen. Het spe ciale nummer, waarin aan de monumen tenzorg in alle provincies ruimschoots aandacht werd geschonken, leverde een zichtbare ledenwinst op van ca. 230. Een grotere winst leverde de zgn. insteek kaart in het boek Kijken naar Monumen ten op. Door middel van een geselecteerd adressenbestand is eveneens een wer vingsactie gevoerd. Bovendien kreeg Heemschut de gelegenheid in verschil lende periodieken het doel van de monu mentenzorg en dus ook van Heemschut uiteen te zetten. Op deze wijze is een eerste aanzet gegeven de Bond Heem schut een grotere bekendheid te geven in het gehele land. De kosten verbonden aan deze verschillende acties liepen per nieuw lid nogal uiteen. In de vergadering van het Algemeen Bestuur, waarin de ledenwerving eveneens uitvoerig aan de orde is geweest, was men algemeen van oordeel dat voor het werven van nieuwe leden per nieuw lid niet meer dan één maal de jaarcontributie zou moeten wor den uitgegeven. Gestreefd zal worden om die kosten te drukken. Het voornemen bestaat om dit jaar met

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1980 | | pagina 18