Het Hoegenfonds volwassen en jeugdige werknemers niet alleen mogelijk (leerlingen-bouwplaat sen, vakopleidingen), maar tevens aan trekkelijk (diploma's, beloning) worden gemaakt. Zo niet, dan loopt men de kans, dat binnen afzienbare tijd bepaalde restauraties, renovaties en onder houdswerken (gedeeltelijk) onuitvoer baar worden wegens het ontbreken van het vereiste vakmanschap. Ofschoon er meer zou zijn te citeren, moeten we het hierbij laten. Alleen nog enkele cijfers: In 1978 kwamen in totaal 1969 verzoeken (objecten) voor subsidie binnen, waarvan 210 in Amsterdam en de overige gemeen ten, waarvoor een reserveringsregeling geldt, tot een totaal bedrag van 682.250.309,- Er zijn tot uit. 1978 151 stads- en dorps gezichten ingeschreven (geregistreerd ex. art. 21 van de Monumentenwet) en 63 met door de gemeenteraad vastgestel de bestemmingsplannen, ex. art. 37, 5e lid W.R.O. Sinds eind 1977 is het aantal gemeenten met meer dan 200 beschermde monu menten met één toegenomen (Bergen op Zoom). Amsterdam gaat met 6801 (6794) nog steeds aan de kop. v.d.W. II Ter gelegenheid van het afscheid van dr. R. Hocgen als voorzitter van de Bond Heemschut is het vorige jaar opgericht het Hoegenfonds voor bij zondere doeleinden ter bevordering van het werk van de Bond Heem schut. Het fonds werd opgericht om daaruit financiële bijdragen te ver strekken aan groepen, die zich voor het behoud van een monument - in de ruimste zin - willen inzetten. Zo'n bij drage zal in beginsel niet hoger zijn dan 1.000,—welk bedrag te bestem men is voor kosten, die een dergelijke groep maakt om bekendheid aan haar initiatief te geven. Bij de toekenning van bijdragen - als hiervoor bedoeld - door de beheerscommissie zal op basis van de navolgende criteria worden geoordeeld: 1de aard van de aanbrenger (een provinciale commissie van de Bond Heemschut, een individueel lid van Heemschut, een groep): 2. het te behouden monument en de kans van slagen tot het behoud daarvan; 3. de samenstelling van de groep en het maatschappelijk draagvlak daarvan; 4. het wervende karakter voor de Bond Heemschut, als een bijdrage wordt toegekend. Geldt het voorgaande voor de werk wijze van het Hoegenfonds, er zij hier aan herinnerd, dat nog altijd de moge lijkheid bestaat donaties aan het fonds te doen. Bijdragen kunnen worden gestort op het speciale postgironum mer 3998050 ten name van de Bond Heemschut rekening Hoegenfonds, of bij Bank Mees en Hope NV, Am sterdam op rekeningnr. 21 32 72 776 ten name van de Bond Heemschut, rekening Hoegenfonds. 208

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 25