Heemschut Kijken naar monumenten in Nederland Secretariaat Bond Heemschut Algemeen secretaresseI administratief medewerkster 114 dorpsgezichten in van historisch oogpunt uit belangrijke plaatsen, eveneens zet men zich in voor het individuele monu ment, een oude boerderij in het land schap, een molen, een typisch landschap, dat niet vervuild mag worden door we zensvreemde bebouwing of door hoog spanningskabels. Er zijn helaas voorbeel den te over waarbij ons erfgoed wordt bedreigd. Waar mogelijk komt Heem schut dan in het geweer. Naarmate onze bond groter wordt, neemt onze macht toe. Het is geen praatje voor de vaak, maar er wordt meer en meer rekening gehouden met ons streven. We verwer ven steeds meer invloed en dat komt me de, omdat met name de overheid inziet dat we voor een goede zaak pleiten. Met de inspraak van Heemschut wordt in toenemende mate ernstig rekening ge houden. Met succes, maar ook wel eens met een teleurstellend resultaat. Hoe meer mensen zich achter onze doelstel ling scharen, hoe meer men met onze argumenten rekening zal moeten houden. Als landelijke organisatie kunnen we het geheel overzien, maar hier en daar dreigt er wel eens wat mis te gaan zonder dat we er tijdig weet van krijgen. Daarom ook is het zo belangrijk dat Heemschut werke lijk in het gehele land leden heeft die ons zo nodig op een aantasting, of erger nog sloop, van een karakteristiek pand, een typisch dorps- of stadsgezicht, attent ma ken. Tezamen kunnen we nu eenmaal meer macht uitoefenen, meer kracht in zetten voor het behoud van de bouwkun dige schoonheid van ons land. „Ons land is toch zoo mooi, Daar heb je Valkenburg, de Achterhoek, het Gooi, Je hoeft het heusch niet in het buitenland te zoeken, Die vergezichten aan de IJssel en den Rijn Dan zeggen wij wel eens: ons landje mag er zijn." (Charivarius in: Reisgesprek- ken. Uit: De muze op reis, boekenge schenk 1950). v.d.W. A^ Door het vertrek van de huidige me dewerkster komt per 1 januari 1980 op het Secretariaat van de Bond Heem schut, gevestigd in het „Korenme tershuis", Nieuwezijds Kolk nr. 28, Amsterdam de functie vrij van: De vacante functie omvat alle voor komende secretariaatswerkzaamhe den, waartoe behoren het verzorgen van de correspondentie, regelen van afspraken, beheren van het secreta riaatsarchief, assisteren bij de organi satie van Heemschutaktiviteiten. Voor deze afwisselende baan gaan on ze gedachten uit naar een accurate kracht van wie, na een inwerkperio- de, een grote mate van zelfstandigheid wordt verwacht: Kandidaten en ook zij die de aandacht op kandidaten zouden kunnen vesti gen worden verzocht zich te wenden tot: Directeur Bond Heemschut Postbus 10525 1001 EM Amsterdam. Voor telefonische informatie bel 020 - 22 52 92. Kijken naar monumenten in Neder land, een uitgave van Bosch en Keu- ning, werd door vele leden van de Bond Heemschut besteld. In het Ko renmetershuis te Amsterdam heeft men met man en macht moeten wer ken om aan alle aanvragen te voldoen. Dit fotoboek - met tekst - dat een overzicht geeft van alle soorten mo numenten en stads- en dorpsgezichten in ons land, bleek zo'n grote aftrek te vinden dat een nieuwe druk noodza kelijk werd. Met het oog op de komende feestda gen vestigen we gaarne nog eens de aandacht op dit „monumentale" boek, dat voor leden van de Bond Heemschut tegen de gereduceerde prijs van 16,50 (incl. portokosten) kan worden besteld door overschrij ving van dit bedrag op Postgiroreke ning 12 43 26 t.n.v. Bond Heem schut, Amsterdam, onder vermelding van „Monumentenboek". Wie twee nieuwe leden voor de Bond Heem schut aanbrengt, krijgt het boek ca deau!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 12